Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o ciśnienie tylko zwyczajną kalkulacje co otrzymujemy w danej cenie i co się lepiej opłaca zwłaszcza że masz jakieś plany dalsze.
    D500 to świetna maszyna z świetnymi obiektywami ale przykładowo nie masz kasy i kupisz coś całkiem przyzwoitego za mniejsze pieniądze np:
    i pełna klatka pokazuje pazurki w rozdzielczości, mimo braku przelicznika w kącie widzenia masz sporo manewru na kadrowanie i duży zysk tylko dlatego że to pełna klatka.

  2. #62

    Domyślnie

    Tylko ciekawe czy D600/610 do autorowi pewność działania jakiej oczekuje...

  3. #63
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego dalej porównuję D500 z D750, ceny te same, obiektywy 70-200 te same, nie wiem ale tak jak napisałem nie uznaję zakup tymczasowego.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego dalej porównuję D500 z D750
    Sugerowałem się Twoją propozycją:
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może jednak kup używaną pełną klatkę nawet D600

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tu nie chodzi o ciśnienie tylko zwyczajną kalkulacje co otrzymujemy w danej cenie i co się lepiej opłaca zwłaszcza że masz jakieś plany dalsze.
    D500 to świetna maszyna z świetnymi obiektywami ale przykładowo nie masz kasy i kupisz coś całkiem przyzwoitego za mniejsze pieniądze np:
    i pełna klatka pokazuje pazurki w rozdzielczości, mimo braku przelicznika w kącie widzenia masz sporo manewru na kadrowanie i duży zysk tylko dlatego że to pełna klatka.
    OK. Trudno się z Tobą nie zgodzić. Rozumiem "wyższoś" pełnej klatki w wielu aspektach, ale nie rozglądam się i przez jakiś czas wogóle nie będę za FX.

    Na chwilę obecną skupiam się na D500 i gdyby nawet "trafiła mi się okazja", z pewnością dokupił bym szybciej coś do D500 niż FX-owe body.

    Poza tym lubię nowe rzeczy (takie zboczenie) i gdyby doszło do kupna body, to tylko nowego.

    Inna sprawa to poziom moich umiejętności. Jeżeli rozwiną się na tyle, że uznam czas za dobry do kupna FX, zacznę o nim myśleć. Choć bardzo mnie interesuje rozwój bezlusterkowców, więc zobaczymy.

    Sam nie jestem jeszcze pewny do końca, w którym kierunku pójdą moje zainteresowania jeśli chodzi o focenie.

    Myślę, że najbliższe 2-3 lata pokażą.
    Później, kto wie? Może D5, może D850, może bezlustro? A może najzwyczajniej kasa mnie będzie ograniczała. Nie wiem.

    W chwili obecnej D500 mam od kilku miesięcy i jego kupno było moim eldorado okupionym wieloma wyrzeczeniami. Jestem nim bardzo podjarany i mega zadowolony z wyboru. Chcę go rozwijać i na nim się skupić.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #66

    Domyślnie

    Poza tym, przed zakupem, miałem w łapach D7100, D7500 i D750.
    D500 jako jedyny się do mnie przykleił

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  7. #67

    Domyślnie

    Bardzo Wszystkim dziękuję za cenne uwagi. Szczególnie madebyzosiek, gremed, raddeli.
    "Uspokoiliście" mnie trochę i od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Sigmy 50-100

    Tematu nie zamykam, ponieważ dalej w kręgu zainteresowań są S18-35mm, S35mm i szersze oraz reszta, o której wspominałem.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Sigmy 50-100
    No i git. Ja się zakochałem w tym szkle, ostatnio praktycznie nie odpinam. Jedyny problem to przez jego wielkość zepsuła mi się logistyka w plecaku i muszę coś pokombinować.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:02
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 09:44
  3. jaki aparat lepszy?
    By piter203 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 15:53
  4. Który zestaw lepszy
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 00:02
  5. Który zestaw lepszy - D80 + obiektywy
    By israel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •