Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ma D4 które używane można kupić w cenie nowego D500. I nie mam na myśli zajechanych egzemplarzy, ale takie, które warto kupić. Czy chociażby D3s jeśli ma być niedrogo.
    I jesteś pewien że masz AF na takim samym poziomie? Z tak wygodnym rozkładem punktów w praktycznie całym kadrze?
    Ps. Ciężko jest spotkać dobre D4 w cenie ok 8000... Ja za D500 dawałem ok 6000, za to tym bardziej nie znajdę wartego uwagi D4. A powiem Ci, że bym się skusić dał...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    I jesteś pewien że masz AF na takim samym poziomie? Z tak wygodnym rozkładem punktów w praktycznie całym kadrze?

    W przypadku D4 zapewne AF lepszy, na tyle, na ile mogę sugerować się opinią Pawła Pawlaka. Co do rozmieszczenia punktów owszem, D500 wygra. Ale co z ich faktyczną użytecznością? Mam na myśli te skrajne które nie występują w D4? Skoro już jakaś "licytacja" się nawiązała- to co z ISO względem D4? Co z wydajnością aku? Co z gripem który trzeba dokupić?
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ps. Ciężko jest spotkać dobre D4 w cenie ok 8000... Ja za D500 dawałem ok 6000, za to tym bardziej nie znajdę wartego uwagi D4. A powiem Ci, że bym się skusić dał...

    Owszem, za 6k nie kupimy. Tzn. ja bym nie kupił. Ale za 8k trafiają się, tyle że szybko znikają...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Skoro już jakaś "licytacja" się nawiązała- to co z ISO względem D4? Co z wydajnością aku? Co z gripem który trzeba dokupić?
    ISO do 8000 spokojnie bez wysiłku, do 10000 z porządną obróbką, na aku w trybie bez przerwy spokojnie dotrzesz do 1200-1400 zdjęć, grip oryginalny kosztował mnie 1000, do tego mogę dać aku z D4 i już mogę zrobić zdjęć więcej niż D4 w cenie niższej niż D4. Co do punktów - z ich użytecznością nie ma żadnego problemu, nawet z Sigmą 50-100 Art.
    A tak generalnie to bez sensu jest to pisanie... Ty piszesz o czymś czego nie miałeś w ręce i ja też... Tak słowem podsumowania...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    grip oryginalny kosztował mnie 1000, do tego mogę dać aku z D4 i już mogę zrobić zdjęć więcej niż D4 w cenie niższej niż D4.
    Tak z ciekawości. Ładowarkę do en-el18 w tych obliczeniach brałeś pod uwagę?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ISO do 8000 spokojnie bez wysiłku, do 10000 z porządną obróbką
    No tak, ale to i tak 1EV mniej niż D4...
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    na aku w trybie bez przerwy spokojnie dotrzesz do 1200-1400 zdjęć, grip oryginalny kosztował mnie 1000, do tego mogę dać aku z D4 i już mogę zrobić zdjęć więcej niż D4 w cenie niższej niż D4.
    Spoko, 1000 zł grip, 200-300 zł aku, ładowarka też min 500... Mowa o używkach. Cena rośnie i zrównuje się z D4- 5500-6000 zł body + 1000 zł grip, + 500-800 zł aku i ładowarka = 7500-7800 zł...
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ICo do punktów - z ich użytecznością nie ma żadnego problemu, nawet z Sigmą 50-100 Art.
    Tutaj mogę ja mieć rację, możesz Ty, a i możemy oboje. Kwestia czy nasze odniesienie do użyteczności (w warunkach których fotografujemy) jest podobne
    0 Links

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tutaj mogę ja mieć rację, możesz Ty, a i możemy oboje. Kwestia czy nasze odniesienie do użyteczności (w warunkach których fotografujemy) jest podobne
    Tylko widzisz, ja nie wypisuje o braku użyteczności D4, o zmęczonych życiem egzemplarzach odpicowanych na nowe, o zacinających się szkłach wymagających rozebrania całego aparatu i o wszystkich innych bardziej lub mniej prawdziwych bajkach, które można wyczytać w necie... Zakładam, że D4 jest świetny, zresztą przytulę chętnie kiedyś D4s, ale nie miałem okazji sprawdzić, czy D500 ma jakieś straszne powody do wstydu przy nim i nie będę pisał na ten temat żadnych mądrości. Ty też nie miałeś D500 w rękach, w swoich warunkach, no ale się nie nadaje, bo DX, a Ty miałeś D300 i było słabe... Między D300 a D500 jest ogromna różnica. Bez sensu jest odnoszenie formatu DX do posiadanego kiedyś aparatu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tylko widzisz, ja nie wypisuje o braku użyteczności D4, o zmęczonych życiem egzemplarzach odpicowanych na nowe, o zacinających się szkłach wymagających rozebrania całego aparatu i o wszystkich innych bardziej lub mniej prawdziwych bajkach, które można wyczytać w necie... Zakładam, że D4 jest świetny, zresztą przytulę chętnie kiedyś D4s, ale nie miałem okazji sprawdzić, czy D500 ma jakieś straszne powody do wstydu przy nim i nie będę pisał na ten temat żadnych mądrości. Ty też nie miałeś D500 w rękach, w swoich warunkach, no ale się nie nadaje, bo DX, a Ty miałeś D300 i było słabe... Między D300 a D500 jest ogromna różnica. Bez sensu jest odnoszenie formatu DX do posiadanego kiedyś aparatu.
    Jest jedna kluczowa rzecz w D500, której nie da się obejść. Znacząco gorsze odcięcie od tła niż w FX. Sama jakość na wysokim ISO od współczesnych konstrukcji także odstaje o te 1-1.5 EV.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ty też nie miałeś D500 w rękach, w swoich warunkach, no ale się nie nadaje, bo DX
    Nie unoś się... Nie napisałem że się nie nadaje. Napisałem, że D4 wraz z dedykowaną szklarnią będzie lepsze. Nic więcej.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ty miałeś D300 i było słabe...
    Tak, w kontekście D3s, D3 i D700 których używałem było słabe. Ale było 4x tańsze. Czego nie można powiedzieć o D500 vs D4. Poza tym D300 to inne czasy. I nie ukrywam, byłem zadowolony nawet po dokupieniu D3 i D3s. Ale nie ukrywałem, że D300 było gorsze.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Bez sensu jest odnoszenie formatu DX do posiadanego kiedyś aparatu.
    Przepraszam, w którym miejscu ja się odnoszę do posiadanego kiedyś D300?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 18-08-2018 o 22:07

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Jest jedna kluczowa rzecz w D500, której nie da się obejść. Znacząco gorsze odcięcie od tła niż w FX. Sama jakość na wysokim ISO od współczesnych konstrukcji także odstaje o te 1-1.5 EV.
    To jest oczywiste, w DX głębia ostrości będzie mniejsza, choć porównania Sigmy 50-100 na 1.8 z Nikkorem 80-200 na 2.8 nie dają wielkiej przepaści. A co do jakości to fakt, bo w pewnym zakresie iso nawet leciwy D700 daje lepszy obrazek.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie unoś się... Nie napisałem że się nie nadaje. Napisałem, że D4 wraz z dedykowaną szklarnią będzie lepsze. Nic więcej.
    A jeszcze lepszą jakość da D5... Nie unoszę się. Wątek jest o D500 i autor z pewnością nie potrzebuje porad w tym stylu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A jeszcze lepszą jakość da D5... Nie unoszę się. Wątek jest o D500 i autor z pewnością nie potrzebuje porad w tym stylu.
    Proszę Cię, podawałem przykład w podobnej kwocie, ewentualnie niewiele wyższej (zależnej od stanu czy zestawu). Czego o D5 powiedzieć nie można. A wątek jest o D500 i ewentualnym przejściu na FX.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:02
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 09:44
  3. jaki aparat lepszy?
    By piter203 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 15:53
  4. Który zestaw lepszy
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 00:02
  5. Który zestaw lepszy - D80 + obiektywy
    By israel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •