Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki Krzysztof teraz mam to poukładane w głowie

    Ostatnie pytanie, czy Hoya Antistatic Fusion Cir Pl ma gwint z przodu???

  2. #12

    Domyślnie

    A ja zapytam przewrotnie... Jesteś pewny, że zastosowanie tych wszystkich polarów, redukcji, holderów i kolejnych połówek wyjdzie na plus dla tego co padnie na matrycę?
    Oczywiście, "wszystko jest dla ludzi" ale jednak... Piszę trochę z własnego doświadczenia. Mam w kieszonkach polary, szary i połówkę. Ale z biegiem czasu widzę, że częściej zostają one w plecaku niż wędrują na aparat. Na forum jest paru "antyfiltrowców" i okazuje się, ze można iść ich drogą.
    Ja najczęściej zakładam polara i to powyżej 50 mm (jeśli w kadrze jest czyste niebo to przy 18-35 w ogóle o nim nie myślę). Nie namawiam do zejścia z obranej drogi - to raczej takie delikatne sugestie, że dopakowanie obiektywu dodatkowymi szkiełkami niekoniecznie dobrze robi dla obrazka.

  3. #13

    Domyślnie

    Bardzo lubię postprodukcję, ale jak chcesz rozmyć chmury czy wodę to chyba inaczej się nie da.
    Polara kiedyś miałem, wiedziałem jak pięknie wygląda niebo i co potrafi zrobić z wodą, nawet przy portrecie czy akcie się przyda do eliminacji jakichś odbić. Świat z polarem wygląda inaczej i tego w postprodukcji nie poprawię.

    http://pawelkucharski.com.pl/project/morze/

    http://www.kiedrowski-photography.com/blues.html

    Chodzi o te wodne i chmurne rzeczy

    Bez szarego się chyba nie da?

    I jak jest w końcu z tą Hoyą Fusion Antistatic? Ma gwint po drugiej stronie?

  4. #14

    Domyślnie

    Nie pomoge niestety czy ta Hoya ma gwint czy nie.
    Musisz dokladnie w opisie poszukac albo sprobuj wpisac dokladna nazwe filtra na you tube z dopiskiem "reviev"
    Ludzie to teraz wszystko testuja i do netu daja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    I jak jest w końcu z tą Hoyą Fusion Antistatic? Ma gwint po drugiej stronie?
    To ta?
    Gwint widać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    @OjTam Dokładnie ta Super, że ma gwint. Szukałem w sieci ale nigdzie takiego info nie było, ale Ty ten gwint wypatrzyłeś

    Kurczę, jeszcze jedno pytanko. A jakby tak z tej połóweczki na razie zrezygnować i kupić sobie tylko ND 1000 nakręcany?
    Widziałem tu post @akustyk, że ludzie się na te prostokąty rzucają, a gdyby nie połówka to mogłyby być nakręcane...
    No i oszczędność by była kilku setek. chociaż musiałbym robić 2 ekspozycje i składać w postprocesie jakby scena miała za dużą tonalność jak na matrycę D610


    Które nakręcane filtry nie dają zafarbu i są dostępne w Polsce? Nakręcana Hoya ND1000 jest w miarę dobra Waszym zdaniem?

  7. #17

    Domyślnie

    @Śprotek wkleiłem to:
    Hoya Antistatic Fusion Cir Pl
    w Google, przełączyłem na Grafikę. To wszystko.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    Szara polowka a filtr ND to filtry o calkowicie odmiennym zastosowaniu.
    Nie ma albo to, albo to, bo to co innego zupelnie.
    To jakby ktos pytal czy najpierw kupic telewizor czy lodowke do mieszkania i co wazniejsze
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Nie no wiem
    Dlatego chcę sobie póki co odpuścić połówkę i wziąć zamiast prostokątów nakręcany filtr ND1000 bo taki chciałem od początku. A z dynamiką sceny będę sobie próbował poradzić w postprocesie.
    Jeśli mi to nie wystarczy sprzedam nakręcany filtr i kupię prostokąty.

    Jak wygląda kwestia nakręcanych filtrów ND1000 pod względem cena/jakość i dostępność w PL?

  10. #20

    Domyślnie

    Panowie czyli który nakręcany filtr ND 1000 Nie daje żadnego zafarbu biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny oraz nie ma żadnego spadku ostrości?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kilka pytań - świadoma fotografia.
    By Koniq in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2018, 14:58
  2. [Poradnik] Fotografia krajobrazowa w czerni i bieli
    By Nemeth in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:39
  3. Fotografia ślubna - kilka pytań
    By d40nikon in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 22:50
  4. filtry do D60 - kilka pytań
    By gregorian76 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 18:26
  5. Fotografia krajobrazowa - dziura i ogniskowa
    By rmgdansk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •