Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    dawaj konkrety, bo nie do końca kumam, o które kadry dokładnie Ci chodzi
    Po kolei
    29 - dla mnie zbyt inwazyjne cięcie i lampa mimo wszystko na twarzy niepotrzebna. Wystarczyło formę przesunąć przed modela40-50 cm i nieznacznie przejść w prawo i skorygować cięcie
    33 uwagi jw podobnie - pod wiadro podłożyć dwie cegły i styka (cięcie wyżej)
    36 prawie dobrze - przejść w prawo, obniżyć punkt fotografowania, prawdopodobnie zejść z głowy. Uwaga ogólna w toku wielu lat pracy nauczyłem się, że spora część ludzi nienawidzi tak ciętych głów. można to zignorować lub nie.
    38 - identyko , przejść w lewo, punkt fotografowania niżej i pokazać na co pryska
    39 - w miarę dobrze ale co szkodzi przesunąć kartkę do środka kadru i polepszyć tę rozbitą kompozycję. Ja bym oczywiście tę czyściutką kartkę pobrudził.
    45 - bardzo fajna fota, punkt fotografowania ok, uwagi do cięcia - tutaj denerwuje nie tylko cięcie głowy ale też odlewu bo na niego model się patrzy. Oczy , moim zdaniem powinny być bardziej w centrum kadru (niżej)
    50 - a tu widać jak w zwierciadle wszystkie niewykorzystane szanse:
    - te rzeźby mają bardzo ciekawe "malowanie" nigdzie tego dobrze nie pokazałeś.
    - zestawienie ostrych banalnych donic z mniejszymi i słabo pokazanymi formami jest bardzo niefortunne
    - brakuje kompozycji a jeszcze bardziej światła.
    Nie szło ustawić tych form z przodu na oddzielnej płaszczyźnie, tył zrobić mniej ostry i zadbać o trochę bocznego światła aby wydobyć bryłę? Albo zderzyć te formy z twarzą artysty.

    Najogólniej to nie chodzi aby latać dokoła motywu zmieniając punkty widzenia i liczyć, że coś się w kadrze poskłada. Wpierw trzeba mieć jakąś wizję i dopiero układać ją w przestrzeni. Miałeś świetnego modela, bardzo ciekawe i wdzięczne rzeźby, dość interesującą scenę. Mogłeś skoncentrować się na modelu i jego "ludzkiej stronie". Zderzyć ją z tą wymarłą sceną, może rozdzielić ją kolorystycznie, a może tylko doświetlić modela i jego dzieła a resztę wygubić w ciemniejszym tonie. Nie męczą Cię te nachalne białe formy odwracające od wszystkiego uwagę?

    Zakładam, że mogłeś z tym modelem pracować i być co najmniej równorzędnym partnerem. On kreuje rzeźby a Ty fotografie (co mają świetnie wyglądać). Czyli na planie Ty dowodzisz i Ty kreujesz (ale oczywiście słuchasz modela). I to trzeba mu wytłumaczyć (w 95% modele to rozumieją). Na planie to Ty jesteś alfą. A tak to taka trochę przypadkowa robota gdzie fotograf był przezroczysty względem tematu. Jeszcze raz podkreślę, to nie jest łatwa robota, trzeba mieć doświadczenie i artystyczne i techniczne aby błyskawicznie tworzyć plany. Wiedzieć w ułamku sekundy, przed przyłożeniem aparatu do oka, gdzie się ustawić. I czuć światło. Ale z drugiej strony, akurat ten trzeci temat miał olbrzymi potencjał, tam można było zrobić świetną, konkursową robotę. Tu nie byłoby problemu z ustawkami, z własnym światłem, z grą aktorską, z przestawianiem planu. Na moje wykorzystałeś szansę może w 10%. Szkoda.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 31-08-2018 o 12:55

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję za obszerną wiadomość i rady. Wydaje mi się jednak, że mylimy dość mocno pojęcia. To nie jest sesja i to nie jest model uczestniczę w czyimś harmonogramie dnia, staram się nie ingerować w rytm jego pracy aby wyrobił się z planem na dany dzień. Ja nazwałbym to reportażem i osobą obserwowaną. Wybacz ale rady typu podłóż cegłówki pod wiadro z ciekłą masą albo przesuń wysychające formy ważące 10 kg nie są na miejscu, to jest reportaż mówisz o przesuwaniu się, hehe ściany ani regału z ceramiką do szkliwienia nie przesunę. Co do lampy to trafna uwaga! Użyję stempla, dzięki.

  3. #23

    Domyślnie

    Ceramiki nie ruszaj, cegieł nie przestawiaj, ściany też mogą być gdzie chcą, ale można minimalnie ruszyć w lewo, prawo itd i próbować uporządkować kadr i tu Wujot ma chyba rację. Dużo tego, część mi się bardzo podoba, na innych jednak te cięcia czy też wystające z głów elementy (jak ta lampa) przeszkadzają.
    I jeszcze taką mam refleksję, dlaczego wszystko na pełnej dziurze? Może warto spróbować nieco przymknąć lub wręcz bardzo przymknąć. Może to przy ruchu rąk dać więcej dynamizmu. No i też wydaje mi się, że więcej głębi ostrości by czasem nie zaszkodziło.
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 03-09-2018 o 00:55

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    ...
    I jeszcze taką mam refleksję, dlaczego wszystko na pełnej dziurze? Może warto spróbować nieco przymknąć lub wręcz bardzo przymknąć. Może to przy ruchu rąk dać więcej dynamizmu. No i też wydaje mi się, że więcej głębi ostrości by czasem nie zaszkodziło.
    Jeśli już przy tym jesteśmy to mi bardziej podobają się kadry z ogniskowej 18 niż z 56. Do tego materiału czy nie lepszy byłby 35 1.4 niż 56/1.2 jako drugie szkło ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25

    Domyślnie

    Ok, dzisiaj będzie trochę pozowanki i mały reportaż z powstawania form artystycznych Rozaliny Busel - w głównej mierze reportaż ze szkliwienia form.

    51.


    52.


    53.


    54.


    55.


    56.


    57.


    58.


    59.


    60.


    61.


    62.


    63.


    64.


    65.


    66.


    67.


    68.


    69.

  6. #26

    Domyślnie

    Podoba mi się nr 66, odbieram to jako utożsamianie się Artyski ze swoją pracą i formami artystycznymi.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #27

    Domyślnie

    Nie będę się tu rozpływał nad szczegółami. Ale generalnie jako całość mi się bardzo podoba. Chociaż dla mnie to dziwna tematyka, to sobie zobaczyłem całość i bardzo estetycznie fajnie. Najbardziej portrety Michała Gdaka - bardzo pozytywnie to wyszło. Gratulacje za fajne zdjęcia.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. M&M-reportaż
    By rafal_n5 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 14:20
  2. JiG reportaż
    By mati7302 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 14:07
  3. [ Przyroda ] reportaż
    By Jastrząb in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 12:52
  4. P&M reportaż
    By jacoslavgth in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 17:01
  5. Packshot - odblaski na ceramice
    By max_m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •