Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Serio, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Jak można zapisywać zdjęcia w Lightroomie z odpowiednim profilem kolorów?
    Teraz robiąc export mogę wybrań przestrzeń kolorów np. sRGB, ale odczytując później exif widzę informację "przestrzeń kolorów: nieskalibrowany".
    W jakim programie odczytujesz ten EXIF, że pokazuje: "przestrzeń kolorów: nieskalibrowany" ?
    Może wstaw przykładowe zdjęcie wyeksportowana z RAW-a w LR (z nadanym w LR np. sRGB), które rzekomo później nie posiada tego profilu.

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Aż mi się nie chce wierzyć, że nie da się tego zrobić bezpośrednio w lightroomie.
    Mi też się nie chce wierzyć

    PS.
    Eksportujesz oczywiście do JPG, TIFF lub PSD, bo tylko dla takich formatów można nadać profil koloru.
    Wolę jednak zapytać
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 09-08-2018 o 15:43

  2. #12

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu kolegi.
    Kolory z puszki są mega ładne, natomiast wrzucając zdjęcie do LR wszystko pożera, i nie radzę sobie z kolorami. Może mi ktoś to wytłumaczyć? co zrobić?
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pozostań przy jpg jeśli nie radzisz sobie z raw albo rób zdjęcia w obu formatach, będzie rezerwa jak już zaczniesz sobie radzić z wywoływaniem, a jpg też można zawsze poprawić.

  4. #14

    Domyślnie

    @koesh dobrze radzi, ale z drugiej strony potencjał sprzętu wtedy się marnuje. Jest to trochę tak jakby kupić sobie piękne sportowe auto i jeździć nim tylko do sklepu i kościoła bo umiejętności na więcej nie pozwalają.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No tak... ale ja pięknym sportowym autem pewnie nie potrafiłbym jeździć ale obrabiać potrafię

    Co do tematu to często nawet monitor nie pokazuje nam tego co powinien, a surowy raw wymaga pewnych umiejętności i wiedzy, wyczucia i smaku, a ich brak owocuje potworkami, których wszędzie pełno w necie czy w innych miejscach, wiec często lepiej zostawić to co aparat sam stworzy.

  6. #16

    Domyślnie

    W poprzednich puszkach nie miałam problemu z kolorami. Do jpeg nie wrócę, nie ma szans.... tylko cos się knoci odkąd zmienilam body na 810... jak nie macie pomysłu, albo nie chce Wam się napisać to trudno, tyle lat sobie radzę to i teraz sobie poradzę :P
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  7. #17

    Domyślnie

    Ponieważ mam zły humor, to napisze wprost: trzeba niezłego tupetu i impertynencji, żeby tak napisać. I emotikona na końcu niczego nie zmienia.

  8. #18

    Domyślnie

    to przeczytaj post o powrocie do jpeg.
    ja zły humor mam zawsze, i wredna jestem zawsze. także dziękuję za złote porady.
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  9. #19

    Domyślnie

    Marta, Twój zły humor można dostrzec gołym okiem, natomiast gorzej, że można też dostrzec inne rzeczy... Na przykład takie - przed Tobą stoi kilka alternatyw (jak wiadomo alternatywa to stan albo-albo). Wymienię kilka takich alternatyw, choćby takie:



    1. Robię w jpgach i mi się podoba, robię w RAWach i mi się nie podoba - dlatego będę się upierać, żeby robić w RAWach. To znaczy uprę się i będę robić tak, jak mi nie wychodzi.

    2. Mogę przyjąć do wiadomości, że wywoływanie RAWów trzeba opanować, to znaczy że trzeba się tego mozolnie nauczyć, albo mogę przyjąć że istnieje jakiś prosty magiczny trick, który za mnie całą robotę załatwi i moje nieumiejętności magicznie rozwiąże. Więć uprę się, że taki trick istnieje.

    3. Mogę przyjąć gorzką i bolesną prawdę, że niestety trzeba się tego i owego po prostu nauczyć, albo mogę się obrazić, że nikt mi tego wymarzonego magicznego tricku nie chce zdradzić. No to się obrażę! I podziękuję za jakieś kretyńskie rady żeby się douczyć. Co za durne pomysły - uczyć się, jeszcze czego.



    Mam jeszcze parę przemyśleń, ale tyle chyba starczy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta Baranowska Zobacz posta
    W poprzednich puszkach nie miałam problemu z kolorami. Do jpeg nie wrócę, nie ma szans.... tylko cos się knoci odkąd zmienilam body na 810... jak nie macie pomysłu, albo nie chce Wam się napisać to trudno, tyle lat sobie radzę to i teraz sobie poradzę :P
    Tzn poprzednie puszki dawały surowy raw według ciebie ładniejszy ?
    Jeśli tak to zrób sobie profil pod swoje gusta, który z automatu przy imporcie zrobi ci takie kolorki jak lubisz, a resztę korekt zrobisz już jak potrzebujesz.
    Możesz też wykorzystać wzornik nawet jednorazowo żeby stworzyć profil, banalnie proste i szybkie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [D7100] nowy sposób na profil kolorów ACR i Lightroom
    By Limax7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 10:15
  2. Jak nadać zdjęciom takich kolorów?
    By tinap24 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 09:58
  3. Profil kolorow w W7
    By Greg77 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 17:42
  4. Profil kolorów w ACR
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 19:01
  5. profil kolorów - i need help
    By Umba in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2006, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •