Ostatnio na weselu jako gość, zrobiłem kilka fotek. Sala była bardzo słabo naświetlona i w dodatku wpadała w odcień czerwieni. Założyłem 50/1.8 ustawiłem na f2.8 iso-800, 1/50 do 1/80. Do tego sabina 800 lekko podniesiona i co się okazało zdjęcia wyglądają delikatnie mówiąc nieciekawie. Nie na wszystkich ale w dużej mierzy są przepalone czerwienią.
Poniżej podaje przykład. Zdjęcie jest nieobrabiane, jedynie zmniejszone.
W PS albo Lightroom da się to ładnie skorygować, ale nie oto mi chodzi.
Chciałem się zapytać co można w takiej sytuacji zrobić, jakie ustawienia popełnić aby zdjęcia wyglądały przyzwoicie.
Pozdrawiam
Szukaj




Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami