Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A jaki problem jest z af w D610 ?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Można prosić o link do tej torby .

    proszę bardzo
    i przy okazji sorka za zamieszanie - myślałem Sling, a napisałem Slide (pasek)




    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Ja bym postawił nie co dalej idącą tezę, że najwięcej w koncepcję codziennego aparatu wnosi nie tyle dobór odpowiedniej torby, co całkowite jej wyeliminowanie, rozumiane jako brak konieczności jej zabierania przez dobór takiego sprzętu, który może się bez niej obyć.


    to bardzo indywidualna sprawa
    Ja należę akurat do tych osób, które czują się "nago" bez torby albo plecaka poza domem, więc zawsze jakąś mam ze sobą - pewnie dlatego, że nie lubię mieć powypychanych kieszeni


  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki za link.
    Fajna torba. Wpisuje na listę .

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Łukasz

    Dzięki za wpis
    Masz dużo racji. Właściwie zwróciłeś moją uwagę na błąd w wyborze .
    Ale nie zrezygnuje z lustra. Ceny 6d i d610 spadają cały czas wiec zapewne niedługo dokupie jedno z nich.

    Wszystko co mniejsze niż matryca ff jest dla mnie pewnym kompromisem .
    Nie chce zaczynać w tym miejscu o tym czy różnica jest czy jej nie ma albo czy jest mocno zauważalna .
    Dla mnie zdjęcia z ff są bardziej przestrzenne, takie na swój sposób trójwymiarowe . Nie udawało mi się to z d7100 ( no może z sigmą 18-35 było to widoczne ).
    Ale nie o tym.

    Fuji jak pisałem to tylko t2 a ten jest za duży .

    Wybór zawężam do em5mark ii lub pen f
    Ten pierwszy jest teraz w bardzo fajnej cenie z CB.
    Do tego zestaw 3 lekkich i małych stałek . Jeszcze przejrzę ofertę Oli i panasonica .
    R | 35 | 50 | 135

  4. #14
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli możesz sobie pozwolić na oba modele, to raczej radziłbym argument ceny przesunąć gdzieś na dalszy plan, sam w końcu pisałeś, że zakup ma Ci przywrócić frajdę z fotografowania. Dlatego przede wszystkim dokładnie przetestuj obsługę, ergonomię, szybkość obu aparatów. Poobrabiaj też jakieś rawy, ale takie trudne - duże kontrasty, kiepskie warunki oświetleniowe, mieszanka świateł o różnej temperaturze barwowej. Zobaczysz co można wyciągnąć z obu matryc. Zwróć też uwagę na to, że Pen-F jest trochę mniejszy i lżejszy, nie ma też odstającego wizjera, jest więc bardziej "poręczny" w transporcie i np. wyjmowaniu i wkładaniu do kieszeni kurtki. Pen-F ma też nowszą matrycę z większą liczbą Mpix. E-M5 jest za to uszczelniany, a Pen-F nie. Czasem to się przydaje, ale da się bez tego żyć.
    Z obiektywów, to zwróć uwagę na naleśnik od Panasonica 14 mm f/2.5, może optycznie nie będzie nie wiadomo jakiego szału, ale jest ona tak mały, że prawie go nie ma

  5. #15
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 29-07-2018 o 19:29

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ja najczęściej noszę ze sobą torbę po Sony A58 - https://sklep.kskd.pl/torba-sony-lcs-amb,3,10109,1689 . Mała i bardzo wygodna, bo D750 z 50/1.8G lub Heliosem 81H wchodzi do niej bokiem. Wyjmując, łapię od razu w rękę grip aparatu. Poza tym, nie ma pasków, sprzączek, nic nie lata - jeden suwak i aparat jest na wierzchu. A przy tym w środku siedzi bardzo ciasno i bezpiecznie.
    Mam też większą torbę, do której mieszczę dodatkowe szkła, ale już nie jest tak fajnie. Właściwie to mam wrażenie, że najbardziej torba robi mi robotę, bo LCSa zawieszam na ramię lub wrzucam w koszyk wózeczka tak od niechcenia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    proszę bardzo
    i przy okazji sorka za zamieszanie - myślałem Sling, a napisałem Slide (pasek)






    to bardzo indywidualna sprawa
    Ja należę akurat do tych osób, które czują się "nago" bez torby albo plecaka poza domem, więc zawsze jakąś mam ze sobą - pewnie dlatego, że nie lubię mieć powypychanych kieszeni

    [/FONT][/COLOR][/LEFT]
    Jeszcze zapytam
    Masz wersję 5L czy 10L?


    BTW
    Byłem wczoraj w sklepie i udało mi się sprawdzić evf w panasonicach , olympusach,sony, canonie
    Dokładnie to em10, em5, GX85, GX9, 6300,6500, M5
    and the winner is ...
    Canon M5
    Najlepszy EVF z wszystkich , które testowałem.
    Zero migotania, płynnie, dobre kolory, nawet pod światło.
    Potem em5, następnie em10 na równi z gx9
    Najgorzej sony.
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 31-07-2018 o 11:52
    R | 35 | 50 | 135

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Panas gx9 jest w obszarze moich zainteresowań .

    To sobie poczytaj:

    http://www.epicure.pl/lumix-gx9/

    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19

    Domyślnie

    Czytałem już jakiś czas temu
    Nie ukrywam , że po lekturze zainteresowałem się tym body panasonica.
    R | 35 | 50 | 135

  10. #20

    Domyślnie

    Na 90% w przyszłym tygodniu będzie jeszcze recenzja Canona M50. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale polecam przyjrzeć mu się bliżej, bo warto (o ile wybór szkieł spełnia oczekiwania).
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze
    By Fejton in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 13:20
  2. Pomoc w wyborze
    By TommyBoy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 10:41
  3. Pomoc w wyborze TV
    By Jurandw in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 16:41
  4. Pomoc w wyborze.
    By jacek123 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •