Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Latarnia

  1. #1

    Domyślnie Latarnia

    Zdjecie z maja 2016, pogrzebane w szufladzie.


  2. #2

    Domyślnie

    Super kolorki, ciekawy kadr, po prostu piękne.
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Gra i buczy. Dodatkowym smaczkiem zdjecie jest ulozenie chmur, jakby linie zbiegaly sie do latarni. Dodaje to bardzo udanie dynamiki na zdjeciu.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie zgrana dynamika chmur i wody, bardzo mi się taka prezentacja podoba.
    ['O]

  5. #5

    Domyślnie

    MEGA!

    Co to za miejsce?
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko mi pasuje poza kompozycją. Przyciął bym prawą stronę bo te budowle zawadzają po prostu i jakoś ta wieża mi nie pasuje na środku mimo że nie jestem trójpodziałowym purystą. No i leci na prawo. Reszta super.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo fajnie dostrzeżona kompozycja z promienistymi chmurami "zrobiła" to zdjęcie.
    Jak kolega wyżej, też odnoszę wrażenie, że coś nie całkiem gra z prawej strony. Szkoda byłoby mi odcinać prawą stronę, bo są tam fajne chmury. Ale mimo to coś mi tam nie gra.
    I gdybym to ja kadrował, chyba odciąłbym ten fragmencik skały na samym dole na środku.
    Poza tym bardzo mi się podoba.

  8. #8

    Domyślnie

    Powiedziałbym tak: parę lat temu to zdjęcie zarobiłoby parę plusów, parę utyskiwań nad kompozycją, parę wydziwiań czemu tak a nie inaczej, parę pochwał dla obróbki, ktoś by coś pozytywnego powiedział a propos czasu otwarcia migawki i temu podobne - byłoby jednym z wielu dobrych zdjęć krajobrazowych, z dobrym światłem, świetnymi kolorami, stosunkowo niezłą kompozycją (chmury dobrze robią) - słowem jednym z wielu dobrym zdjęćiem w tym dziale.

    Ale dziś nie mogę się nachwalić! Gdzie tu jeszcze na forum są podobnie dobre kolory (no jeszcze u Harba i może ze dwu innych), gdzie tu taka obróbka: jest i widać, a wszystko smacznie, gdzie tu takie światło bez wymęczenia, kontrasty, ekspozycja... Dzisiaj to trzeba sobie jasno powiedzieć - to zdjęcie na tle innych jest nie dobre, a świetne!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    MEGA!

    Co to za miejsce?
    To jest latarnia Fanad Head, chrabstwo Donegal, Irlandia.

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Wszystko mi pasuje poza kompozycją. Przyciął bym prawą stronę bo te budowle zawadzają po prostu i jakoś ta wieża mi nie pasuje na środku mimo że nie jestem trójpodziałowym purystą. No i leci na prawo. Reszta super.
    Nie bede nic przycinal, mnie pasuje a czy leci w prawo, coz, zdjecie robione z boku i do tego lekko z dolu, chcialem prostowac, ale sprawdzilem pion i jest bardzo blisko, wiec postanowilem nie ruszac, horyzont prosty jak strzala.

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Bardzo fajnie dostrzeżona kompozycja z promienistymi chmurami "zrobiła" to zdjęcie.
    Jak kolega wyżej, też odnoszę wrażenie, że coś nie całkiem gra z prawej strony. Szkoda byłoby mi odcinać prawą stronę, bo są tam fajne chmury. Ale mimo to coś mi tam nie gra.
    I gdybym to ja kadrował, chyba odciąłbym ten fragmencik skały na samym dole na środku.
    Poza tym bardzo mi się podoba.
    Przyznaje, zapomnialem o tych kamieniach wychodzacych z dolu, mialem usunac, ale skupilem sie na czyms innym, moj blad, reszty nie ruszam.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Powiedziałbym tak: parę lat temu to zdjęcie zarobiłoby parę plusów, parę utyskiwań nad kompozycją, parę wydziwiań czemu tak a nie inaczej, parę pochwał dla obróbki, ktoś by coś pozytywnego powiedział a propos czasu otwarcia migawki i temu podobne - byłoby jednym z wielu dobrych zdjęć krajobrazowych, z dobrym światłem, świetnymi kolorami, stosunkowo niezłą kompozycją (chmury dobrze robią) - słowem jednym z wielu dobrym zdjęćiem w tym dziale.

    Ale dziś nie mogę się nachwalić! Gdzie tu jeszcze na forum są podobnie dobre kolory (no jeszcze u Harba i może ze dwu innych), gdzie tu taka obróbka: jest i widać, a wszystko smacznie, gdzie tu takie światło bez wymęczenia, kontrasty, ekspozycja... Dzisiaj to trzeba sobie jasno powiedzieć - to zdjęcie na tle innych jest nie dobre, a świetne!
    Swietnie powiedziane, jak zawsze u ciebie, dziekuje za uznanie.

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Latarnia
    By myrele in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 21:58
  2. [ Krajobraz ] Latarnia...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 12:21
  3. [ Architektura ] Latarnia
    By maks1993 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 02:08
  4. [ Krajobraz ] Latarnia
    By Jaskier in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 15:00
  5. [ Krajobraz ] Latarnia
    By Al Koholik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •