Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Precedensowy wyrok sadu

    do poczytania do popoludniowej kawy
    http://www.rp.pl/Dobra-osobiste/3070...po-slubie.html
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #2

    Domyślnie

    trudno nie zgodzić się z orzeczeniem sądu

  3. #3

    Domyślnie

    "...fotograf nie miał w pełni sprawnej ręki, a jego pomocnik był pod wpływem alkoholu."
    Zakład pracy chronionej?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoda, że nie znamy wersji drugiej strony. Po drugie, wyroki sądów w Polsce nie są precedensowe, co w pierwszym zdaniu stwierdza autor artykułu. To tak w temacie rzetelności dziennikarskiej.

  6. #6

    Domyślnie

    To, że fotograf dał tylnej części ciała jest oczywiste, ale czytając tekst nie mogę uniknąć wrażenia że i druga strona należy do ludzi sfrustrowanych, przepełnionych kompleksami, wrogo nastawionych do całego świata i "chcących rozmawiać z kierownikiem".
    Pozostaje tylko współczuć mężowi, któremu roztyła się żona :P

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Po drugie, wyroki sądów w Polsce nie są precedensowe, co w pierwszym zdaniu stwierdza autor artykułu. To tak w temacie rzetelności dziennikarskiej.
    Bo każdy używa sformułowania "precedens" a w PL powinno się używać "nie mający precedensu" czyli nowy, niespotykany dotąd, taki który coś może zapoczątkować


    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    To, że fotograf dał tylnej części ciała jest oczywiste, ale czytając tekst nie mogę uniknąć wrażenia że i druga strona należy do ludzi sfrustrowanych, przepełnionych kompleksami, wrogo nastawionych do całego świata i "chcących rozmawiać z kierownikiem".
    Pozostaje tylko współczuć mężowi, któremu roztyła się żona
    trochę słaby i nieśmieszny ten twój tekst o żonie
    poza tym chcieli rozwiązać sprawę polubownie, przyjeżdżali do Polski, itp, itd, jak to nie działa to co mieli zrobić? ty byś rozumiem czekał w nieskończoność i próbował rozmawiać z pijanym pomocnikiem?
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 08-07-2018 o 17:38
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    czytając tekst nie mogę uniknąć wrażenia że i druga strona należy do ludzi sfrustrowanych, przepełnionych kompleksami, wrogo nastawionych do całego świata i "chcących rozmawiać z kierownikiem".
    Pozostaje tylko współczuć mężowi, któremu roztyła się żona :P
    ale ty tak serio? :/
    wg ciebie co powinni zrobic? poczekac kolejne pol roku?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    Teraz nie wiem czy niejasno się wyraziłem, czy źle zinterpretowaliście to co napisałem :P
    Z jednej strony zachowanie fotografa jest skandaliczne, z drugiej przytoczonej tutaj argumentacji nie jestem w stanie brać na poważnie.

    "Zdjęcia w plenerze nie wyszły dobrze – jesienny dzień był pochmurny i zimny, małżonkowie pozowali ubrani w lekkie ślubne stroje, a ekipa nie miała żadnego sprzętu, który mógłby złagodzić odczucie chłodu, np. specjalnej dmuchawy. Na dodatek Karina nie prezentowała się tak korzystnie, jak latem – przybrała na wadze, bo planując zajście w ciążę porzuciła dietę. "
    "Przed przystąpieniem do nagrania filmu małżonkowie byli tak zmarznięci, że zażądali filmowania we wnętrzach, ale kamerzysta nie chciał na to przystać. "
    "fotograf nie miał w pełni sprawnej ręki, a jego pomocnik był pod wpływem alkoholu."

    Pochmurny i zimny dzień: To w lecie nie mógł się taki trafić? Owszem, było mniejsze prawdopodobieństwo, ale pogoda jest sprawą loteryjną.
    Małżonkowie zmarznięci przed nagraniem: Ludzie naprawdę nie są w stanie wpaść na to, żeby przy niskiej temperaturze wziąć jakąś bluzę/kurtkę/koc czy cokolwiek innego i zdejmować to tylko do zdjęć/filmu? Gdyby zmarzli w trakcie robienia zdjęć to ten argument miałby sens, ale przed... no ludzie, litości.
    Roztycie się przez kilka miesięcy: Tak, to na 100% wina fotografa, a nie tego, że ktoś był zbyt głupi żeby się w sensowny i świadomy sposób odchudzić.
    Fotograf nie miał w pełni sprawnej ręki: Zdarzyło mi się już w życiu robić zdjęcia z niesprawną prawą ręką. Żeby było śmieszniej był to sport robiony zestawem ważącym 6kg. Dało się, więc nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby zrobić sesję portretową.
    Pomocnik pod wpływem alko: Tutaj wytłumaczenia nie ma. "Gratulacje" dla fotografa, że go zabrał ze sobą zamiast kopnąć w dupę.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 08-07-2018 o 18:28

  10. #10

    Domyślnie

    No dobra, ale czego dotyczy wyrok sądu, bo nie rozumiem?

    1. od kiedy "godne przeżywanie ślubu" jest dobrem osobistym?
    2. jeżeli już jest (i dont know why), to jak niby została ta godność naruszona, skoro cały ślub odbył się bez problemów, a młodzi sami chcieli przesunąć plener na późniejszy termin?
    3. czy fotograf wywiązał się z umowy? Imo tak - zrobił repo, zrobił film, zrobił plener. Czy jest zatem podstawa do takiego wyroku jaki zapadł? No raczej nie.
    4. czy fotograf zachował się profesjonalnie, czy nie, to zupełnie inna sprawa, ale to raczej nie stanowi podstawy do zakładania sprawy.

    Zgadzam się z Zelberem. Coś tu jest grubo pokręcone. Sąd mam wrażenie, że na prawie to się raczej nie zna (albo ja o czymś nie wiem). Para młoda ma dziwne oczekiwania. Fotograf też dał d..., o ile młodzi nie naściemniali kobiecie od artykułu, ale za to nie zakłada się sprawy, tylko wystawia negatywną opinię i tyle. Ewentualnie zwrot kosztów podróży, jeśli było tak, jak to opisano.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Do sądu z parą młodą... Próbowaliście?
    By vilen in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 09:49
  2. [ Krajobraz ] Z dzikiego sadu
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 18:24
  3. [ Architektura ] Budynek sądu
    By jacek dr in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 17:44
  4. [ Krajobraz ] Czekając na wyrok
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 14:47
  5. [ Pozostałe ] Wyrok
    By igorzak in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2007, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •