Close

Strona 99 z 288 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 2871
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Temu co w Nikonie i Sony. By na tym samym bagnecie podpinać szkła APS-C i FF. W Canonie nie jesteście do tego przyzwyczajeni, bo do FF nie szło podpinać szkieł DX, co jest normą dla reszty świata i jest czyms bardzo OK. Dzięki temu można się niemal swobodnie przemieszczać z DX do FX i na odwrót...
    Kolekcjoner ma trochę racji, bo przy wspólnym bagnecie niemal zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Stosunkowo mały, jak w Sony FE i czy Nikon F, ułatwia robienie mniejszych szkieł do aps-c, ale równocześnie nie ułatwia robienia ultrajasnych. Z kolei duże bagnety niejako zamykają drogę do budowania małych szkieł do aps-c. I taką drogą poszedł Nikon Z. Tu raczej trudno będzie zbudować małe szkiełka aps-c. Można co prawda otoczyć małe szkło kołnierzem, który umożliwi zamocowanie na większym mocowaniu, ale nawet mnie, a nie jestem estetą, odstręcza takie rozwiązanie. A z tym swobodnym przemieszczaniem to taki trochę pół mit. Nawet to forum pokazuje, że użytkownicy aps-c kupują szkła kryjące aps-c a przy przesiadce zazwyczaj jest tak, że pierwsze pytanie jakie idzie w eter to czy mogę podpiąć swoje szkła aps-c pod ff, albo oświadczenie, że kupiłem ff, ale na szkła mnie nie stać to na razie będę używał na cropie. Szkła aps-c zazwyczaj są tańsze, podobnie jak puszki i cena to kolejna bariera dla swobodnego przemieszczania. W Nikonie F jest o tyle łatwiej, że zdecydowana większość stałek f/1.8 jest stosunkowo tania, więc może sobie na nią pozwolić spora część amatorów z aps-c. Nie są one też duże. Ale w bagnecie Z to co jest niestety jest też drogie. Wydaje mi się, że na tę chwilę mało kto kupi tanie bezlustro Z i dokupi do tego drogą szklarnię, która w dodatku na aps-c nie rozwinie nawet skrzydeł. Kolejna sprawa, że duży bagnet utrudni projektowanie małych bezluster aps-c. O ile w systemie pełnoklatkowym zawsze można powiedzieć, że niektórzy pro nawet potrzebują większych, bardziej ergonomicznych zabawek, to w segmentach amatorskich już takie oczywiste to nie jest. Tu tradycyjnie najlepiej sprzedają się małe lustrzanki, za to lekkie i tanie. Nawet Sony z małym bagnetem ma problem by go wcisnąć w przednią ściankę swoich aparatek z aps-c. Nikon będzie miał znacznie trudniejsze zadanie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale po co Canon ma tworzyć szkła pod nowy bagnet M? Przeciez to szaleństwo ekonomiczne. Projektowanie szkieł i produkcja to pierońsko droga i w przypadku tych tańszych podobno mało opłacalna sprawa.
    A skąd te podobno? Też napiszę, że podobno zaprojektowanie szkła kryjącego mniejszą matrycę jest sporo tańsze niż pod większą. Poza tym trzeba pamiętać, że tu działa efekt skali. Tańszych aparatów sprzeda się znacznie więcej niż droższych, a coś pod te aparaty trzeba podpiąć, w związku z czym koszt takiego projektu rozkłada się na znacznie większą ilość jednostek. Większość na tym forum skupiona jest na FF, ale na świecie to jest tylko niewielki wycinek tortu. Aparatów z mniejszymi matrycami sprzedaje się znacznie więcej. I tak po prawdzie to robiąc aparat z konkretnym bagnetem czasami nawet nie trzeba się fatygować z projektowaniem do niego obiektywów. Tu najlepszym przykładem jest Sony, które co dwa miesiące wypluwa jakieś aps-c a obiektywami się nie martwi. Tym zajmuje się Sigma, która zrobiła dla bezlustrzanego aps-c więcej niż Sony z Canonem razem wzięte. Bo niestety Canon też za bardzo się nie wyrywa do projektowania obiektywów pod własny bagnet.

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Cybulski - Aparat mam 2 tygodnie i w porównaniu do D7500 autofocus z Z6 jest lepszy zarówno AF-S jak i AF-C (punktowy), w trybie wykrywania twarzy jest podobno gorszy od Sonego i dlatego wszyscy w necie mówią że AF-C jest beznadziejny bo mówią o trybie AUTO którego ja nigdy nie używałem mając DSLR, dla mnie jest - wykrywa, czasem się pogubi jak twarz model odwróci itd., podobno ma wyjść aktualizacja która ten tryb ulepsza znacząco z AF-EYE.
    @Myszowor dziękuje za odpowiedź. To już dla mnie konkretna i przydatna informacja. Gdyby coś to pisz więcej o doświadczeniu z AF.
    Też widzę że net i testy w necie to jedno a realna praca potem i używanie często odbiega od tego co się naoglądało.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #983

    Domyślnie

    Ja mogę to tylko potwierdzić w porównaniu do D7100. AF dużo lepszy. No i brak focus shifting-u na 50 f1.4

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  4. #984
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nie ukrywam, że osobiście wolałbym zupełnie odwrotny kierunek rozwoju sprzętu i obiektywy pokroju 70-200 2.0, czy też 350 f/2.0 lub 250-450 2.8... Właściwie pojawienie się w jakimś systemie tele dłuższego niż 300mm i jaśniejszego niż 2.8(ewentualnie zooma obejmującego 400mm przy f/2.+sprawny AF będzie dla mnie bardzo poważnym argumentem do wejścia w ten system.

    Tak jak w przypadku obiektywów o bardziej standardowych ogniskowych 1.4 w przypadku stałek wystarcza i to z lekkim zapasem, tak 2.8/4.0 w stałkach tele/supertele to dla mnie dramat.
    Jesteś pewien? Zdajesz sobie sprawę jakie to by były rozmiary, waga? Bo chcesz szkieł dobrych jakosciowo? Cena???
    Jesli stałka 200/2 waży 3 kg, to zoom będzie ważył z 5 kg. A ty chcesz potem jeszcze dłuższe szkła, 300, 400 mm?
    Zerknij na zoom Sigma 200-500/2.8 - tylko 2.8! Jak ci sie podoba waga, cena? Ile tego Sigma sprzedała?
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma...x-gratis!.html - tu sa parametry i cena.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #985
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jesli stałka 200/2 waży 3 kg, to zoom będzie ważył z 5 kg. A ty chcesz potem jeszcze dłuższe szkła, 300, 400 mm?
    .
    Ciekawym szkłem mogłoby być takie 300/2 z wsuwanym TC 1,4 i 2

  6. #986

    Domyślnie

    Ale Z'ki to futurystyczny projekt który ma w przyszłości zastąpić lustrzanki. Od tego nie ma już odwrotu. APS, 3/4 pozostaną na rynku jako tańsza alternatywa, ale Nikon celuje minimum w półprofesjonalistów. Nie można mieć wszystkiego. Proszę odnosić ceny do zarobków nie polskich na których się zarabia na fotografii a nie do naszego gównianego rynku. Co do AF-C to w Z7 działa tak sobie, ale mając Canona 5mk3 nie używałem takich wynalazków. A w trybie śledzenia punktu działa naprawdę znośnie, a liczę że z 24-70 F2.8 będzie jeszcze lepiej. Bardziej mnie martwi że brakuje jeszcze do kompletu 70-200 F2.8 na który obawiam się że przyjdzie jeszcze długo poczekać.
    Nikon Z9 + 14-24 F2.8 24-70 F2.8 70-200 F2.8 i 50 F1.8. Mam co dźwigać....

  7. #987

    Domyślnie

    Kiedy to jest w przyszłości? Bo przyszłość końca lustrzanek zapowiadają od od kilku lat, a DSLR zamiast kończyć swoją karierę, to z roku na rok coraz bardziej się rozwija.W tym momencie do takiego stopnia się rozwinęło, że nigdy nie było takiego wysypu aparatów DSLR i obiektywów dedykowanych i firm niezależnych... a i nowe ciągle są zapowiadane. Także już przestańcie z tą przyszłością , bo się robi jakieś sejensfikszyn.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 09-04-2019 o 08:31

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Kiedy to jest w przyszłości?
    Być może w przyszłym roku



    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Bo przyszłość końca lustrzanek zapowiadają od od kilku lat, a DSLR zamiast kończyć swoją karierę, to z roku na rok coraz bardziej się rozwija.
    Z roku na rok powiadasz. Czy w zeszłym roku pokazano jakąś fajną lustrzankę? Albo w tym? A to, że sprzęt ogólnie się rozwija to jest jakieś zaskoczenie? To chyba raczej normalne i wcale nie świadczy o tym, że rynek lustrzanek ma się dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Także już przestańcie z tą przyszłością , bo się robi jakieś sejensfikszyn.
    To jest temat spekulacyjny.

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Kiedy to jest w przyszłości? Bo przyszłość końca lustrzanek zapowiadają od od kilku lat, a DSLR zamiast kończyć swoją karierę, to z roku na rok coraz bardziej się rozwija.W tym momencie do takiego stopnia się rozwinęło, że nigdy nie było takiego wysypu aparatów DSLR i obiektywów dedykowanych i firm niezależnych... a i nowe ciągle są zapowiadane. Także już przestańcie z tą przyszłością , bo się robi jakieś sejensfikszyn.
    Ale np. Samyang widać jaki ma priorytet. Osobiście ciekaw jestem czy zdecydują się zrobić szkła z AF do Nikona i ewentualnie kiedy ? AF 35 i 85 w wersjach 1.4 do Sony wyszły im całkiem całkiem. W roadmapie szkieł do Z niby Nikon coś tam zapowiada no ale trochę słabo to wygląda na tle tego co już jest np. w Sony.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 09-04-2019 o 09:41
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #990

    Domyślnie

    Ogólnie rynek foto się bardzo skurczył przez aparaty w telefonach. Tylko zapaleńcy kupują aparaty jako urządzenia dedykowane. Bezlusterkowce ponieważ się szybciej starzeją niż lustrzanki są ostatnią nadzieją producentów foto. Dla nas to coraz gorzej bo przy tak małych wolumenach sprzedaży i dużej różnorodności producentów i systemów ceny muszą nieuchronnie rosnąc....
    Nikon Z9 + 14-24 F2.8 24-70 F2.8 70-200 F2.8 i 50 F1.8. Mam co dźwigać....

Strona 99 z 288 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •