Close

Strona 98 z 288 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108148198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 2875
  1. #971

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pytanie czy to wyznacznik czegokolwiek?
    A skąd mnie to wiedzieć? Przytaczam jedynie jakieś szczątkowe dane ze sklepu, który ma naprawdę duże obroty. Jest to jakiś argumet, bo o bardziej szczegółowe dane sprzedaży (pomijając rynek japoński, ktory jest specyficzny) ogólnie trudno. Może o czymś to świadczy a może znaczy to tyle co opinia jakiegoś gościa z eventu

  2. #972

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A skąd mnie to wiedzieć? Przytaczam jedynie jakieś szczątkowe dane ze sklepu, który ma naprawdę duże obroty. Jest to jakiś argumet, bo o bardziej szczegółowe dane sprzedaży (pomijając rynek japoński, ktory jest specyficzny) ogólnie trudno. Może o czymś to świadczy a może znaczy to tyle co opinia jakiegoś gościa z eventu
    No niestety dostęp do rzetelnych informacji w tej materii jest bardzo skąpy. Firmy niechętnie dzielą się takimi szczegółami. Wychylanie się z informacją że np. sprzedaż idzie źle byłoby skrajnie niekorzystne.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #973
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem polega właśnie na tym że próbujesz udowadniać iż ziemia jest płaska . A obecnie ekonomicznie apsc ma sens tylko w konfiguracji takiej jak zrobił to Canon. Małe, świetnie ergonomicznie pomyślane aparaty z dobrym obrazkiem i niską ceną. Nie wiem co będzie w przyszłości ale na razie nic nie wskazuje na to żeby to był błąd. Natomiast robienie apsc w systemie stworzonym pod FF bez dedykowanych szkieł ma służyć czemu?
    Temu co w Nikonie i Sony. By na tym samym bagnecie podpinać szkła APS-C i FF. W Canonie nie jesteście do tego przyzwyczajeni, bo do FF nie szło podpinać szkieł DX, co jest normą dla reszty świata i jest czyms bardzo OK. Dzięki temu można się niemal swobodnie przemieszczać z DX do FX i na odwrót.
    Ekonomicznie nie ma sensu trzymania równolegle kilku bagnetów - kilku systemów. Nawt jak Canon jest tak bogatą firmą, to nie znaczy że użytkownicy sa tak bogaci że chcą mieć 2 systemy.
    No i zresztą jak Canon będzie rozwijał system R to ucierpi na tym system lustrzanek i ucierpi system M. Niech go uśmiercą zanim za dużo w niego nie włożyli. Sprzedac to co na magazynach i zapomnieć
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Temu co w Nikonie i Sony. By na tym samym bagnecie podpinać szkła APS-C i FF.
    Ale co Nikon ma tworzyć kolejne szkła apsc pod nowy bagnet? Przecież to szaleństwo ekonomiczne. Projektowanie szkieł i produkcja to pierońsko droga i w przypadku tych tańszych podobno mało opłacalna sprawa. Ale nawet jeśli to interes życia to to są lata inwestycji. Sony ile jest lat na rynku i nadal się nie dorobili jakiejś nadzwyczaj wielkiej oferty takich szkieł, a to nie jest biedna firma .
    Nie upieram się ale ja zupełnie nie widzę sensu wypuszczania takich puszek pod nowy system szkieł, których póki co nie ma i to jeszcze z byczym bagnetem czyli dużych czyli zupełnie wbrew sensowi apsc. Totalnie mnie to nie przekonuje.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ekonomicznie nie ma sensu trzymania równolegle kilku bagnetów - kilku systemów.
    Skąd taki wniosek? Szczególnie jak są połączone krwioobiegiem bodaj największego systemu szkieł.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #975

    Domyślnie

    Z6 jest za droga jak narazie + przyklejenie łatki o beznadziejnym autofokusie = dlatego małe zainteresowanie.
    A może w nowym bezlustrze APS-C Nikona pozostawią bagnet F do tego karty SD i hicior murowany.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #976

    Domyślnie

    To jak to jest, jedni piszą, że AF dobry a inni że nie. I bądź tu mądrym
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #977
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co Nikon ma tworzyć kolejne szkła apsc pod nowy bagnet? Przecież to szaleństwo ekonomiczne. Projektowanie szkieł i produkcja to pierońsko droga i w przypadku tych tańszych podobno mało opłacalna sprawa.
    Ale po co Canon ma tworzyć szkła pod nowy bagnet M? Przeciez to szaleństwo ekonomiczne. Projektowanie szkieł i produkcja to pierońsko droga i w przypadku tych tańszych podobno mało opłacalna sprawa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #978

    Domyślnie

    Jakieś DX, tanie obiektywy...
    Nie ukrywam, że osobiście wolałbym zupełnie odwrotny kierunek rozwoju sprzętu i obiektywy pokroju 70-200 2.0, czy też 350 f/2.0 lub 250-450 2.8... Właściwie pojawienie się w jakimś systemie tele dłuższego niż 300mm i jaśniejszego niż 2.8(ewentualnie zooma obejmującego 400mm przy f/2.+sprawny AF będzie dla mnie bardzo poważnym argumentem do wejścia w ten system.

    Tak jak w przypadku obiektywów o bardziej standardowych ogniskowych 1.4 w przypadku stałek wystarcza i to z lekkim zapasem, tak 2.8/4.0 w stałkach tele/supertele to dla mnie dramat.

  9. #979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale po co Canon ma tworzyć szkła pod nowy bagnet M? Przeciez to szaleństwo ekonomiczne. Projektowanie szkieł i produkcja to pierońsko droga i w przypadku tych tańszych podobno mało opłacalna sprawa.
    No......., niech się zajmą sadzeniem ogórków to na pewno jest bardzo opłacalne ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #980

    Domyślnie

    Cybulski - Aparat mam 2 tygodnie i w porównaniu do D7500 autofocus z Z6 jest lepszy zarówno AF-S jak i AF-C (punktowy), w trybie wykrywania twarzy jest podobno gorszy od Sonego i dlatego wszyscy w necie mówią że AF-C jest beznadziejny bo mówią o trybie AUTO którego ja nigdy nie używałem mając DSLR, dla mnie jest - wykrywa, czasem się pogubi jak twarz model odwróci itd., podobno ma wyjść aktualizacja która ten tryb ulepsza znacząco z AF-EYE.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 98 z 288 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108148198 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •