Close

Strona 205 z 288 PierwszyPierwszy ... 105155195203204205206207215255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 041 do 2 050 z 2872
  1. #2041
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak to nie ma przełożenia? To flagowe modele promują system! To te jednocyfrowce z supertele pokazują czym focą zawodowcy.
    Mało to kogo teraz obchodzi, jakby robili ajfonem, huwejem czy szajsungiem to by o tym wspomniały poczytne portale, a tak masz wzmianki w niszowych newsach dla dinozaurów

    To nic, że amator zobaczy je tylko w TV na jakiś przebitkach kadrów z Mistrzostw Świata czy Olimpiady i ich nigdy nie kupi. To nieważne! Sprzedaż może sobie robić Nikon D3300 z kitem 18-55, ale on nikogo do niczego nie zachęca! Zachęca to co sie widzi w TV, zachęca choćby Darek Breś itd itd pokazujący fajny sprzęt do zakupu którego dążą amatorzy.
    To są twoje spostzreżenia, ty też jestes dinozaurem technologicznym
    Kto teraz z potencjalnych klientów ogląda TV ?
    Kto zna Darka ?
    Dyskutujesz o niszy i to postrzeganej obecnie przez klienta jako coś dziwnego, niestety !

    To co zrobi D3300 z 18-55 za chwilę zrobi każda komórka.
    Klient uważa że już dawno to zrobiła, zresztą żałośnie wyglądają ludzie z takimi lustrzankami błyskający w ludzi pod jakimś zamkiem w południe

    Kto zainteresowany fotografią wchodzi w system gdzie jest tylko przeciętny sprzęt, nie promowany?
    Obecny marketing producentów sprzętu foto leży i kwiczy i to każdy, zero obecności tam gdzie mogą trafić do utraconego klienta, nie maja też sprzętu oferującego prostą funkcję jak z poziomu menu aparatu wysłanie fotki na messengera, fejsa, insta itd !!

    Może sobie byc tani. Jeśli Nikon nie będzie dawał satysfakcji z posiadania sprzętu tej marki to po prostu będzie zanikał, będzie wybierany Canon czy Sony. Tanie 18-55 są w każdym z systemów.
    Będzie znikał i znika, na rynku nie ma miejsca dla tylu producentów, zostanie jeden mocny ( pewnie canon bo sony w jeden kwartał na PS5 zarobi więcej niż w trzy lata na sprzęcie foto ).

  2. #2042
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Czepił się, że napisałem TV. Nie miałem na mysli mediów dla dinozaurów, Bresia w TV nie widziałem, czytam go na fejsie. Oczywiście miałem na mysli internet, do którego przeglądania trzeba miec jakiś monitorek. Zachciało mi sie napisać TV.
    Marketing producentów foto nie lezy. Leży marketing Nikona. W dodatku porównuje marketing w odniesieniu do innych producentów foto, bo nie widze sensu porównywania marketingu np Nikona do marketingu np Coca - Coli. I na tle info o Canonach i Sony to o Nikonie jest cicho.
    I ostatnie. Dziwny ze mnie dinozaur, skoro używam najnowocześniejszego sprzętu. Np używam Canona. Choć Canona nie mam. Prawda - nie trzeba być właścicielem sprzętu, który się używa. To tak jak z samochodami, najlepszy to firmowy I dziwny ze mnie dinozaur, skoro niby wysoko pozycjonowany nowoczesny model - Nikon Z7 nie spełnia moich oczekiwań.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-09-2020 o 21:56
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2043
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czepił się dinozaura
    Wiesz o co chodzi i powinieneś dostrzegać że producenci sprzętu foto utknęli w ślepej uliczce bez pomysłu na przyszłość !
    Jak nazwać rozwój w sprzęcie foto jeśli polega on na dodawania w kolejnym modelu detali nic nie wnoszących do użytku, wiele modeli w porównaniach wymaga iście detektywistycznego podejścia i tylko mocni fanboje potrafią z tego się cieszyć.

    Przeciętny amator, który odszedł od lustrzanek czy bezluster ( te przecież są na rynku od wielu wielu lat ) nie kupi nic co wymaga takich wygibasów jak teraz żeby coś zrobić z fotką "tu i teraz", zostaje fon w kieszeni.

    Ja tu nie atakuję ciebie czy innych użytkowników, pasjonatów, sprzętowych "fotofilów" ani zawodowców, tu chodzi wyłącznie o to że obecną sytuację w sprzęcie foto wypracowały sobie przez lata wszystkie firmy mniej lub bardziej.
    Jak można upaść w trzy lata z pierwszego miejsca sprzedaży ( olympus i oczywiście chodzi o mniejsze matryce niż FF ) do sytuacji sprzedania działu foto.

    Zawodowiec to inna bajka i serio tym bym się nie kierował przy dyskusji o stanie czy kondycji producentów foto.

    =============

    Jakby Steve Jobs żył dłużej i był zainteresowany sprzętem foto bardziej to kto wie czy jego plany jakie miał nie zrobiłyby rewolucji jak w innych dziedzinach.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-09-2020 o 22:19

  4. #2044
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cały czas ja piszę o tym jak wygląda Nikon na tle Canona czy Sony, a ty w sumie to tym, że smartfony wygrają. Mówimy o różnych sprawach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ....... I dziwny ze mnie dinozaur, skoro niby wysoko pozycjonowany nowoczesny model - Nikon Z7 nie spełnia moich oczekiwań.
    Z7 to "wysoko pozycjonowany nowoczesny model"? Przecież niedawno przekonywałeś wszystkich, że to tylko amatorski sprzęt na wycieczki i do niczego więcej się nie nadaje.
    Jacek

  6. #2046
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cały czas ja piszę o tym jak wygląda Nikon na tle Canona czy Sony, a ty w sumie to tym, że smartfony wygrają. Mówimy o różnych sprawach.
    Ale to jest twoje spostrzeżenie i upierasz się przy tym podając słabe argumenty.

  7. #2047
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Z7 to "wysoko pozycjonowany nowoczesny model"? Przecież niedawno przekonywałeś wszystkich, że to tylko amatorski sprzęt na wycieczki i do niczego więcej się nie nadaje.
    Mógłbyś odszukać taką moją wypowiedź?
    Rozumiem, nie chce ci się.
    Może mnie z kimś mylisz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czepił się dinozaura
    Wiesz o co chodzi i powinieneś dostrzegać że producenci sprzętu foto utknęli w ślepej uliczce bez pomysłu na przyszłość !
    To nie kwestia producentów tylko rozwoju technologii. Przecież to że upadł zawód zduna nie wynikało z nieudolności sprzedaży pieców kaflowych ... Poza tym byłbym ostrożny w lansowaniu tezy że producenci sprzętu foto już całkiem wyginą - przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości tego nie widzę.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak można upaść w trzy lata z pierwszego miejsca sprzedaży ( olympus i oczywiście chodzi o mniejsze matryce niż FF ) do sytuacji sprzedania działu foto.
    A kiedy to Olympus miał pierwsze miejsce w sprzedaży?
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #2049

    Domyślnie

    Jacek_Z ma dużo racji z obecnie małą widocznością Nikona.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #2050
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To nie kwestia producentów tylko rozwoju technologii. Przecież to że upadł zawód zduna nie wynikało z nieudolności sprzedaży pieców kaflowych ... Poza tym byłbym ostrożny w lansowaniu tezy że producenci sprzętu foto już całkiem wyginą - przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości tego nie widzę.
    Nokia pomysł smartfona skasowała i reszta producentów też nie widziała sensu w tworzeniu dotykowych ekranów w fonach.

    A kiedy to Olympus miał pierwsze miejsce w sprzedaży?
    2015-2017, zerknij na dane z rynku japonia ( ogólnie azja ) i usa, drugi często był canon, potem sony z nikonem.

Strona 205 z 288 PierwszyPierwszy ... 105155195203204205206207215255 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •