Close

Strona 289 z 297 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 881 do 2 890 z 2966
  1. #2881

    Domyślnie

    BSI to obecnie standard a Nikon własny fabryk nie ma więc nie może przebierać do woli. W każdym razie taka matryca potencjalnie może dać odrobinę wyższą jakość niż stacked użyty w Z9/Z8. A co do wizjera, to ten z Z9 nawet w momencie premiery nie był topowy, z całym szacunkiem dla Z9, które miało prawie wszystko naj, a od tamtej pory trochę wody upłynęło w Wiśle. Jeśli Z7III powstanie, co wcale nie jest pewne, to będzie musiało się wpasować nie tylko w obecne rozstawienie, ale również trzeba spoglądać na konkurencję. Także w kwestii wizjera. Akurat przy aparatach z matrycą o dużej rozdzielczości taki wizjer ma sens. Oczywiście nie jest to przesądzone, bo cena również gra tu rolę i może właśnie tu będą szukać oszczędności. Ja tylko podałem potencjalne różnice wg mojego osądu. Ile z tego dostanie nowe Z7 i czy w ogóle taki aparat jest w planach to już oddzielna kwestia. Niedługo pewnie się dowiemy.

  2. #2882

    Domyślnie

    Widzę że temat matryc i fabryk Nikona wraca jak bumerang
    Co do kolejnej odsłony z7 to widzę go tak jak przedmówcy wskazali z klasyczną matrycą - może 70-100mpix, może z więcej niż 14bit DAC, z mniejszą masa niż z8. Być może z wbudowanym GPS - jako że aparat kierowany byłby także do fotografów podróżujacych byłby to sensowny dodatek. Podobnie jak jeszcze lepsza stabilizacja matrycy, a może jakiś (fantazje ON) tilt/shift, filtr szary itp (fantazje off).
    Wizjer w z9/z8 mi nie przeszkadza w pracy, ale może też można poprawić.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 26-05-2024 o 12:25
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #2883

    Domyślnie

    Tu nie chodzi przytyk w stronę Nikona, argument pierwszy lepszy z brzegu, ale dziwi mnie mocno, że kogoś jeszcze dziwi matryca BSI we współczesnym aparacie ze średniej/wyższej półki Jeśli kogoś ten argument mierzi to mogę użyć innego. Matryca nie-BSI trafiła do Z5. To półka niżej niż Z7. Poprzedni Z7 też był raczej skrojony pod krajobraz czy portret i też miał matrycę BSI także nie powinno dziwić, że w 7III, jeśli powstanie, będzie podobnie. A czemu nie stacked. Bo ta matryca siedzi w aparatach z jeszcze wyższej półki, to raz, a dwa, że nie ma takiej potrzeby, bo Z7III nie musi być ultra szybkim aparatem. No i musi się jakoś odróżniać od Z8. A przecież tego dotyczy dyskusja czy Z7 ma obecnie w ogóle sens. Dla mnie ma o ile będzie miał jakieś z cech, które wymieniłem wcześniej.

  4. #2884
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ... Faktem jest, że ciężko będzie upchnąć nową 7kę, bo cena Z8 jest niska i ogólnie Z8 jest maszyną bardzo wszechstronną, ale może znajdą się osoby, którym ta wszechstronność do niczego nie jest potrzebna, za to potrzebują najwyższej jakości obrazowania w możliwie kompaktowej obudowie. Stricte do krajobrazu czy portretu.
    Co do portretu to niekoniecznie. Nie kupowałem Z7 mk1 bo portrety to piony i trzymanie bez gripa (ze spustem) jest niewygodne. Z5, 6, 7 są małe i sie je źle trzyma jak się podepnie jasne szkła po ok 1 kg sztuka (Plena, 85/1.2, ARTy z FTZ).

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    W Z6 III dadzą chyba więcej niż 14 kl/sek Z6 II i Zf
    i wypadałoby żeby miał 4K 60p bez kropa.

    W przeciwnym razie czym miałby się różnić od Z6 II -większym buforem?
    Co oczywiste - AFem rodem z Z9.

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Z8 jest wg mnie następcą Z7 II.
    Też tak pisałem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #2885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do portretu to niekoniecznie. Nie kupowałem Z7 mk1 bo portrety to piony i trzymanie bez gripa (ze spustem) jest niewygodne...
    Ciężko mi sobie wyobrazić, że w mIII zabiorą gripa, który jest w mII. Co zresztą było powodem, krytyki pierwszych zetek i z czego Nikon, jak mniemam, doskonale sobie zdaje sprawę. Także temat gripa chyba już się zdezaktualizował. No chyba, że jakaś nowa tradycja się pojawiła i gripy będą tylko w parzystych

  6. #2886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co oczywiste - AFem rodem z Z9.
    To mz za mało żeby obecni posiadacze wymienili na nowy model.
    Z6 II jest za 1500$.


    Sens Z7 III widzę tylko jak dadzą matrycę 60Mpix -coś jak A7R IV-V.

  7. #2887

    Domyślnie

    Co do Z6III: ostatnie ploty mówiły 15 FPS na mechanicznej i 20 na elektronicznej. Możliwa matryca stacked ~24 mpix. To zestawienie zajeżdża dość mocno matrycą z Sony A9/II. Skoro S już ją porzuciło... dlaczego nie?
    PS. Były też ploty/informacje, że AF w Z6III początkowo będzie ograniczony w porównaniu z Z8/Z9. Zostanie wycięte, m.in, wykrywanie oczu ptaków.

    Co do Z7III: matrycy 70mpix+ chyba nikt jeszcze w FF nie pakował. Niby N może wyjść przed szereg, ale wątpię... O 16bit rawach było już dawno info, nawet wycinek instrukcji Nikona z opisem takich rawków wyciekł. Skoro współpracują też z Profoto, można dorzucić wbudowany sterownik Air/AirX (wiem, powtarzam się. ).

    Ewentualnie wersja hard-core: Z7III jako wspólny następca Z8 i Z7II. Z tą samą matrycą, zbliżone bebechy. Większa ilość kompozytów w obudowie (problem z dostępnością magnezu może to wymusić). Oznaczenie Z8 zostaje wtedy wolne, przykładowo dla bardziej rozbudowanego filmowo korpusu, w współpracy z REDami.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #2888

    Domyślnie

    W 2012 z d800 o ile pamiętam też wystrzelił przed szereg więc kto wie ? Expeed7 obsłuży to bez zająknięcia nawet przy relatywnie wysokim fps, mają świetną kompresję NEFów która spowoduje że nawet 100mpix pliki nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca na karcie czy w archiwum, optyka Z klasy wyższej wydaje się spokojnie obsłużyć taką rozdzielczość.
    Nikone jest dość pragmatyczny w swoich poczynaniach więc zakładam że 16bitowe rawy będą jeśli coś z tego będzie wynikało - czyli naprawdę matryca da jakiś przełom na niskich czułościach. A może matryca typowo studyjno/krajobrazowego body będzie miała jeszcze niższa niż 64 bazowe iso ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #2889

    Domyślnie

    Każda matryca podoła 16, a nawet 20 bitom. To przetwornik A/D jest wąskim gardłem. Wydawało by się, że najprostsza rzecz pod słońcem. Ale musi on być dokładny i szybki, a tu jest problem.

    Wracając do spekulacji, to istnienie Z7III widzę tylko przy matrycy o większej rozdzielczości i dużo mniejszej szybkostrzelności niż Z8.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #2890
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ciężko mi sobie wyobrazić, że w mIII zabiorą gripa, który jest w mII. Co zresztą było powodem, krytyki pierwszych zetek i z czego Nikon, jak mniemam, doskonale sobie zdaje sprawę. Także temat gripa chyba już się zdezaktualizował. No chyba, że jakaś nowa tradycja się pojawiła i gripy będą tylko w parzystych
    Ależ nie wątpię że grip jako opcja zostanie (choć do Zf nie ma, nad czym ubolewam, mam FE2 z gripem).
    Odniosłem się do tego, że portreciści będą woleli Z7III od Z8 ze względu na bardziej kompaktowy rozmiar. Otóż portreciści mogą nie chcieć kompaktowego rozmiaru i wyjaśniłem dlaczego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 289 z 297 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •