Close

Strona 179 z 288 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189229279 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 781 do 1 790 z 2875
  1. #1781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A tak z ciekawości zapytam, jakie praktyczne ma zastosowanie wielokrotna ekspozycja, chyba nie chodzi tylko o to łączenie kadrów tylko... no właśnie do czego to wykorzystujecie ?
    Pewnie do wyciągania szczegółów z cienia (kiedy "klatki" mają różne ekspozycje)
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 10-11-2019 o 14:25

  2. #1782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A tak z ciekawości zapytam, jakie praktyczne ma zastosowanie wielokrotna ekspozycja, chyba nie chodzi tylko o to łączenie kadrów tylko... no właśnie do czego to wykorzystujecie ?
    Ja do np. wkładki do płyty cd

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ksiazeczka-plyty-10.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	259,4 KB
ID:	33336

    Ale też do urozmaicenia repo




  3. #1783
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ładne i fajne, potrafisz to wykorzystać, większość zapewne zrobi to w Ps migiem niwelując to że ktoś ma tak świetny warsztat i umiejętności... niestety
    Raczej chodzi mi o amatorskie wykorzystanie.

  4. #1784
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Coś mnie tu ściemniasz panie, podpinam 70-200 2.8 FL i laguje tak samo, może ty tego nie widzisz he?

    Z tymi kilkoma plikami wynikowymi raw to o kant dupy potłuc, na cholerę mi ta funkcja jak później grafikę w ps sobie robię?
    Weź tu nie rozumuj jak fanboje appla, łykają wszystko i wytłumaczają że tak jest lepiej.

    To jest ewidetne ograniczenie ze strony nikona, ale dlaczego, ciort wie. Może szykują dla wyższej wersji? może mocy obliczeniowej za mało? może drenuje baterię?


    ps. wczoraj po raz pierwszy w życiu fotografowałem FEMDOM party, panowie mózg zlasowany
    Ja uzylem 70-200 f2.8 VR II... nie mam wersji FL.

    Nigdy fanbojem nie bylem. Akurat ta funkcja mi wisi... nigdy tego nie uzywalem. Gdybys mi powiedzial o wstrzasie spowodowanym migawka w D750 i braku migawki elektronicznej to bysmy pogadali. Bo to akurat mnie wkurzalo... w sensie brak migawki elektronicznej albo chociaz pierwszej kurtyny elektronicznej. Przy fotografowaniu antykow z duza iloscia detali bylo to irytujace. Trzeba bylo skracac czasy aby uzyskac optymalne rezultaty. Nikon cos tam obiecywal ze da pierwsza kurtyne elektroniczna do D750 ale nigdy slowa nie dotrzymal. Dlatego bylem zainteresowany D850 bo on to juz ma w trybie LV. Finalnie skonczylem z Zetkami i mam swiety spokoj. Ja wielokrotnej ekspozycji nie robie. Ale bywa ze skladam jedno zdjecie z 2 na kompie. Dla przykladu stary zegar wiszacy z szklana szyba i ramka przed tarcza. Jedno zdjecie z szyba zamknieta, drugie z otwarta. Z tego z zamknieta szyba wycinasz tarcze razem ze szklem a podkladasz z drugiego zdjecia gdzie tarcza byla odslonieta. Polary nie rozwiazywaly problemu a jakies mega wyrafinowane zrodla oswietlenia tez nie wchodzily w rachube. Za dlugo tlumaczyc.

    Produktow appla nie uzywam... dla zasady Po czesci z powodow ktore wspominasz powyzej.

    Rowniez Zetki nie wybralem z czystego wyboru... bylem i wciaz jestem zakotwiczony w systemie z uwagi na obiektywy. Wiec Zetka byla tanszym i rozsadniejszym dla mnie wyborem.

    PS.
    Przez jakis czas bylem uzytkownikiem mocnego zestawu Fuji. Topowe body i obiektywy, zarowno zoomy jak i stalki. I nigdy nie mowilem ze to najlepszy sprzet na swiecie tylko dlatego ze go mialem. Wrecz przeciwnie... wytykalem wady. Finalnie sprzedalem calosc. Wiec jak widzisz daleko mi do bycia fanbojem.

    Jak mnie Zetka czyms naprawde wk...i to masz 100% pewnosci ze dam Ci znac. Owszem sa niedogodnosci... brak 2 kart pamieci. Mialem D700 z jednym slotem i dalem rade. Grip... gdybym robil wiekszosc kadrow pionowych to bym Zetki nie kupil. Ale u mnie pionowe to nieczesto wystepuja a bywa ze robie takowe ze statywu... wiec mi brak gripa nie przeszkadza. AF-C tez mi wystarcza... testowalem ostatnio Zetkowy odpowiednik 3D Tracking z lustrzanek na kolarzach. Celujac w nr startowy otoczony znakami graficznymi sponsorow dzialalo to nadwyraz dobrze. Ladnie sledzi punkt poczatkowy w calym kadrze nawet jezeli sledzenie trwa dluzej. Jezeli celujesz w zwyklego rowerzyste ktory ma na sobie dres bez wzorow w jednolitym kolorze i to podobnym do koloru tla to dziala to tak sobie. Bywa ze po dluzszej chwili sledzenia przeskoczy na inny cel. Nie probowalem jeszcze wykrywania twarzy ani oka. Nie mialem takiej potrzeby.


    PS2.
    Te przyklady ktore podales powyzej pokazuja jak mozna w kreatywny sposob to wykorzystac. Oczywiscie ze majac to od razu w 1 pliku RAW bedzie szybciej. Zaleta wizjera elektronicznego jest pelna kontrola nad procesem powstawania takiego zdjecia. Byc moze jest tak jak mowisz ze brakuje mocy obliczeniowej aby polaczyc pliki RAW. Zauwazylem ze po zrobieniu 2 zdjecia aparat potrzebuje chwile zeby to zlozyc w jedna calosc a robi to w tylko jpg.

    Wiec gdyby plik wynikowy byl RAWem to byloby idealnie. Zaleta wizjera elektronocznego oraz RAW. Ale tak nie jest... trudno. Dla mnie nie jest to koniec swiata.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 10-11-2019 o 14:44

  5. #1785
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Porozmawiałem trochę z sigmą i oto czego się dowiedziałem:

    Sigma przez najbliższy rok nie wejdzie w Z. Problemem są moce przerobowe jak i opłacalność.
    System jest za młody aby można było powiedzieć coś o jego przyszłości.

    Sony jest dla nich nr 1 jeśli chodzi o bezlustra. Sprzedają się najlepiej i mają sporą bazę aparatów.
    Ale to są oczywistości i właśnie o tym mówiłem. Sony jest nr 1 w bezlustrach bo się liczy ilość sprzedanych modeli. Bo Sigmę można podpiąć nie tylko do Sony A7mk4, ale też do mk1, mk2 ... do A7s, A7r, A9 na nawet do bezluster cropowych. A tego natłuczono przez lata sporo.
    Nie jest tu ważne, ile body bezluster danej marki wyprodukuje sie w 2019, tylko ile ich zrobiono od poczatku. Sony robi bezlustra FF od 2013 roku. Czyli 6 lat. A Canon i Nikon rok.
    Dlatego Sigma najpierw wypuszcza szkła do największych systemów tzn do takich gdzie jest najwięcej body - Canona - EF i do Nikona z bagnetem F. Bo przez lata tych body jest na rynku wielokrotnie więcej niż bezluster Sony A. Potem Sony, dalej Pentax (bo juz je robią od lat, ale jak wejdą w bagnet Canon R i Nikon Z to sądzę, że zrezygnują z mało popularnych mocowań, źle to wróży Pentaxowi).

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Najdłużej zejdzie 40 art vs nikon, tutaj planuję wystawić wszystkie najmocniejsze szkła nikona przeciwko sigmie.
    No i samo zestawienie pokazuje co chcesz udowadniać. Ostrość, ostrość, ostrość. Sigma górą. Naprawdę to nie jest jedyna cecha obiektywu, na której zalezy fotografującym. Ty mając takie a nie inne preferencje tworzysz ranking niezbyt obiektywny, delikatnie mówiąc. Zresztą jakie to porównanie jesli nie masz ogniskowej 40 mm do porównania w nikonie?
    Od jakiegoś czasu zakwalifikowałem cie jako ambasadora marki Sigma, co chyba nie jest dalekie od prawdy. Ilość materiałów jaka tworzysz do netu powoduje, że nalezy sobie postawić pytanie o Twój obiektywizm.
    Podobny problem pojawił sie na forum Canona. Gdy ta firma wypusciła swoje belzustro R uaktywnili się na forum C-B fanboye Sony i co chwilę pisali, że Sony lepsze.
    O ile osoby wyrobione mają swój ogląd na różne sprawy i zdają sobie sprawe, że wybór obiektywu to pójście na różnego rodzaju kompromisy, to mniej obyci patrzą w to co sie pisze w sieci jako na prawdy bezwzględne.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    ..Moim zdaniem Nikon idzie ścieżką wytyczoną swego czasu przez firmę NOKIA ( a wcześniej Kodak).
    ... Nikon żyje ( albo żył do niedawna) w świecie, w którym jest Rolls Roycem, obok ma Bentleya, a dookoła VW Golfy, a to już od dawna nieprawda. Popatrzcie na ceny wyjściowe szkieł natywnych pod Z: 85 1.8 3800 pln. 35 1.8 3600 pln. Jeden slot i brak gripa to myślenie typu : " a damy to w "Z6s" i będzie git. Otóż nie będzie...i Nikon chyba się obudził, czego dowodem jest choćby ta akcja z gripem
    Niestety Nikon ( i zagorzali fani marki) dalej żyją w "świecie Nokii", dalej patrzą przez pryzmat kilku lat wstecz, gdzie lepsze optycznie szkła (Sigma i Tamron) dalej są "kundelkami"
    Od końca.
    1 Zalezy ci na fenomenalnych szkłach od Sigmy i Tamrona? To dlaczego w stopce połowa szkieł to Samyangi? Nie kapujesz, że firma Nikon woli masowo sprzedawać przecietność? Co mnie osobiście zreszta tez boli. Aha - i gdzie te Tamrony sa niby takie świetne? Osobiście mam teraz juz gigantyczny uraz do tej firmy i nie kupię od nich już nic.
    2. Grip - sprawa dla mnie decydująca o tym, że nie kupuję Z7. Nikon się nie ugiął, jak sugerujesz. Od samiutkiego poczatku zakomunikował, że będzie grip i powiedział że nie będzie w nim sterowania AF i spustu. - idiotyzm do kwadratu.
    3. Ciężko nazwać Nikona Rolls- Roycem, bo to masowy produkt. Rollsami są Hasselblad i Leica. Canon jest większą firmą i zrobił dokładnie to samo co Nikon. Późno wszedł w bezlustra. I to Canon jest firmą, która jest mistrzem w dawaniu tak mało (w kolejnym modelu) jak sie tylko da.
    4. Ceny - wszędzie wszystko w sprzęcie foto z półki semipro i pro idzie w górę. Mocno. Co model to drożej. I tak juz będzie. I tu Was zdziwię. Napiszę, że to dobrze, przynajmniej rynek zawodowców może sie odrodzi. Chyba pomalutku juz to sie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-11-2019 o 02:23

  6. #1786

    Domyślnie

    Wystarczy zmienić jpg na tiff i będzie trochę więcej informacji. Jak robię szybkie zdjęcia mieszkań to jest to fajna opcja że pokazuje mi od razu hdr. I dziwię się Darku, że oceniasz ta opcję nie wiedząc że możesz dostać dwa surowe rawy i tiff już złożony
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofKozicki ; 10-11-2019 o 17:03

  7. #1787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu zakwalifikowałem cie jako ambasadora marki Sigma, co chyba nie jest dalekie od prawdy. Ilość materiałów jaka tworzysz do netu powoduje, że nalezy sobie postawić pytanie o Twój obiektywizm.
    NIE JESTEM OBIEKTYWNY i NIE BĘDĘ, żebyś zapamietał abym nie powtarzał.
    Nie chcesz nie czytaj, z pewnością znajdziesz w necie mnóóóóóstwo "rzetelnych" porównań.

    Sam nie jesteś obiektywny panie Jacek Z, piszesz że tylko ostrość, ostrość, ostrość, gdybyś chociaż jedną recenzję moją przeczytał wiedziałbyś że nie tylko o to chodzi.
    ALE rozumiem że łatwiej wykrzesać ci taki argument. Co do powiązań z sigmą, nie zastanawia cię dlaczego nie używam 24-70 2.8 art tylko nikkora? Dlaczego mam mam szkła nikkorowskie?
    Przecież gdybym był ambasadorem nie mógłbym ich używać. Albo przynajmniej afiszować się na swojej stronie.

    Mam mega kontakt z sigmą i nikonem. Nie, nie jestem obiektywny, dlatego przyznaję np. że sony ma lepszy AF od zetki, bo... mam zetki i chwalę swoje.

    Na ch... takie dopierd... się na tym forum? Po co? na co?

    na twoje pytanie: "Zresztą jakie to porównanie jesli nie masz ogniskowej 40 mm do porównania w nikonie?"
    Bo ciekawski jestem, czy nikon posiada szkło które jest w stanie pobić 40 arta, czysty FUN i zluzowanie po pracy fotografa.


    [mode on]

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Wystarczy zmienić jpg na tiff i będzie trochę więcej informacji. Jak robię szybkie zdjęcia mieszkań to jest to fajna opcja że pokazuje mi od razu hdr. I dziwię się Darku, że oceniasz ta opcję nie wiedząc że możesz dostać dwa surowe rawy i tiff już złożony
    Przypominam że ten temat wywołał internetowy troll JK. Ja chciałem wam pokazać co się dzieje z wizjerem w trakcie włącznia tej funkcji.
    Ale jak ciągniecie dalej.


    No oceniam bo nie daje mi rawa. Dlaczego D850 może a zetka nie. To jest klu problemu.
    To co ty piszesz to jest to ominięcie problemu a chyba nie o to chodzi aby tłuc w tifach czy jpgach, przynajmniej dla mnie.
    Nie dostajesz rawów przy wybraniu opcji Tiff, dostajesz tylko tify. Jpg dostajesz jeśli wybierzesz rawy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blabla.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	175,8 KB
ID:	33349
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 11-11-2019 o 11:15 Powód: ubliżanie, prosze trzymac nerwy na wodzy

  8. #1788

    Domyślnie

    ... a najlepsze jest to, że przeczytałem te Wasze przepychanki i nadal nie wiem co to za "2 rawy + jpg"
    Wynikiem łączenia np. 3 plików o różnej ekspozycji będą 2 rawy i jpg?

  9. #1789
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Na ch... takie dopierd... się na tym forum? Po co? na co?
    Pewnie chodzi o rzetelność w stawianiu tez, sam byłem gotów uwierzyć w to co pisałeś o jpg, a okazuje się szybko że jest tez tiff co mocno zmienia całość, taki drobiazg może zniweczyć wiele ciekawych spostrzeżeń i opinii.

  10. #1790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale to są oczywistości i właśnie o tym mówiłem. Sony jest nr 1 w bezlustrach bo się liczy ilość sprzedanych modeli. Bo Sigmę można podpiąć nie tylko do Sony A7mk4, ale też do mk1, mk2 ... do A7s, A7r, A9 na nawet do bezluster cropowych. A tego natłuczono przez lata sporo.
    Nie jest tu ważne, ile body bezluster danej marki wyprodukuje sie w 2019, tylko ile ich zrobiono od poczatku. Sony robi bezlustra FF od 2013 roku. Czyli 6 lat. A Canon i Nikon rok.
    Dlatego Sigma najpierw wypuszcza szkła do największych systemów tzn do takich gdzie jest najwięcej body - Canona - EF i do Nikona z bagnetem F. Bo przez lata tych body jest na rynku wielokrotnie więcej niż bezluster Sony A. Potem Sony, dalej Pentax (bo juz je robią od lat, ale jak wejdą w bagnet Canon R i Nikon Z to sądzę, że zrezygnują z mało popularnych mocowań, źle to wróży Pentaxowi).
    Bez żartów Jacku. A Panas? Ile bezluster FF wyprodukował przed 2019? Chyba jednak Nikon kroczy drogą wytyczoną przez firmę Nokia.... co nie oznacza, że się nie obudzi.


    No i samo zestawienie pokazuje co chcesz udowadniać. Ostrość, ostrość, ostrość. Sigma górą. Naprawdę to nie jest jedyna cecha obiektywu, na której zalezy fotografującym.
    Bez przesady. Nie chodzi tylko o ostrość, ale o optykę : CA, praca pod światło, serwis, mozliwości aktualizacji, af... Zresztą, sam masz Sigmę 85 art z tego co wiem. Naprawdę uważasz, że jej przewaga nad 85kami Nikona sprowadza się tylko do ostrości?

    Ty mając takie a nie inne preferencje tworzysz ranking niezbyt obiektywny, delikatnie mówiąc. Zresztą jakie to porównanie jesli nie masz ogniskowej 400 mm do porównania w nikonie?
    Jak to nie masz? A 400 2.8 FL przez FTZ?


    Od końca.
    1 Zalezy ci na fenomenalnych szkłach od Sigmy i Tamrona? To dlaczego w stopce połowa szkieł to Samyangi? Nie kapujesz, że firma Nikon woli masowo sprzedawać przecietność? Co mnie osobiście zreszta tez boli. Aha - i gdzie te Tamrony sa niby takie świetne? Osobiście mam teraz juz gigantyczny uraz do tej firmy i nie kupię od nich już nic.
    Stopki nie aktualizuję na bieżąco. Ponadto nie twierdziłem, że S/T to fenomalne szkła, stwierdziłem jedynie, że nazywanie ich "kundelkami" w 2019 r jest komiczne.

    A co do Samyanga, chętnie porównam RAW z mojego 85 1.4 Samyanga, do wyboru na 24mpx a7iii lub 42 mpx a7riii z Twoim z 85ki ( w wybranych przez Ciebie warunkach). Co Ty na to?
    2. Grip - sprawa dla mnie decydująca o tym, że nie kupuję Z7. Nikon się nie ugiął, jak sugerujesz. Od samiutkiego poczatku zakomunikował, że będzie grip i powiedział że nie będzie w nim sterowania AF i spustu. - idiotyzm do kwadratu.
    No właśnie

    [QUOTE]
    3. Ciężko nazwać Nikona Rolls- Roycem, bo to masowy produkt. Rollsami są Hasselblad i Leica. Canon jest większą firmą i zrobił dokładnie to samo co Nikon. Późno wszedł w lustrzanki. I to Canon jest firmą, która jest mistrzem w dawaniu tak mało (w kolejnym modelu) jak sie tylko da. [?QUOTE]

    Ale Canon ma pomysł na siebie. W MLach poszedł w szkła, które robią różnicę, mega drogie, to prawda, ale unikalne, tutaj się chyba zgodzimy
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 10-11-2019 o 21:43
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 179 z 288 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189229279 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •