Close

Strona 61 z 288 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 2873
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    To XQD ktoś jeszcze wykorzystuje w apratach poza Nikonem? Jakoś słabo jest z popularnością tego formatu i co dziwne nie stosuje go Sony mimo, że jest jednym z głównych producentów tych kart.
    Szczerze nie mam pojęcia. Ale to jest mega irytujące...
    podobne do usunięcia slotu na karty sd w macboku pro albo w iphone jacka...

  2. #602
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    A dla mnie ruch Nikona wydaje się być jasny: przechodzą całkowicie na bezlusterkowce i....
    Nowy bagnet był niezbędny, F to już dzisiaj technologiczna droga donikąd.
    A do takich wniosków doszedłeś na jakich podstawach?
    Jeśli przez kilka lat nie pokażą lustrzanki to tak możesz napisać. Dzisiaj - nie.
    Bagnet F umożliwia wszystko, jedynie komplikuje (nie uniemożliwia) konstruowanie dobrych jasnych szkieł.
    Marketingowo - super mieć 1.0, ale .. Canon takie robił i gdzie one są? Dziś powinien je wznowić, czasy się zmieniły. I ma sens zrobienie przez Nikona 0,95 do promowania nowego systemu.
    Nie ma sprzeczności w tym co piszę.

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    xqd ze wsparciem dla CFexpress, przy okazji: takie wsparcie uzyskają D5 i D850 poprzez update firmware.
    Skąd takie info? No i co z D500?
    Ciekawe, czy starsze puszki też aktualizację dostaną.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #604
    FUJI X-T10, XF 18-55/F2.8-4 + A7II, FE 55f1,8; FE 24-70f4; FE 16-35f4 + MC11 /(CANON EF 24-105f4LIS, EF 35f2IS, EF 40f2,8STM, EF 50f1.4, EF 85f1.8, EF 70-200f4LIS)

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta

    Czytając ten news, przypuszczam, że Nikon zamierza przygotować w ekspresowym tempie serie obiektywów z bagnetem Z zanim udostępni adapter.

    Zastanawiam się czy posiadacze szklarni od lustra oznaczonej nazwą zaczynającą na N będą zadowoleni?

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A do takich wniosków doszedłeś na jakich podstawach?
    Jeśli przez kilka lat nie pokażą lustrzanki to tak możesz napisać. Dzisiaj - nie.
    Bagnet F umożliwia wszystko, jedynie komplikuje (nie uniemożliwia) konstruowanie dobrych jasnych szkieł.
    Marketingowo - super mieć 1.0, ale .. Canon takie robił i gdzie one są? Dziś powinien je wznowić, czasy się zmieniły. I ma sens zrobienie przez Nikona 0,95 do promowania nowego systemu.
    Nie ma sprzeczności w tym co piszę.
    Moje rozumowanie jest następujące:
    - Nikon, jak sam mówi w spotach, przygotowuje się na następne 100 lat działalności
    - zakładam, ze tej firmy nie stać na rozwój dwóch linii produktów Pro/semi-Pro: DSLR i MILC
    - amatorom, zwłaszcza młodym wiekiem, OVF jest dokładnie obojętny. Wychowali się na smartfonach i używanie EVF nie jest dla nich problemem
    - posiadaczom lustrzanek i szkieł Nikona, przynajmniej tym swiadomym (pro ?) posiadany sprzęt dalej bedzie robił zdjęcia i się amortyzowal. Przesiada się na MILC jak produkty dojrzeją i Nikoz zbuduje nowy system. OVF, czy nam się to podoba czy nie, zostanie technologia śladową.
    - jeżeli nie będzie wpadki technicznej, to hobbyści i geekowie (coś to nie po polsku) wejdą w w nowy system od razu, bo to ich cel i przyjemność
    - niestety bagnet F nie umożliwia wszystkiego, a choćby produkcji jasnych szkieł AF. Nie umożliwia tez praktycznie innej rzeczy: podpięcia innych szkieł niż F, co jest nader popularne u właścicieli np. serii A7 Sony, ale i innych również. A to pozwala nowym klientom ograniczyć wstępne wydatki i doczekać rozbudowy nowej szklarni Nikona (bądź innych producentów). Popatrz jak było z Leiką SL. Duża cześć właścicieli przekonywala wszystkich dookoła, ze ta puszka była im właśnie potrzebna do lepszego wykorzystania szkieł M.
    - Jeżeli założymy, iż Sony nieco zmusił Nikona (i Canona) do przyspieszenia ruchu w kierunku MILC FF, to pewnie te firmy maja jeszcze w swoich R&D projekty lustrzanek. Te ostatnie mogą się nawet pojawić w sprzedaży. Ale nie muszą. To będzie zależeć od ewentualnego sukcesu serii Z oraz MILC Canona.

    Zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Mnie ta pobudka Nikona i Canona nader się podoba. Mam nadzieje, ze prz....bią z grubej rury i na półkach pokażą się nowe super aparaty i szkła. Dla wszystkich, choć raczej może nie być tanio.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 16-08-2018 o 22:59
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #607
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Moje rozumowanie jest następujące:
    - Nikon, jak sam mówi w spotach, przygotowuje się na następne 100 lat działalności
    Tylko 100? lustrzanki z bagnetem F robi niecałe 60 lat, dlaczego bezlustra ma robić aż 100?
    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    - zakładam, ze tej firmy nie stać na rozwój dwóch linii produktów Pro/semi-Pro: DSLR i MILC
    rozwija teraz kilka linii DX (D3xxx, D5xxx, D7xxx, D5xx), kilka linii FX - D610, D750, D850, Df, D5, obiektywy DX i FX, trochę kompaktów. Coś z tego okroi, zależy od tego jak się przyjmą bezlustra. Ma spore pole manewru.
    Reszta z tego co piszesz przyjmuje założenia fanów bezluster - że EVF jest lepsza technologią i wyprze ona starszą. Tylko, że to nie jest oczywiste. Często gorsze technologie wypierają lepsze, bo sa np. tańsze. Nie uważam EVF za technologię lepszą tylko za inną odmianę aparatu. Więc nawet jeśli ona wyprze lustrzanki to za ileś tam lat, a nie natychmiast. I niekoniecznie powodem będzie to, że jest to lepsze, tylko że będą to kupowali ludzie.
    Bagnet F umozliwia produkcję jasnych szkieł AF. Nikon ma dostatecznie dużą ofertę (w odróżnieniu od Sony) własnych szkieł z bagnetem F, że nie musi się opierać na szkłach z innych systemów (podpinanych do Sony A7).

  8. #608

    Domyślnie

    to jest nie prawda, do F da się z sukcesem podpiąć szkła M42 , ja sam ma podpięty aparat do telskopu, a teleskop nie jest zoptymalizowany do pracy z lustrzanką z mocowaniem F

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko 100? lustrzanki z bagnetem F robi niecałe 60 lat, dlaczego bezlustra ma robić aż 100?...
    100 lat, to brzmi dumnie. Życzę Nikonowi, by im sie to ich życzenie spełniło. Z drugiej strony, myśle że aparat foto w obecnej formie zniknie nieco wcześnie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Reszta z tego co piszesz przyjmuje założenia fanów bezluster - że EVF jest lepsza technologią i wyprze ona starszą. Tylko, że to nie jest oczywiste. Często gorsze technologie wypierają lepsze, bo sa np. tańsze. Nie uważam EVF za technologię lepszą tylko za inną odmianę aparatu. Więc nawet jeśli ona wyprze lustrzanki to za ileś tam lat, a nie natychmiast. I niekoniecznie powodem będzie to, że jest to lepsze, tylko że będą to kupowali ludzie...
    Jacek, nie napisałem, ze EVF jest lepszy. Dla mnie nie jest, przynajmniej nie te modele, które są obecnie w sprzedaży. Ale EVF ma „wiatr w żagle”, a jego jakość może się tylko poprawić. OVF zostaną w aparatach dla nostalgików, tak jak dalmierz. Jest jeszcze jeden problem z OVF, im bardziej będzie się podkręcać FPS, tym bardziej będzie występowało zaciemnienie, to samo zaciemnienie, które było i nadaj jest wada większości obecnych EVF przy zdjęciach seryjnych. Tak jak ze wszystkim, zależy który OVF porównujesz do którego EVF. Lubisz te OVF w lustrzankach z najniższej półki?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Bagnet F umozliwia produkcję jasnych szkieł AF. Nikon ma dostatecznie dużą ofertę (w odróżnieniu od Sony) własnych szkieł z bagnetem F, że nie musi się opierać na szkłach z innych systemów (podpinanych do Sony A7).
    Myslę, że Nikon wprowadza nowy bagnet, bo doszedł do wniosku, że to „teraz albo nigdy”. Myśle i wierze, ze nie chcą podzielić losu wielu firm, będących gigantami w swojej dziedzinie i które życie niemile zaskoczyło.
    Jezeli MILC FF Nikona okażą się sukcesem, to, jeżeli nie będzie zbytnich problemów technicznych i prawnych, producenci szkieł z bagnetem Z znajdą się sami.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 0KM Zobacz posta
    to jest nie prawda, do F da się z sukcesem podpiąć szkła M42 , ja sam ma podpięty aparat do telskopu, a teleskop nie jest zoptymalizowany do pracy z lustrzanką z mocowaniem F
    Dlatego napisałem „praktycznie”.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 17-08-2018 o 00:16
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #610
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Myslę, że Nikon wprowadza nowy bagnet, bo doszedł do wniosku, że to „teraz albo nigdy”. ..
    Wprowadza bo MUSI. Zmienia się odległość rejestrowa więc MUSI się zmienić bagnet. Zmienili na większy rozmiar pamietając o nauczce jaką dał kiedyś Canon.
    Pewnie nie pomyśleli o MF, mogli powiększyć go jeszcze bardziej, szkoda. A może myśleli, tylko stwierdzili, że body będą za duże? Nie wiem. Ciekawe to.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jezeli MILC FF Nikona okażą się sukcesem, to, jeżeli nie będzie zbytnich problemów technicznych i prawnych, producenci szkieł z bagnetem Z znajdą się sami..
    To oczywiste.

Strona 61 z 288 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •