Close

Strona 53 z 288 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 2875
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Z ciekawości czekam na link
    Ja również od dwóch dni. Tyle, że od Ciebie. Być może nie był z 1 kwietnia ale duże szanse, że z jakiegoś "Poradnika Domowego", "Pani Domu" bądź innego równie obiektywnego źródła...

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja również od dwóch dni. Tyle, że od Ciebie. Być może nie był z 1 kwietnia ale duże szanse, że z jakiegoś "Poradnika Domowego", "Pani Domu" bądź innego równie obiektywnego źródła...
    Niektóre Panie inżynier, czytelniczki "Pani domu" mogłoby ośmieszyć poziom wiedzy fotograficznej Pana "nikoniarza"i nie tylko wiedzy fotograficznej
    Ostatnio edytowane przez jony ; 08-08-2018 o 15:50

  3. #523
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi o czytelników tylko o poziom wszystko wiedzących "redaktorów", którzy chcą dorzucić swoje pięć groszy obok poradnika jak mocować obrazki na ścianie.

    Robienie wielkiego halo po zobaczeniu projektu jednego z tysięcy patentów i dorabianie do tego teorii jest słabe, poziom informacji jest mocno rozrzedzony bo przecież jeśli każdy potrafi robić zdjęcia to każdy tez potrafi napisać artykuł czy poradnik.

  4. #524

    Domyślnie

    Było do przewidzenia, że jak poda źródło to będzie troszkę śmiechu z tego rankingu.

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Było do przewidzenia, że jak poda źródło to będzie troszkę śmiechu z tego rankingu.
    Czekam na link z wiarygodnego źródła o sprzedaży obiektywów do lustrzanek cyfrowych z podziałem na producentów, na modele, na obszary sprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 08-08-2018 o 16:14

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sony produkuje najlepsze matryce ale nie oznacza to że sami je stworzyli i używają, a wielu producentów w fabrykach sony ma wykonywane dla nich matryce, podobnie jak to się dzieje w procesorach, kartach graficznych, pamięciach itd, kwestia też co oznacza że najlepsza matryca, czy taka jak jest w A7III lub A7rIII, a może taka jak w D500 lub D850 ?
    Dobrze, że Nikon im powiedział jak mają je zaprojektować bo by nie umieli
    Podejrzewam, że po prostu zamówili matrycę o zadanych parametrach i według swoich wymogów co do dalszego przetwarzania sygnału.
    Nikon z resztą zawsze potrafił wyciągnąć więcej z matrycy jak chociażby w przypadku D3x vs sony a900. Matryca ta sama ale w Nikosiu lepsze przetwarzanie sygnału zaowocowało dużo lepszą jakością obrazu.
    Ostatnio edytowane przez jarzon ; 08-08-2018 o 16:47

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Mnie śmieszy pisanie o matrycowym nacjonalizmie, gdyż świadczy to o braku wiedzy technicznej. Kto projektuje matrycę ten ma wpływ na wiele parametrów matrycy, które mają wpływ na jakość zdjęć.
    Jeśli Nikon zleca Sony wyprodukowanie matrycy. To inżynierowie Nikona siadają z inżynierami Sony i uzgadniają co i w jakiej cenie jest możliwe. Sony nie może zmienić parametrów matrycy zamówionej przez klienta. Wiec, teoretycznie, tylko Nikon ma wpływ na jakość tej matrycy po uwzględnieniu technologii i kosztów Sony.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Zarząd Nikona podjął bardzo dobrą decyzje o utworzeniu zespołu projektowania matryc w celu uniezależnienia się od matryc Soniego. Możemy spodziewać się nowej matrycy w nowym wynalazku MILC Nikona. Sony produkuje matryce Nikonowi ale według projektu Nikona.
    ale przeciez sony produkuje matryce wg projektu nikona od czasow d70 o ile nie wczesniej. czyli niemal od zawsze. co w tym zlego?

    ja osobiscie mam w glebokim powazaniu czy matryca bedzie z samsunga z sony czy z drewna tekowego. interesuje mnie efekt wyjsciowy obrazka. jak dla mnie to moga ta wsadzic uzdolnionego chomika ukladajacego puzle z pikseli byle bylo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 08-08-2018 o 17:28
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #529
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    Dobrze, że Nikon im powiedział jak mają je zaprojektować bo by nie umieli
    Dam ci inny przykład, AMD tworzy nową architekturę o nazwie ZEN, projektuje pierwsze swoje procesory o nazwie Ryzen, na etapie tworzenia musi znaleźć fabrykę, która im to zrobi, padło na GlobalFoundries ( były też plotki o Samsungu ) ponieważ ta fabryka to potrafi wykonać, ta fabryka im nie wymyśliła architektury ani procesora, ona im go produkuje.
    Tak samo masz z matrycami Nikon, to że matryce takie same jak w aparacie nikon trafiały się w pentax czy aparatach sony nic tu nie zmienia, jest to wielkie przedsięwzięcie z ruszeniem linii produkcyjnej, wielkie koszty i są w różne porozumienia kto może i za ile z tego korzystać.
    Matryca w D850 jest Nikona ale wyprodukowana w Sony, sporo się mówiło o fabryce TowerJazz ale okazało się że oni dopiero ruszają z pełną klatką z globalną migawką ale kto im to zlecił czy kto to u nich wyprodukuje nie mam pojęcia.

  10. #530

Strona 53 z 288 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •