Close

Strona 51 z 288 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2872
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że do tej matrycy musiałby od nowa zrobić komplet optyki i to na nowy jeszcze inny bagnet.
    Przy zakrzywionej matrycy można stosować słownie jeden obiektyw i tylko o jednej ogniskowej dostosowanej do krzywizny matrycy! Żaden bagnet nie jest potrzebny.

    Podstawowy problem to prostopadłe ustawienie osi optycznej microsoczewek i fotodiód w stosunku do zakrzywionej powierzchni matrycy.

    W tym artykule mamy opis pomysłu zakrzywiania płaskiej matrycy:

    https://www.chip.pl/2017/06/swiatloc...owana-naturze/

    Jeśli to połączymy z pomysłem wielu aparatów fotograficznych w smartfonie to zaczyna być to interesujący pomysł na poprawę ostrości poza centrum kadru i zmniejszenie winietowania.

  2. #502
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ..akurat imho w przypadku sony wizjer jest o kant tylka, .
    Zarzekają się że w A9 i A7RIII jest już super.
    Mi tam w sumie nie przeszkadza wizjer EVF, choć wolę optyczny.
    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ..problem w tym ze to nie pro generuja zyski
    OK, ale to czego używają ( c i N) powoduje, że kupowane są tanie body tych właśnie systemów czyli pośrednio to to decyduje o zyskach. Las białych luf na olimpiadzie robi swoje, nawet jeśli niewielu amatorów kupuje 400/2.8

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    I to jest sedno, wygodnie byłoby mieć jeden super uniwersalny zestaw ale to się niestety nie da. Mnie wychodzą 4 aparaty - dwa lustra (do studia i reportaż i backup), bezlustro - tam gdzie mogę zrobić dość ważne zdjęcia ale na pewno nie chcę targać (głównie rower) i kompakt tam gdzie bezlustro jest zbyt duże (skialp). Mój główny problem to ile jest warto wydać na te dwa ostatnie aparaty a szczególnie czy warto kupić 10-18 do bezlustra.
    Traktowałbym bezlustro w 50% jako uzupełnienie posiadanego zestawu do bardzo określonych zastosowań. Identyko jak w rowerach - znam ludzi co mają parę sztuk (policzcie kasę). Jestem spokojny o dalszy rozwój tego segmentu a ta firma co potrafi jeszcze DX znacząco zminimalizować (choćby przez wygiętą matrycę) moim zdaniem wygra. Aparat wielkości dużego kompaktu z zakresem 14-40 (razy crop) i wizjerem, w wadze wsio 300 g. I może dwa obiektywy (szerszy i lekkie tele) na niektóre wyjazdy. Tylko tyle oczekuję.

    Pozdro
    Wiesiek
    Pomysł zakrzywionej matrycy jest bardzo mało realny marketingowo i produkcyjnie w segmencie APS-C (DX) z prostego powodu. Ludziska chcą korzystać z używanego sprzętu tj. obiektywów, które zostały zaprojektowane do płaskiej matrycy.

  4. #504
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Przy zakrzywionej matrycy można stosować słownie jeden obiektyw i tylko o jednej ogniskowej dostosowanej do krzywizny matrycy! Żaden bagnet nie jest potrzebny.
    No to masy fotografów pro czekają na to by kupić sobie 5 kompaktów, każdy ze stałką o innej ogniskowej. Rewelacja.

    Są pomysły na wyginanie matrycy, które by ją dostosowywały do używanej ogniskowej. Po to by stworzyć system, wymienną optykę itd. itd. Dajmy sobie luz z tymi rozważaniami.

  5. #505

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zdecydowana większość z tych, którzy kupują tanią lustrzankę z kitem, nie ma pojęcia czym się foci na olimpiadzie, nie ma też rozeznania ile to kosztuje ani do czego to służy. Zapewne nie wiedzą też, że te wielkie obiektywy to zazwyczaj nie są nawet zumy. Idą do sklepu, dzień dobry, poproszę lustrzankę. Najlepiej Canona, albo Nikona, bo chyba dobre? O, oczywiście, bardzo dobre, proszę bardzo. Karta czy gotówka?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-08-2018 o 12:33

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No to masy fotografów pro czekają na to by kupić sobie 5 kompaktów, każdy ze stałką o innej ogniskowej. Rewelacja.

    Są pomysły na wyginanie matrycy, które by ją dostosowywały do używanej ogniskowej. Po to by stworzyć system, wymienną optykę itd. itd. Dajmy sobie luz z tymi rozważaniami.
    Chętnie zobaczę taki pomysł opisany poza literaturą s-f. Proszę o link.

  7. #507
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .Najlepiej Canona, albo Nikona, bo chyba dobre? ?
    Skąd przekonanie że dobre to Canon i Nikon? Chodzi mi o pierwotną przyczynę. Sąsiad ma - a dlaczego sąsiad to wybrał?

  8. #508

    Domyślnie

    Bo reklamowali, że dobre.

  9. #509
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Chętnie zobaczę taki pomysł opisany poza literaturą s-f. Proszę o link.
    Atrykuł w necie i to ze 3 lata temu.

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wydaje mi się, że zdecydowana większość z tych, którzy kupują tanią lustrzankę z kitem, nie ma pojęcia czym się foci na olimpiadzie, nie ma też rozeznania ile to kosztuje ani do czego to służy. Zapewne nie wiedzą też, że te wielkie obiektywy to zazwyczaj nie są nawet zumy. Idą do sklepu, dzień dobry, poproszę lustrzankę. Najlepiej Canona, albo Nikona, bo chyba dobre? O, oczywiście, bardzo dobre, proszę bardzo. Karta czy gotówka?
    Podoba mi się Twój celny komentarz. Dodałbym jeszcze kilka słów o wpływie motywacji premią sprzedawcy w sklepie foto, który sprzeda prawie wszystko.

Strona 51 z 288 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •