Close

Strona 252 z 288 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 2872
  1. #2511

    Domyślnie

    Przepraszam za małe OT. Piszesz, że firma powinna patrzeć nie tylko na swój sprzęt, ale także być konkurencyjną dla Sony oraz Canona i pozyskiwać nowych ludzi. Zgadza się, ale wiesz byłem ostatnio na szkoleniu dużej i ważnej instytucji, które dotyczyło fotografii i przez trzy dni szkolenia, na życzenie przyjechali przedstawiciele Sony oraz Canon. Sony w pierwszym, Canon w drugim dniu. Mieli około trzydziestu aparatów oraz obiektywów. Wszystko bezlusterkowce. A dlaczego nie Nikon? Czy tak jest zawsze. Czy takie Nikon ma słabe PR? Było nas około 50 osób. Prócz mnie kilka osób miało Nikona, ale większość z tych "nikoniarzy" jeszcze była w posiadaniu lustrzanek. Wiem że Nikon później wszedł w rynek bezluster, ale czas leci a konkurencja stara się bardziej, mimo że kawałki tortu wciąż wycina większe. Oferowali rabaty dla naszych oddziałów. Ludzie też na Nikona jakoś tak patrzyli z ignorancją. Zastanawiam się, czym wkrótce będę w pracy robił zdjęcia, która z firm okazała sie bardziej atrakcyjna ?
    Nikon d750, Nikon d780, Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD, Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2 , Tamron SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2

  2. #2512
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Czyli 20fps i więcej, ale ~24mpix dla Z8?
    Nie, jeśli chcą dać matrycę z Z9 to niech dadzą. Była też mowa o 60 Mpx, wtedy się nie zdziwię jeśli fps spadnie.

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Wg tych plotek z Rumors, Z8 ma mieć też inne zasilanie niż Z9:
    Przy lustrzankach ograniczanie fps wynikało głównie z ruchu lustra i większego skomplikowania mechaniki (wytłumienie drgań lustra), co sie udawało w jednocyfrowych body, w bezlustrach tego problemu nie ma.
    Lepsze zasilanie Z9 jest uzasadnione tym, że reporter nie chce zmieniać akku zbyt często.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Karpatczyk Zobacz posta
    Przepraszam za małe OT. Piszesz, że firma powinna patrzeć nie tylko na swój sprzęt, ale także być konkurencyjną dla Sony oraz Canona i pozyskiwać nowych ludzi. Zgadza się, ale wiesz byłem ostatnio na szkoleniu dużej i ważnej instytucji, które dotyczyło fotografii i przez trzy dni szkolenia, na życzenie przyjechali przedstawiciele Sony oraz Canon. Sony w pierwszym, Canon w drugim dniu. Mieli około trzydziestu aparatów oraz obiektywów. Wszystko bezlusterkowce. A dlaczego nie Nikon? Czy tak jest zawsze. Czy takie Nikon ma słabe PR? Było nas około 50 osób. Prócz mnie kilka osób miało Nikona, ale większość z tych "nikoniarzy" jeszcze była w posiadaniu lustrzanek. Wiem że Nikon później wszedł w rynek bezluster, ale czas leci a konkurencja stara się bardziej, mimo że kawałki tortu wciąż wycina większe. Oferowali rabaty dla naszych oddziałów. Ludzie też na Nikona jakoś tak patrzyli z ignorancją. Zastanawiam się, czym wkrótce będę w pracy robił zdjęcia, która z firm okazała sie bardziej atrakcyjna ?
    Masz absolutną rację, ja pisałem o fatalnym marketingu szczególnie naszego oddziału (tzn PL). Pisałem to kilka razy, nie chcę powtarzać bo mam mnóstwo przykładów co robi u nas choćby Canon, byłaby znowu góra tekstu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-03-2023 o 17:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    choćby Canon,
    Dokładnie. Niespecjalnie się tym interesuję, ale mam newsletter od cyfrowych. Canon co chwila coś daje, jakieś różne promki. Sony też choć co ma. Nikon? Nikon słabo. A ten ostatni CB na Ztki DX to w ogóle już śmiesznie wygląda.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #2514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie, jeśli chcą dać matrycę z Z9 to niech dadzą. Była też mowa o 60 Mpx, wtedy się nie zdziwię jeśli fps spadnie.


    Przy lustrzankach ograniczanie fps wynikało głównie z ruchu lustra i większego skomplikowania mechaniki (wytłumienie drgań lustra), co sie udawało w jednocyfrowych body, w bezlustrach tego problemu nie ma.
    Lepsze zasilanie Z9 jest uzasadnione tym, że reporter nie chce zmieniać akku zbyt często.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Masz absolutną rację, ja pisałem o fatalnym marketingu szczególnie naszego oddziału (tzn PL). Pisałem to kilka razy, nie chcę powtarzać bo mam mnóstwo przykładów co robi u nas choćby Canon, byłaby znowu góra tekstu.
    Gorzej że na grupach zachodnich jest podobne narzekanie. Czyli marketing leży nie tylko u nas. Nie wiem na co oni czekają, na to że ludzie znów zaczną robić aparatami i rynek foto przy wojnie w Europie i inflacji w cudowny sposób zacznie rosnąć .
    Od dawna nie jestem użytkownikiem Nikona ale ten duopol S-C to najgorsze co by mogło dla nas użytkowników nastąpić.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #2515

    Domyślnie

    Termin minął, a plotki ucichły.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #2516

    Domyślnie

    Podobno ten 25.03 dotyczył Z85/1.2... ¯\_(ツ)_/¯

    Nikon zarejestrował nowe znaki handlowe:

    NX Ready oraz Plena.
    Ten drugi dotyczy sprzętu; szkieł i puszek. Luźne gdybania: małe partie specyficznych obiektywów, możliwy sprzęt do filmów.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #2517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Podobno ten 25.03 dotyczył Z85/1.2... ¯\_(ツ)_/¯

    Nikon zarejestrował nowe znaki handlowe:

    NX Ready oraz Plena.
    Ten drugi dotyczy sprzętu; szkieł i puszek. Luźne gdybania: małe partie specyficznych obiektywów, możliwy sprzęt do filmów.
    Plena to zdajsie po czesku pielucha - coś mi się tak kołacze, bo kiedyś przypadkowo to wyszło - jeśli tak to skojarzenie średnie .....
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #2518

    Domyślnie

    https://pl.wiktionary.org/wiki/plena

    Robi się jeszcze zabawniej, jak się kilka zestawi... Pełna pielucha... xD

    Cóż, zobaczymy.
    Jakiś powód jest, że Nikon fabrykę szkieł za grube $$$ rozbudowuje...
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 26-03-2023 o 19:07
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #2519

    Domyślnie

    Całe to wydarzenie co było 25.03.


    ¯\_(ツ)_/¯

    Nikon jakoby ma dwie puszki w tym roku wypuścić. Jedną ma być ten mityczny Z8, drugą - coś nowego. Gdybanie: rozbudowane funkcje wideo/Zf/odpowiednik Sony ZV-E1.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #2520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Całe to wydarzenie co było 25.03.
    https://nikonrumors.com/wp-content/u...s-teaser-4.jpg

    ¯\_(ツ)_/¯

    Nikon jakoby ma dwie puszki w tym roku wypuścić. Jedną ma być ten mityczny Z8, drugą - coś nowego. Gdybanie: rozbudowane funkcje wideo/Zf/odpowiednik Sony ZV-E1.
    Stawiam na to drugie .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 252 z 288 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •