Close

Strona 180 z 288 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 2871
  1. #1791

    Domyślnie

    HDR. Mamy możliwość zapisu 2 x RAW i 1 TIFF (i nie wiem co jest w instrukcji, ale sprawdzałem to chwilę temu i mając TIFF też mogę mieć RAW). I osobiście uważam to za dużo lepsze rozwiązanie niż jeden złożony RAW, bo sory jak mi się nie będzie coś podobało w składaniu to mogę sobie sam to wykonać.
    Wielokrotna ekspozycja. Zapis jak powyżej. Zgadza się jest lag jak nanosi obraz na obraz, ale sory w DSLR nie masz możliwości podglądu tego co robisz i wykonujesz wszystko w ciemno. Przeszkadza Ci lag to wyłącz opcje Fotografowanie w trybie nakładania i laga już nie ma.

    I fajnie by było gdybyś to dobrze sprawdził, zanim wyraziłeś opinię, że Z jest słaba bo laguje. A tak wychodzi, że może w pewnych warunkach laguje, ale daje te samo możliwości co DSLR bez laga plus dodatkowe których tamte nigdy nie dadzą. Inaczej jest, że taka opinia idzie w świat. I to już niestety druga taka wtopa którą widzę, a nie poszukuję jakoś takich rzeczy.


    prz3mo
    Aparat wykonuje 2 zdjęcia i masz możliwość zapisania JPG lub TIFF plus jak chcesz 2 RAW
    Co jak dla mnie jest najlepszą opcją, bo mam wygodę poskładanego obrazka w TIFF, lub 2 RAW jak chce to zrobić sam

    koesh
    Pewnie chodzi o rzetelność w stawianiu tez, sam byłem gotów uwierzyć w to co pisałeś o jpg, a okazuje się szybko że jest tez tiff co mocno zmienia całość, taki drobiazg może zniweczyć wiele ciekawych spostrzeżeń i opinii.

    Dokładnie o to mi chodziło. Nie wiem czemu cześć poszła w stronę wycieczek personalnych.


    JK
    Pamiętam czasy, kiedy za dzisiejsze wypowiedzi Breś dostałby bana na tydzień, a dziś ubliżanie i wyzwiska nikomu nie przeszkadzają. Cóż takie mamy czasy.

    Przepraszam, ale jak Darek miałby dostać bana na tydzień, to Tu jesteś jak dla mnie bliski dożywocia.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 11-11-2019 o 11:17 Powód: czyszczenie
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #1792
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Sam nie jesteś obiektywny panie Jacek Z, piszesz że tylko ostrość, ostrość, ostrość, gdybyś chociaż jedną recenzję moją przeczytał wiedziałbyś że nie tylko o to chodzi.
    ALE rozumiem że łatwiej wykrzesać ci taki argument. Co do powiązań z sigmą, nie zastanawia cię dlaczego nie używam 24-70 2.8 art tylko nikkora? Dlaczego mam mam szkła nikkorowskie?
    Przecież gdybym był ambasadorem nie mógłbym ich używać. Albo przynajmniej afiszować się na swojej stronie.

    na twoje pytanie: "Zresztą jakie to porównanie jesli nie masz ogniskowej 40 mm do porównania w nikonie?"
    Bo ciekawski jestem, czy nikon posiada szkło które jest w stanie pobić 40 arta, czysty FUN i zluzowanie po pracy fotografa.
    Przeczytałem chyba wszystkie Twoje recenzje. W każdym razie te co mnie interesują na pewno. I wyrażnie w tych recenzjach skupiasz się na ostrości.
    Wybrałeś 40 mm bo ma rekordy ostrości. Nie masz innych 40 mm do porównania, więc to będzie test ostrości, a nie innych cech. Na innych portalach podają, że ma rekordy MTF, ty sam chwalisz je za ostrość. Czyli wałkujesz te sprawę do bólu a wynik jest znany przed zrobieniem testu. Co będziesz poza tym pisał? Że jest lżejszy/cięższy, ma mniejsze/większe filtry, ma szybszy/wolniejszy AF itp? Od czego? Od szkła o innej ogniskowej i może nawet innej jasności?

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Bez żartów Jacku. A Panas? Ile bezluster FF wyprodukował przed 2019? Chyba jednak Nikon kroczy drogą wytyczoną przez firmę Nokia.... co nie oznacza, że się nie obudzi.

    Bez przesady. Nie chodzi tylko o ostrość, ale o optykę : CA, praca pod światło, serwis, mozliwości aktualizacji, af... Zresztą, sam masz Sigmę 85 art z tego co wiem. Naprawdę uważasz, że jej przewaga nad 85kami Nikona sprowadza się tylko do ostrości?

    Jak to nie masz? A 400 2.8 FL przez FTZ?

    A co do Samyanga, chętnie porównam RAW z mojego 85 1.4 Samyanga, do wyboru na 24mpx a7iii lub 42 mpx a7riii z Twoim z 85ki ( w wybranych przez Ciebie warunkach). Co Ty na to?
    Panas, bo Sony weszło z tą firmą w układ. Tylko dla tego. Przecież nie przez masowośc produkcji Panasa. Wyjątki potwierdzają regułę. Wyjątek ma swoją przyczynę.
    Darek pisał o 40 mm, ja też o 40 mm, napisało mi sie o jedno zero za dużo (już edytowałem).
    Tak, mam Arta 85, oczywiście że jest on nie tylko ostrzejszy, ale tez ma szybszy i celniejszy AF (bo lepiej przenosi kontrast, to ma wpływ na to co dostają czujniki AF). Tylko, że ja sie przesiadłem z 85/1.4D a chciałem wyjść ze śrubokręta. Bardzo mi nie pasuje waga ARTa, a jeszcze bardziej to, że wszystkie moje filtry miały 77 mm tak jak wiele nikkorów (i nie tylko) a Arty mają duże średnice. I filtr szary cały, połówkowy czy polar nie pasują. Tysiąc złotych w plecy.
    Co do porównań to to co proponujesz absolutnie nie spełnia warunków rzetelnego testu. Różne obiektywy ale i różne body i w dodatku inna fotografowana scena, światło (kontrast) itd.

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    JK
    Pamiętam czasy, kiedy za dzisiejsze wypowiedzi Breś dostałby bana na tydzień, a dziś ubliżanie i wyzwiska nikomu nie przeszkadzają. Cóż takie mamy czasy.

    Przepraszam, ale jak Darek miałby dostać bana na tydzień, to Tu jesteś jak dla mnie bliski dożywocia.
    I to tak zacytowałem by obaj panowie zauwazyli, że przeginają. Także JK.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-11-2019 o 02:54

  3. #1793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Co do porównań to to co proponujesz absolutnie nie spełnia warunków rzetelnego testu. Różne obiektywy ale i różne body i w dodatku inna fotografowana scena, światło (kontrast).
    Dustin Abbott porównał wszystkie dostępne 85ki z AFem do Sony w tych samych warunkach i na tym samym body. Sigma, z tego co pamiętam, bo oglądałem dość dawno, ostrzejsza, ale jeśli chodzi o af to zdecydowanie przegrała z Samy.

    https://m.youtube.com/watch?v=FssZH6VJu7k

  4. #1794

    Domyślnie

    Uważam, że testy i porównania Darka, poparte świetnymi samplami, są potrzebne. Wycieczki osobiste są nie na miejscu. Ale to stały element gry, tutaj, brakuje argumentów to uderzyć personalnie. CZEMU to ma służyć, te wycieczki osobiste? Aby poprawić sobie humor bo gdzieś jest lepszy sprzęt czy szkło? No jest i co z tego?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #1795

    Domyślnie

    Paradoksalnie, sampielki Darka, po tym jak już zyebzie zetki za to czy tamto, bardziej zachęcają do ich kupna niż fotki wielu entuzjastów zetek i super fanów Najkona Ogólnie, bo oczywiście nie chodzi mi o wszystkich.

  6. #1796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Paradoksalnie, sampielki Darka, po tym jak już zyebzie zetki za to czy tamto, bardziej zachęcają do ich kupna niż fotki wielu entuzjastów zetek i super fanów Najkona Ogólnie, bo oczywiście nie chodzi mi o wszystkich.
    Dokładnie, sample mówią same za siebie i czasem więcej niż nasza czcza pisanina za czy przeciw.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #1797

    Domyślnie

    Jacek_Z kasujesz mój post i odpowiedź innych na temat cytowania, bo jest nie w temacie, a zostawiasz swoje sprzeczki odnośnie metody badania obiektywów, które nie bardzo rozumiem jak się mają do tematu. To tak w kwestii obiektywizmu. Bo subiektywnie to mój post i odpowiedź na niego za pewne była dla wielu bardziej przydatna niż sprzeczka która prowadzisz.

    I by nie były, że uważam zdjęcia Darka za złe ?. Ja tylko chciałbym, by trochę bardziej zagłębił się w temat zanim wyrazi opinie, że coś jest do D. Ale duży plus, że się nie upiera a potrafi przyznać do błędu. Wielki szacun, że się dzieli zdjęciami i obserwacja, bo ja mimo iż mam z to mi się nie chce bawić w testy ?
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofKozicki ; 11-11-2019 o 13:27

  8. #1798

    Domyślnie

    Kolejne plotki ploteczki:
    -dwa bezlustra* do końca roku;
    -jedno z nich to może być Z8?; z przypuszczalną specyfikacją:
    • 60mpix na matrycy
    • Opcjonalny grip
    • I teraz najciekawsze: NR podaje coś w tym stylu:
      rumored to have dual SD and CF express cards slots
      , co można różnorako zrozumieć. Dwa sloty SD i CFe, jak w D5, do wyboru? 2x SD oraz CFe (pojedynczy lub podwójny?) A może slot hybrydowy? Ewentualnie najprostsza opcja: 1SD i 1CFe


    *co do bezluster, spotkałem na necie dość ciekawe określenie:
    Electronic Viewfinder Interchangeable Lens.
    Czyli bezlustra to zło.
    PS. Z tej samej matrycy ma podobno następca D850 korzystać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #1799
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta matryca to już od października 2018 jest na tapecie i nic nie ma póki co, oby nowe modele były tak samo rozsądnie przemyślane jak D850, D500 czy Z6, moim zdaniem jedynie Z7 jest nieudolnie wyceniony bo mógł być hitem przy niższej cenie.
    Nie zapominajmy też że D780 otwarło drzwi dla takich hybryd i pewnie D880? będzie z podobnymi możliwościami.
    Osobiscie chciałbym tez żeby wrzucili szybko niższy i wyższy model Z50 bo widać po sprzedaży że jest potencjał zwłaszcza na bogatych rynkach jak Japonia.

  10. #1800

    Domyślnie

    Wnioskując po przypadku niewykorzystania potencjału przy D6, bardziej bym się top-end, zagripowanego Z9 spodziewał, ale co też N wymyśli, to chyba sami nie wiedzą.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 180 z 288 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182190230280 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •