Close

Strona 151 z 288 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 2877
  1. #1501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Czy Ty na serio myślisz, że na powyższym przykładzie nic nie widać tylko przez 1/640sek?
    Masz racje. Troche niescisle to napisalem. Bo jeszcze dochodzi sam ruch lustra, poczatek i potem powrot "troche" trwa oprocz tego samego czasu naswietlania 1/640 sek.
    Ale nadal przy tak krotkich czasach (i bardziej) jest to praktycznie poza mozliwoscia zauwazenia.
    To sie tyczy lustrzanek i przepraszam ze potraktowalem je jak bezlustra. Biorac pod uwage tylko niejako czas otwarcia migawki.

    Ale zwroc uwage ze w bezlustrach nie ma lustra, jest sama migawka. I jakiekolwiek odswiezanie w wizjerze nie nadazy z wyswietlaniem czegokolowiek przy takich czasach.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 06-10-2019 o 22:28
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #1502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...Nie widzisz tu pewnej sprzecznosci, bo tele to tez obiektywy? Wiem, ze jej pewnie nie zauwazysz, ale dla mnie troche tutaj przeczysz samemu sobie...
    Nie ma tu żadnej sprzeczności. Co więcej od dawna ja oraz kilka innych osób próbujemy Ci uzmysłowić, że aparat, obiektyw i system to są różne pojęcia. A ponieważ ja pisałem o tym, że sam aparat jest bardzo dobry oraz pisałem Ci o tym, że do niedawna w systemie brakowało podstawowych obiektywów do focenia np sportu to nie tylko niczemu nie przeczę, ale właśnie ja od dawna próbuję Ci uzmysłowić dlaczego mimo tego, że sam aparat jest konkurencyjnym narzędziem to nie było do tej pory szans by ten aparat zdobył większe uznanie w szeregach pro zajmujących się na przykład sportem. Pisałem Ci już o tym tyle razy, że mocno się dziwię, że do tej pory tego nie wyłapałeś.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...I co sie tak przyczepiles do tego zaciemnienia obrazu w wizjertze lustrzanki przez lustro?...
    Nie przyczepiłem się, ale piszę o faktach. Tak jak prosiłeś we wcześniejszym poście. Zwracam Ci jedynie uwagę, że to co napisałeś nijak ma się to rzeczywistości. Być może na aparatkach takich jak Fuji pro czy D90 cieżko to wyłapać, sam miałem D90 i też mi to za bardzo nie przeszkadzało, ale w aparatach, które strzelają kilkanaście klatek na sekunde obraz w wizjerze przez dłuższy czas jest zaciemniony przez zasłaniające go lustro. Niektórym to być może nie przeszkadza, ale na tym forum na szczęście są też właściciele nikonowskich jedynek, którzy potrafili być krytyczni i szczerze pisali o tym, że przy maksymalnej serii kadrowanie przez klapiące lustro jest mocno utrudnione.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...Chcialem zauwazyc ze mowimy tu o fotografi (np mecz) czy przyroda (np ptaki drapiezne) gdzie uzywa sie krotkich czasow i wysokiego ISO zeby zamrozic ruch.
    Sony A9 jak napisales ma odswiezanie wizjera na poziomie max 120kl/s czy 60kl/s w seri. Czy myslisz, ze to odswiezanie nadazy za czasem powiedzmy 1/640 sek albo jeszcze szybszym? No prosta matematyka; 60kl/sek vs 1/640sek...
    Jakieś różne matematyki chyba znamy skoro nie odróżniasz czasu naświetlania od czasu odświeżania

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...Przypominam ze non stop sie spieramy ktory aparat nada sie lepiej do ekstremalnego pro a nie o fotografie u cioci na imieninach z czasem 1/60 sek i lampa blyskowa...
    Może Ty się z kimś o to spierasz, ale mnie chodziło tylko o odróżnienie dwóch sytuacji o kórych wspominał Darek. Jest ogromna różnica między tym, że coś się do czegoś nie nadaje a tym, że coś jest gorsze (lub lepsze, bo tego nie rozstrzygam) od czegoś, ale nadal się do czegoś nadaje.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ..To ze jacys ludzie uzywajac bezluster zdobyli powszechnie uznane nagrody, to nie znaczy ze te sprzety do tego sie idelanie nadaja i nie ma lepszych...
    I nie pisałem o tym, że nie ma lepszych, tylko właśnie o tym, że wbrew temu co napisał Darek się do czegoś nadają. Gdybyś uważniej przeczytał to co napisałem to byś nie musiał mnie cytować.

    PS Mimo, że Ty odniosłeś się ponoć do 75% mojej wypowiedzi to ja poprzestanę na tym co na szybko zauważyłem. Resztę, jeśli sobie tego życzysz, dopiszę za kilka tygodni, bo to mój ostatni dzień w ojczyźnie i wrócę tu dopiero za jakiś czas. Także nie jest to lekceważenie czy coś w tym stylu Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 06-10-2019 o 22:58

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie ma tu żadnej sprzeczności. Co więcej od dawna ja oraz kilka innych osób próbujemy Ci uzmysłowić, że aparat, obiektyw i system to są różne pojęcia
    Wiedzialem, ze napiszesz ze nie ma sprzecznosci. Daruj sobie to powolywanie sie na "ja i kilka osob". Zapewne kilka osob sie z toba zgodzi a kilka nie zgodzi. Pisz za siebie pls.



    Może Ty się z kimś o to spierasz, ale mnie chodziło tylko o odróżnienie dwóch sytuacji o kórych wspominał Darek. Jest ogromna różnica między tym, że coś się do czegoś nie nadaje a tym, że coś jest gorsze (lub lepsze, bo tego nie rozstrzygam) od czegoś, ale nadal się do czegoś nadaje
    .
    Ale jak cos jest gorsze w danym zastosowaniu to gorzej do tego zastosowania sie nadaje. Jest poziom max i pelno nizszych. Na najnizszym mozna by sobie smartfona wrzucic nawet i tez twierdzic ze sie nadaje. Ale to chyba nie o to chodzi...
    I wogole stwierdzenie ze sie nadaje, tylko gorzej to mozna by rozciagac jak gume od majtek.
    Bo co jesli w bezlustrze przez wieksza pradozernosc skonczy sie bateria a lustro nadal dziala. To co z tego, ze to bezlutro sie troche nadaje.


    PS Mimo, że Ty odniosłeś się ponoć do 75% mojej wypowiedzi to ja poprzestanę na tym co na szybko zauważyłem. Resztę, jeśli sobie tego życzysz, dopiszę za kilka tygodni, bo to mój ostatni dzień w ojczyźnie i wrócę tu dopiero za jakiś czas. Także nie jest to lekceważenie czy coś w tym stylu Pozdrawiam.
    Wydaje mi sie, ze jestesmy na siebie skazani i robienie tego zawsze...jak Batman i Joker. Bo jesli niepohamowana sila napotyka obiekt nie do poruszenia, to bedzie to trwac i trwac.
    Milego wyjazdu i udanych zdjec. Moze bez wchodzenia w technikalia i czy sprzet da rade czy nie. Po prostu wazniejsze sa dobre kadry.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Resztę, jeśli sobie tego życzysz, dopiszę za kilka tygodni, bo to mój ostatni dzień w ojczyźnie i wrócę tu dopiero za jakiś czas. Także nie jest to lekceważenie czy coś w tym stylu Pozdrawiam.
    Na Antarktydę wyjeżdżasz?
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #1505

    Domyślnie

    Nikon Z50 body: $856.95
    Nikon Z50 lens kit: $996.95
    Nikon Z50 double lens kit: $1,346.95
    Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR lens: $296.95
    Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR lens: $349.95
    Nikon MB-N10 battery grip: $196.95
    Ceny w USA, za NR.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #1506

    Domyślnie

    Rozsądniej niż przy pierwszych plotkach.
    Ciekawe jakie będą opinie, gdy się faktycznie pojawi na rynku.

  7. #1507

    Domyślnie

    Z tych nowości najbardziej cieszy baterry grip, tego kita za krótkiego zrobili , wystarczyło by 16-55 i już by było lepiej marketingowo przy porównaniu z 18-55.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #1508
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli Z50 w cenie lustrzankowej serii D5xxx, bardzo dobrze.

  9. #1509

    Domyślnie

    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #1510

    Domyślnie

    Trochę bezsens takie ogóry do małej puszki...
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 151 z 288 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201251 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •