Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    ... pradu uplawu...
    Miszcz...
    Tłumacząc z nicanowego na nasz - upływu prądu...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 05-07-2018 o 08:32

  2. #22

    Domyślnie

    Nie ma śmiacia, upławy poważna sprawa. Szczególnie u ciężarnych...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    rozladowanie calkowite w aparacie nie oznacza calkowitego rozladowania ogniwa.
    elektronika zapobiega calkowitemu rozladowaniu.
    Czesc energii zostaje zachowana.
    ogniwa litowe nie Maja tzw "pamieci" ale tylko w pewnym zakresie pracy - akurat tym uzytecznym.

    jesli rozladowac nad miare zaczynaa wystepowac efekt pamieci.


    do calkowitego rozladowania moze dojsc jesli na dluzszy czas wyjac Akku z aparatu , wowczas wskutek wystepowania tzw pradu uplawu moze dojsc do calkowitego samorozladowania ogniwa , co jest b. szkodliwe.

    co jalkis czas nalezy ogniwa litowe naladowac i rozladowac ale wlasnie pod kontrola czyli do pewnego stopnia.
    na dluzszy czas przechowywania ogniwa winny byc ok pol - naladowane.

    jak pisalem, to zapobiega aglomeracji zarodkow produktow reakcji pasozytniczych.

    ogniwa litowe lubia byc uzywane.
    Rozumiem! Dzieki za wyjasnienia.
    A to "rozladowywanie w aparacie" ma polegac na tym ze wloze akumulator i wlacze aparat i zostawie go wlaczony np na noc albo na kilka h?
    Nie mam czasu pstrykac starym aparatem caly dzien co pol roku zeby rozladowywac baterie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noir Zobacz posta
    Rozumiem! Dzieki za wyjasnienia.
    A to "rozladowywanie w aparacie" ma polegac na tym ze wloze akumulator i wlacze aparat i zostawie go wlaczony np na noc albo na kilka h?
    Nie mam czasu pstrykac starym aparatem caly dzien co pol roku zeby rozladowywac baterie

    wszystko jedno o ile aparat nie wylaczy sie sam po paru minutach bezruchu , ale wypada normalnie pracowac , czyli wykonac iles tam zdjec.
    Nie musisz wszystkich w jednym dniu , nalezy doprowadzic do rozladowania, moze nawet niekoniecznie calkowitego , ale w znacznym stopnniu , w jakims okresie czasu np miesiaca.
    ponownie doladowac baterie.
    Problem jest jak okreslic uzyskana pojemnoscc naladowania ok 40- 50%.
    50% w stosunku do czego? - w stosunku do jakiej kalibracji?


    Mysle , ze w praktyce przechowujac Akku nieuzywany dluzszy czas wystarczy go nie do konca ladowac .
    Jesli jest marnej jakosci to i tak szybko padnie , te markowe i drozsze na ogol Maja dosyc dlugi zywot.
    Nie uniknie sie spadku pojemnosci akumulatora , wiec specjalnie nie ma tez co tematu demonizowac .

    lepiej dla Akku litowego jest jesli czesciej sie go laduje i rozladowuje , niz odlozyc na lata bez pracy.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 05-07-2018 o 12:32

  5. #25

    Domyślnie

    Jak kupiłem D750 to dostałem do niego baterię. Oczywiście jedna bateria to było mało, więc tutaj na forum udało mi się złapać oferte na dwie dodatkowe oryginalne baterie i tak sobie z nich korzystałem na przemian. Jedną miałem w aparacie, jedną w zapasie jako naładowaną i jedną najczęściej wyładowaną jak już się zużyła (nie do zera oczywiście, ale tak do 2 kresek, albo jednej). Parę miesięcy tak pracowałem i nie było problemu. Czasem aparat był w użyciu często, czasem sporadycznie, więc i baterie w zapasie tylko leżały. Ale specjalnie sobie je opisałem literkami, żeby każda równo zużywac.


    No i po paru miesiącach na jednej z baterii wyskoczył mi fatalny błąd i od tego czasu nie sposób jej naładować. Oczywiście pisze na niej że jest w pełni zużyta i do niczego się nie nadaje. Nagle bateria potrafiła przeskoczyć z zerowego zużycia na maksymalne zużycie. Wiem, że z bateriami może się czasem tak zdażyć, że pojawi się jakieś zwarcie czy coś, ale nigdy ich nie wystawiałem na działanie słońca ani tempereatury, nie zużywałem do końca i używałem tylko w aparacie.


    Czy to jest normalne zachowanie? Jak temu zapobiec w przyszłości? Co można zrobić żeby kolejnych baterii szlag nie trafił? Pytam tym bardziej ze względu na fakt, że chcę kupić do swojego drona (Mavic Air) również dodatkowe baterie, żeby móc dłużej latać, ale tutaj znowu pojawia się kwestia zużycia - baterie będą używane zero-jedynkowo. Czyli jak nie będę latał to w ogóle, a jak będę to chciałbym mieć 3 baterie w pełni naładowane.


    Ktoś ma jakieś pomysły?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  6. #26

    Domyślnie

    Padło ogniwo. Być może nawet wysłało. Tak bywa nawet z oryginalna i mimo zdania niektórych ortodoksyjnych wrogów zamienników.

    Ja też mam po 3 akumulatory. Zawsze ładuje po rozładowania i czeka na swoją kolej. Trochę inaczej mam w D7k bo tam jedna w korpusie a dwie rotuja się w gripie a ta z korpusu bardziej raz na czas.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Przechowywanie akumulatorow
    By hunter77 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 12:05
  2. Lampa + dłuzszy czas.
    By pastrana in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2008, 13:49
  3. Czas dłuższy niż 30 sekund [?]
    By Radosso in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 21:53
  4. Jak ustawić dłuższy czas niż 30 sekund ?
    By Damianus in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-06-2006, 21:19
  5. czas dłuższy niż 30"
    By vilen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2005, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •