Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie Czy EN-EL15a pasuje do d750?

Drodzy Państwo,
    Czy ktoś stosuje akumulator EN-EL15 a w d750? Chciałam dokupić jeszcze jeden EN-EL15 ale wszędzie widzę tylko zamienniki lub jakieś dziwne wersje bez pudełka a na abfoto mają już tylko nową wersję z dopiskiem a. Wg strony nikona jest kompatybilny ALE spotkałam się w necie z opinią że nowa wersja działa gorzej ( nie wiem czy w ogóle gorzej czy z d750 gorzej). Oraz na stronie nikona nowy aku ma negatywne opinie! Czy ktoś ma jakieś dosw w tym względzie? Ktoś ten nowy akumulator testował z d750?
    https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...CompatibleWith
    Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    A jakże mam "w koszyku" od nich aku od rana, ale zaczęłam się niepokoić czy to nie ta osławiona wersja OEM. Napisalam dzis do nich z pytaniem czy jest to wersja z pudełkiem. Zanim odpiszą to może Wy powiecie? Czy wersja z Cyfrowych jest sprawdzona?
    Ostatnio edytowane przez noir ; 21-06-2018 o 17:13

Domyślnie

Bez obaw...niedawno kupowałem u nich (także EN-EL15). Ładnie zapakowana w pudełku i z papierami.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Bez obaw...niedawno kupowałem u nich (także EN-EL15). Ładnie zapakowana w pudełku i z papierami.
    A to super! Dzięki to już klikam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez noir Zobacz posta
    Drodzy Państwo,
    Czy ktoś stosuje akumulator EN-EL15 a w d750? Chciałam dokupić jeszcze jeden EN-EL15 ale wszędzie widzę tylko zamienniki lub jakieś dziwne wersje bez pudełka a na abfoto mają już tylko nową wersję z dopiskiem a. Wg strony nikona jest kompatybilny ALE spotkałam się w necie z opinią że nowa wersja działa gorzej ( nie wiem czy w ogóle gorzej czy z d750 gorzej). Oraz na stronie nikona nowy aku ma negatywne opinie! Czy ktoś ma jakieś dosw w tym względzie? Ktoś ten nowy akumulator testował z d750?
    https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...CompatibleWith
    Pozdrawiam
    Nowa wersja, czyli EN-EL15a, działa w D800 tak samo jak stara bez a.

Domyślnie

Trochę późno, ale dla potomnych, żeby rozwiać wątpliwości:

https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...leNo=000042103

Domyślnie Czy EN EL15a pasuje do d750

Szybkie pytanko:
    naczytalem sie o eneloopach na tym forum ale w koncu nie wiem ktore eneloopy wszyscy zachwalaja: czarne XX czy biale?

Domyślnie

Dobre czyli z małą sklonnością do samorozładowania są jedne i drugie, tylko czarne mają większą pojemność ale za to wytrzymują statystycznie mniej ładowań od białych. Czyli trzeba wybierać, żywotność czy pojemność jest ważna.

Domyślnie

Np. do lampy czarne są lepsze. To widać w praktyce, chodzi o czas ładowania/gotowości. Natomiast tych cykli ładowań jest w czarnych tyle, że prędzej je pogubisz albo się znudzą, niż padną od ładowania