Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy EN-EL15a pasuje do d750?

    Drodzy Państwo,
    Czy ktoś stosuje akumulator EN-EL15 a w d750? Chciałam dokupić jeszcze jeden EN-EL15 ale wszędzie widzę tylko zamienniki lub jakieś dziwne wersje bez pudełka a na abfoto mają już tylko nową wersję z dopiskiem a. Wg strony nikona jest kompatybilny ALE spotkałam się w necie z opinią że nowa wersja działa gorzej ( nie wiem czy w ogóle gorzej czy z d750 gorzej). Oraz na stronie nikona nowy aku ma negatywne opinie! Czy ktoś ma jakieś dosw w tym względzie? Ktoś ten nowy akumulator testował z d750?
    https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...CompatibleWith
    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    A jakże mam "w koszyku" od nich aku od rana, ale zaczęłam się niepokoić czy to nie ta osławiona wersja OEM. Napisalam dzis do nich z pytaniem czy jest to wersja z pudełkiem. Zanim odpiszą to może Wy powiecie? Czy wersja z Cyfrowych jest sprawdzona?
    Ostatnio edytowane przez noir ; 21-06-2018 o 18:13

  4. #4

    Domyślnie

    Bez obaw...niedawno kupowałem u nich (także EN-EL15). Ładnie zapakowana w pudełku i z papierami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Bez obaw...niedawno kupowałem u nich (także EN-EL15). Ładnie zapakowana w pudełku i z papierami.
    A to super! Dzięki to już klikam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noir Zobacz posta
    Drodzy Państwo,
    Czy ktoś stosuje akumulator EN-EL15 a w d750? Chciałam dokupić jeszcze jeden EN-EL15 ale wszędzie widzę tylko zamienniki lub jakieś dziwne wersje bez pudełka a na abfoto mają już tylko nową wersję z dopiskiem a. Wg strony nikona jest kompatybilny ALE spotkałam się w necie z opinią że nowa wersja działa gorzej ( nie wiem czy w ogóle gorzej czy z d750 gorzej). Oraz na stronie nikona nowy aku ma negatywne opinie! Czy ktoś ma jakieś dosw w tym względzie? Ktoś ten nowy akumulator testował z d750?
    https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...CompatibleWith
    Pozdrawiam
    Nowa wersja, czyli EN-EL15a, działa w D800 tak samo jak stara bez a.

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę późno, ale dla potomnych, żeby rozwiać wątpliwości:

    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...leNo=000042103

  8. #8

    Domyślnie

    Dobre czyli z małą sklonnością do samorozładowania są jedne i drugie, tylko czarne mają większą pojemność ale za to wytrzymują statystycznie mniej ładowań od białych. Czyli trzeba wybierać, żywotność czy pojemność jest ważna.

  9. #9

    Domyślnie

    Np. do lampy czarne są lepsze. To widać w praktyce, chodzi o czas ładowania/gotowości. Natomiast tych cykli ładowań jest w czarnych tyle, że prędzej je pogubisz albo się znudzą, niż padną od ładowania

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat. Wraz z bezlustrami pojawiła się nowa wersja EN-EL 15c. Zakupiłem takową do mojej D500. Tym samym mam na stanie (do D7000 i D500) wszystkie rodzaje 15-tek jakie wypuścił Nikon (https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ured=1&lang=pl).
    Podczas pracy w D500 stare 15-tki sprawują się najsłabiej, ale już te z literką "a" i "b" działają o wiele dłużej, tej z literką "c" jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale z uwagi że posiadają większą pojemność powinny zrobić więcej pstryknięć. Taka uwaga, że wszystkie posiadane przeze mnie baterie pokazują ciągle "0", więc są OK.
    Co na razie zauważyłem to, że ta najnowsza, z literką "c" zauważalnie dłużej się ładuje.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DK-17M - czy pasuje do D300?
    By docxxx in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 15:53
  2. [ Krajobraz ] Czerwone nie pasuje
    By kapok in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 09:51
  3. [ Krajobraz ] Czy ja tu pasuję?
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 20:41
  4. Czy to szklo pasuje do D60?
    By kacperrykis in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 12:25
  5. Czy wyswietlacz pasuje?
    By Kemo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •