Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    @pablo88 - z całym szacunkiem dla wiedzy kolegi (albo niewiedzy- nie znam się nie powiem co to jest) daruj sobie czytanie elaboratów. Powiem to co mówiłem już wiele razy - po prostu kup sprzęt i rób zdjęcia..
    jako analfabeta , czyli osoba kompetentna w temacie analfabetyzmu wiem o czym mowie.
    nie warto byc analfabeta - tzn nawolywanie do nieposzerzania swojej wiedzy nie prowadzi do czegokolwiek dobrego

    mozna kupic aparat i robic , ale mozna jednoczesnie stawiac pytania i szukac na nie odpowiedzi.

    odpowiadam jako analfabeta osobie swiatlej - nawolywanie do analfabetyzmu jest zlem - nie znajduje uzasadnienia.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 22-06-2018 o 11:34

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    @pablo88 - z całym szacunkiem dla wiedzy kolegi (albo niewiedzy- nie znam się nie powiem co to jest) daruj sobie czytanie elaboratów. Powiem to co mówiłem już wiele razy - po prostu kup sprzęt i rób zdjęcia. To czy Twój obraz ma 20 milionów punktów czy tych punktów dwa piertyrialdy to pewnie zaczniesz liczyć jak Twoje zdjęcie będzie miało posłużyć do owinięcia Pałacu Kultury.
    A który obiektyw i body? Tę decyzję i tak będziesz musiał podjąć sam. Jeśli DX to ja bym się zatrzymał max na 7200. I jeśli 7200 to co dalej? Nie wiem. Miałem 17-50. Sprzedałem i kupiłem 18-35 plus 50 1.8. Pięćdziesiątkę używam sporadycznie jak braknie mi w krajobrazie 35. Ktoś powie, że 18-35 bezużyteczne w krajobrazie. Ja powiem, że użyteczne. Dla kogoś ciężki, ja powiem że spoko. Ktoś Ci powie, że drogi i tracisz na wartości - dla mnie to nieistotne. I tak można w kółko. Jest w dziale obiektywy mój wątek na temat zmiany 17-50 na 18-35 gdzie jest kilka krótkich merytorycznych argumentów. Na pewno 18-35 to ostrość i jasność plus jakby to ująć - daje " ładny obrazek". Ja jestem zadowolony.
    Czy iść w stronę FX? Na pewno z każdym kolejnym dokupionym obiektywem do DX będzie Ci kiedyś trudniej podjąć taką decyzję. Może warto rozważyć, czy nie zrobić tego od początku nawet za cenę posiadania przez jakiś czas np. tylko jednego szkła. Nie wiem. Pooglądaj najlepsże zdjęcia z DX. Np w konfiguracji 7200/18-35. I zobaczysz jakie to daje możliwości, jak daleko Tobie do tego itp.
    Ja robię zakupy trochę impulsywnie. Wymyśliłem sobie arta. Szybki temat na forum. Kilka opinii, decyzja. Pózniej dział " sprzedam" i poszła S17-50. Wyszedłem z domu, sklep, poproszę ten obiektyw i ... I jest.
    Właśnie najbardziej w tej chwili podoba mi się opcja bardzo zbliżona do tej w Twojej stopce. Czyli Nikon D7500, Sigma 18-35 i Nikon 50mm 1.8G. Zakres ogniskowych jak dla mnie wystarczająco pokryty. Zastanawiam się tylko czy jakoś obrazka w D7500 będzie dużo lepsza niż w D7200, ewentualnie czy w ogóle będzie lepsza?

  3. #63
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie będzie lepsza, nawet jak kupisz D3300 czy D5300 lub nowsze też nie będzie lepszego obrazka, D7500 ma swoje zalety i to duże mimo że trudno go nazwać następcą D7200, ja przewrotnie uzywam określenia że to następca D90, długo wyczekiwany

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie będzie lepsza, nawet jak kupisz D3300 czy D5300 lub nowsze też nie będzie lepszego obrazka, D7500 ma swoje zalety i to duże mimo że trudno go nazwać następcą D7200, ja przewrotnie uzywam określenia że to następca D90, długo wyczekiwany
    Co dla Ciebie jest zaletą w D7500? Ja powiem szczerze (wiem że nie słusznie), ale szkoda że nie robi on zdjęć w rozdzielczości 6000x4000, tylko 5568 x 3712 Pozostaje jakiś taki niedosyt

  5. #65
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak dokładnie też pisałem przy premierze D7500 że od strony marketingu mniej pikselków to nie jest dobry pomysł
    Zalety masz opisane tu na forum przez użytkowników, pytaj np @TOP67, @crusiek.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablo88 Zobacz posta
    Witam forumowiczów,

    To mój pierwszy post na forum stąd: dzień dobry wszystkim. W związku z promocją cashback która aktualnie ma miejsce zacząłem zastanawiać się nad sprzedażą swojego D5500 (z jedynym posiadanym obiektywem 18-140mm), a zakupem D750. Za D750 przemawia do mnie większa matryca (więcej światła), niskie szumy przy użyciu wyższych iso. Mam natomiast wątpliwości ponieważ D750 jest starszy niż D5500. Porównywałem D750 z D7500 który ma nowszy procesor, możliwość filmowania w 4k, jednak matryca ma mniej Mpix. Opcją jest jeszcze zakup do mojego D5500 obiektywu 50mm 1.8G i pozstanie przez jakiś czas przy tej konfiguracji. Nie ukrywam że waham się również, bo może bezlusterkowce to jakaś przyszłość i nie ma sensu pakować się już w kolejne lustro. Generalnie korzystam z aparatu amatorsko. Lubię fotografować przyrodę oraz robić portrety. Powiedźcie proszę co myślicie, czy zmiana na D750 zawsze będzie dobrym pomysłem? Chodzi mi o Wasze przemyślenia/doświadczenia po ewentualnej zmianie.
    Mam D5500 i D750.
    Najpierw kupiłem D5500 - to był najdroższy aparat, na jaki mnie było wtedy stać. No i marzyłem o D750, który kosztował ze 2× więcej, albo i więcej.
    Po dwóch, czy trzech latach dorobiłem się na tyle, że mogłem sobie nareszcie kupić D750.
    Jakość zdjęć z D750, DoF i o wiele lepszy AF w D750 to był zachwyt i do teraz jestem zadowolony z tego aparatu. Po roku, gdy minęła początkowa podjarka nowym aparatem z pełną klatką okazało się, że więcej fajnych zdjęć robię znów D5500, gdyż cięższy i większy D750 zostaje w domu, a na wycieczki w góry itp. chodzi ze mną lżejszy i mniejszy D5500. D750 robię zdjęcia w domu i bliskich okolicach.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 17-01-2020 o 17:55

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Przejście z Nikon D5500 na Nikon D500
    By Mr.Karolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2018, 16:48
  2. Przejście z N18-105/3.5-5.6 na S17-50/2.8
    By fido83 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 23:26
  3. [ Architektura ] Przejście
    By Assire in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 17:25
  4. [ Krajobraz ] Przejście
    By iahveh in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 21:10
  5. [ Architektura ] Przejście
    By aro6 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •