Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Strumyk w Alpach

    Z wizyty we francuskich Alpach z zeszlego tygodnia. Bez filtrow w lesie nie bylo zbyt jasno.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alpejski strumyk-2.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	1,31 MB
ID:	10162
    D750 N35/1.8 N85/1.8 N24-70/2.8 2xYN685+YN622n

  2. #2

    Domyślnie

    Też miałem taki etap, kiedy chciałem robić mleko z wody (podejrzewam, ze nie tylko ja). Dość szybko doszedłem do wniosku, że zdjęcia wody na długim czasie jest tylko efektem dla samego efektu, jeśli nie ma na ujęciu niczego więcej. Co to może być? Interesujący krajobraz, ciekawe kolory, fajne światło bądź jakakolwiek inna "wartość dodana".

  3. #3

    Domyślnie

    Kolkorystyka na plus, swiatlo tez ok. Bardzo dobrze wybrnales kadrowo z takiej gestwiny i roznorodnosci w kadrze. Te glazy na drugim planie robia robote.
    Mz lekkie rozmycie wody jak najbardziej na miejscu, bez tego kadr bylby zbyt bogaty w szczegoly na dole, a co za tym idzie jeszcze bardziej "zageszczony" roznorodnymi elementami.
    A tak rozmyta woda uspokaja to zdjecie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    przeostrzone
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Lubię wodę w lesie, ale tutaj zabrakło lasu.
    Może masz coś co pokaże ten strumień jako część krajobrazu? Tak to po prostu woda wylewająca się ze zdjęcia na biurko .

  6. #6

    Domyślnie

    Nie będę analizować spraw artystycznych (kadr, kompozycja) - bo słabo coś z tych rzeczy dostrzegam w tym zdjęciu. Nie tylko nie ma tu dobrej kompozycji, nie ma też czaru, tajemniczej przestrzeni, głębi lasu - ale wiem, że dobre sfotografowanie lasu jest trudne, a sfotografowanie lasu, aby oddać jego czar i głębię jest megatrudne. Dlatego to pominę.

    Ze spraw technicznych, jeśli potraktować to zdjęcie jako próbę i trening naświetlania długimi czasami odnotowuję porażkę, bo mnie np. drażnią te dwie przepalone plamy światła, powstałe od lewej (naszej lewej) strugi. Powinno ich nie być, żeby być w zgodzie z techniczną stroną. Ale z drugiej strony bez takich prób i treningu nie osiągnie się kiedyś dobrej ekspozycji - więc odnotowując ten przepał trzeba oddać, że reszta świateł jest raczej w normie. Kolory jak dla mnie troszkę za niebieskie (zwłaszcza zielenie), ale jeszcze bez przegięć.

    Słowem technicznie nie powala na kolana, ale trzeba przyznać że z techniką (pomijając ten jeden niewypał) nie jest fatalnie.

    Teraz trzeba to doświadczenie i technikę dopracować, a następnie przekuć w lepiej skomponowane zdjęcia, gdzie już będzie się myśleć nie tylko o sprawie czasu naświetlania, ale tż o kompozycji, zawartości kadru, i takich sprawach.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    @2pompony-nie traktowałbym tej foty jako treningu długiej ekspozycji, bo Autor na wstępie zaznacza że żadnych filtrów nie stosował. Co do reszty pełna zgoda.
    P.S Czyżby coś drgnęło w dziale...???

  8. #8

    Domyślnie

    No ale widzę po wodzie, że był długi czas - nie wiem jak długi, ale długi na tyle, żeby a) rozmyć strugi wody i b) wypalić światłem dwie plamy.

    Można potraktować to jako tzw. pełnoprawną wypowiedź artystyczną, jako zdjęcie landszaftu po prostu - wtedy nie oceniam tej próby wysoko. Ale można to potraktować jako wprawkę, czyli zrobienie czegoś, co pomoże dojść do wprawy, będzie pomocne w wyciągnięciu wniosków, w zastanowieniu co zawiodło a co zadziałało - czyli jako trening.

    Ja polecam takie myślenie, bo niezbyt udane zdjęcie można wywalić na zbity pysk do kosza w mgnieniu oka, albo wcześniej spróbować zastanowić się, czemu się nei udało i co ewentualnie zrobić, żeby następnym razem się udało lepiej. A kto wybierze jaką drogę, to już nei moja sprawa.




    A z innych spraw - drgnęło coś? Czyli co, wypisujemy się, czy się staramy zostać i podnieść trochę forum z upadku?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    A z innych spraw - drgnęło coś? Czyli co, wypisujemy się, czy się staramy zostać i podnieść trochę forum z upadku?
    Na całe szczescie chyba trochę więcej osób się wzieło do roboty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A z innych spraw - drgnęło coś? Czyli co, wypisujemy się, czy się staramy zostać i podnieść trochę forum z upadku?
    Hehe. Myślę, że to czas próby. Ale jeśli poprzez takie trochę oczyszczenie atmosfery otworzą się Ci do tej pory zamknięci, stłamszeni i gdzieś w zaciszu przeglądający posty innych to kto wie... Może po wakacjach swojego postu z rana po południu będziemy szukać przez "posty użytkownika" w swoim profilu albo przez wyszukiwarkę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wyjazd motocyklowy - czyli solówa w Alpach
    By Borowa in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 00:33
  2. [ Krajobraz ] Gdzieś w Alpach
    By ZYSKI in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 10:23
  3. [ Krajobraz ] gdzies w Alpach
    By sote in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 23:50
  4. [ Krajobraz ] Domek w Alpach....
    By georghe in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 10:23
  5. [ Krajobraz ] W Alpach...
    By lomax in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •