Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Z punktu widzenia, że mając na uwadze należy tak robić, żeby dyskusji nie było. Tylko prawda aplauz i zaakceptowanie. Wtedy autor będzie zadowolony, organizator i modelki też. Tyle tytułem wstępu, gdyby ktoś uznał, że to co napiszę niżej ma być z założenia krzywdzące.

    Ponieważ jednak zależy Ci na opinii innych, to napiszę coś od siebie. Zajrzałem pod wskazany link. Są tam zdjęcia bardzo do siebie podobne. Takie maxmodelkowe do klikania polubień. Nie ma się co do nich pojedynczo przyczepiać, bo warunki i cel ich powstania są oczywiste. Przyczepię się do samej publikacji i zapytam, jaki jest sens pokazywania aktu ćwiczebnego? Nie wiem jakie są możliwości własnej kreacji podczas tych warsztatów ale zakładam, że odbywa się to na zasadzie: mamy modelkę w takiej stylizacji, w takim makijażu i w takiej scenografii, wiec do dzieła. I co tu mamy oceniać? Czy AF się dobrze sprawuje, piony trzymają się poziomicy, ciasnota kadru nam odpowiada a może cz światłomierz wymaga jakieś kalibracji? W tych zdjęciach brakuje dla mnie najważniejszego czyli sensu ich powstania. Relacji jaka powinna powstać między widzem a obrazem. Dwie nagie modelki są po prostu nagimi modelkami. Nic nie wynika z ich stylizacji, scenografii. zastosowanego sprzętu, samej nagości czy odległości między nimi.
    Zabierz modelką nad wodę o dobrej godzinie, rozbierz ją, rób zdjęcia i zobaczymy co wyjdzie - to żadne fotograficzne wyzwanie. Nie otwierasz tym żadnej bramy, nie przekraczasz emocjonalnych barier i nie tworzysz niczego własnego. Czy można inaczej? Myślę, że podczas takiej grupowej imprezy jest to bardzo trudne. Dla mnie fotografowanie ludzi a aktu w szczególności jest równoznaczne z otworzeniem się fotografa i modelki. To emocjonalny a nie fizyczny ekshibicjonizm. To także praca nad własnym stylem szczególnie zdolnością i wydajnością przekazu. Praca głównie dla głowy a nie dla sprzętu. W tych kategoriach publikowane zdjęcia nie różnią się od tysięcy innych. Nie widzę w nich Twojego stylu, źródeł Twoich inspiracji i potrzeby sfotografowania "czegoś". Widzę jedynie uczestnictwo w warsztatach.

    Moja opinia jest tylko moja. Może być nic nie znacząca. Nie ma służyć poprawieniu mi humoru i dokopaniu innym. Trochę mi żal, że prezentowane zdjęcia w żaden sposób na mnie nie działają.

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za ten głos... ja już nie mam siły ani ochoty rozmawiać na ten bardzo ważny wręcz podstawowy temat.
    Tym bardziej że sam Jacek jako organizator nie widzi w tym problemu, mało tego, to że modelka nie zgadza sie na inny rodzaj zdjęć niż "standard" dla Jacka jest absolutnie zrozumiałe i nie warte przewalczenia.
    Szkoda.
    Masz rację że ciężko jest w grupie zrealizować coś "innego" ale to jest już temat na osobną dyskusję @Carlos_lo - przejrzałem te zdjęcia, ja nie potrafię wskazać takiego które u mnie wywoła zainteresowanie. Wybacz, po prostu tego typu zdjęć są miliony. Na fejsiku dostaniesz lajki - bo tak "wypada" a o problemach trzeba pisać oględnie co by jakiś modelkowy "foch" nie zaistniał

  3. #13

    Domyślnie

    pozniej sie wypowiem, teraz tyram


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #14

    Domyślnie

    dobrze widziec dluzsze i merytoryczne wypowiedzi, dziekuje;
    mozna do siebie i wszystkiego podchodzic smiertelnie powaznie co prowadzi w konsekwencji do smutnego konca; mozna i tak, ale w wielkim skrocie odpowiadajac calkiem powaznie i rozsadnie (mysle) w moim przypadku na pytanie klasyka o motywacje publikacji jest - brak czasu albo slabe zorganizowanie sie co jest konsekwecja braku czasu;
    w zwiazku z tym postanowilem skorzystac z tej mozliwosci i zamiast rozwazac samemu spedzajac godziny na przemysleniach - pytam, ktore prace moga wpasc w oko - poznaje tym samym gusta innych ludzi (i ew klientow) i cos co mi sie moze nie podobac w dobie dzisiejszego miszmaszu innym moze i sa gotowi to kupic (nie tylko w sensie handlowym); czyli nieco empatii i spojrzenia na swoje ‘prace’ oczami innych;

    to tez jest pewien rodzaj mojego workflow ktory sie sprawdza i wiem, ze nie wtopie czasu, energii, pieniedzy; potencjalny odbiorca dostaje to co chce i wszyscy sa zadowoleni

    ciesze sie, ze zrozumienia warunkow i okolicznosci w jakich byly zrobione zdjecia a nastepnom razom bedzie inaczej dzieki temu feedbackowi i o to chodzi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    w zwiazku z tym postanowilem skorzystac z tej mozliwosci i zamiast rozwazac samemu spedzajac godziny na przemysleniach - pytam, ktore prace moga wpasc w oko - poznaje tym samym gusta innych ludzi (i ew klientow) i cos co mi sie moze nie podobac w dobie dzisiejszego miszmaszu innym moze i sa gotowi to kupic (nie tylko w sensie handlowym); czyli nieco empatii i spojrzenia na swoje ‘prace’ oczami innych;

    to tez jest pewien rodzaj mojego workflow ktory sie sprawdza i wiem, ze nie wtopie czasu, energii, pieniedzy; potencjalny odbiorca dostaje to co chce i wszyscy sa zadowoleni
    No to się przeliczyłeś!

    Ja nawet kliknąłem w tę galerię. Obejrzałem paręnaście prac, gdzieś jeszcze zerknąłem i... dość, czemu mam się katować oglądaniem setki podobnych fot. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie dowiesz się nic. Bo widzów warto szanować a nie robić z nich jeleni co mają przewertować sesję. Intencje miałeś nieczyste a skutek będzie adekwatny (plus strata wizerunkowa). Bo drugi raz nawet na galerię możemy nie kliknąć.

    Szerzej patrząc to co napisał @klasyk jest 100% w punkt. Choć uważam, że nawet na takim spędzie można zrobić dobre foty. Warunkiem jest zaplanowanie tego przed sesją, wydarcie swoje "prywatnego" kwadransa i realizacja przywiezionych pomysłów.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #16

    Domyślnie

    no dobrze, zeby Was nie meczyc, zamykam galerie; czyli nie warto pokazywac drogi, ktora sie pokonuje; moze ktos by ma tym rowniez skorzystal;
    Wasze uwagi biore do serca i do roboty milego wieczoru


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 13-06-2018 o 19:31
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #17

    Domyślnie

    zastanawiam sie czy po takim zjabku cos tu podrzucac, jestescie zainteresowani?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #18

    Domyślnie

    Podrzucaj waść


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19

    Domyślnie Carlosowy watek luboradzowy

    klasyk u, zgodzisz sie, ze nie ma w zyciu fotografa (czlowieka) etapu w ktorym powie, ze niczego juz nie moze poprawic i udoskonalic u siebie czy to jak ty to nazywasz warsztacie; w zwiazku z tym okreslenie celowosci umieszczania tu fot nie ma znaczenia; kazdy umieszczajac tu prace dostaje taki czy inny, nawet brak feedbacku jest informacja do uzycia; na amerykanskich forach tez dostaje niemile komentarze, ale przewazaja tresciwe, trafiajace wypunktowania pracy - cel w zasadzie prosty -spojrzenie na swoje prace oczami innych - co pomaga nabrac dystansu do oceny wlasnych mozliwosci - bez fochow


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    zastanawiam sie czy po takim zjabku cos tu podrzucac, jestescie zainteresowani?

    - rob swoje.
    nie wiadomo czym to sie skonczy i do czego dojdziesz.
    - rob swoje .

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] [Carlosowy watek ciechocinkowy 06.2017]
    By Carlos_lo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 25-01-2019, 23:14
  2. Wątek o kufrach
    By Marcin_gda in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •