Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71
  1. #51

  2. #52
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Nie D500, a wątek o nim. Pamiętam jak dziś tę genialną jakość obrazu, detaliczność porównywalną z D810, lepsze wysokie ISO niż w D810 i D750.
    To się chyba jakiś fanboy nikona ostro zapędził. Serio.
    Może za pobieżnie czasami czytam, ale ja chyba takiego wpisu to nie przeczytałem. Kto to napisał? Możesz znaleźć te wpisy? (jeden wpis). Za to czytałem że D500 ma mniej detalu niż D7500 i to może być prawda.

  3. #53

    Domyślnie

    Wróciłem z zakupów i krótkie sprawozdanie.
    Być może kogoś to zainteresuje ale proszę pamiętać , że to tylko moja opinia i w żadnym wypadku nie należy się nią kierować. Nie jestem żadnym ekspertem ani doświadczonym użytkownikiem aparatu. W porównaniu z innymi kolegami , którzy się tu udzielali ja się po prostu się nie znam.

    Jak już pisałem od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem nowego aparatu. Mniejsza już o przyczyny. Naczytałem się i naoglądałem a dzisiaj nawet pomacałem. Wybrałem się z zamiarem zakupu A7RIII (ewentualnie A7III) lub D850 korzystając z bardzo korzystnych warunków promocji.
    Szczerze mówiąc do A7RIII miałem mieszane uczucia zanim dostał się w moje ręce. Kolega podesłał mi linka do swojej galerii . Oglądałem , oglądałem i... dużo bardziej od obrazka z Sony RIII... podobały mi się jego obrazki z Canona lub z Sony A7RIII ale ze szkłem Canona. Nie wiem czy ta obserwacja ma coś wspólnego z jakaś prawidłowością czy też to dzieło przypadku albo mi się po prostu tak wydawało. Nie sądzę żeby do końca była to wina obróbki . Obrazek z Sony A7RIII z 24-70/2.8 GM jest dla mnie za ostry. Nie wiem jak to określić. Jest super detaliczny i super ostry. I ta ostrość w porównaniu ze zdjęciami robionymi innym, sprzętem nie bardzo mi się spodobała. Jeszcze raz powtórzę , że to tylko ja tak to odebrałem i to tylko moje wrażenie.
    w sklepie miałem okazje pobawić się obydwoma Soniakami. Są bardzo estetycznie wykonane. Wyglądają solidnie. Nie zauważyłem pomiędzy nimi żadnej różnicy w wykonaniu na pierwszy rzut oka. Wyglądają równie elegancko jak Iphone ale nie X tylko starsza kanciata piątka.
    Nie miałem , żadnego problemu z trzymaniem aparatu w ręce . Mam chyba normalnej wielkości dłonie. Nie giną w rękach kolegów przy powitaniu a w nosie również mogę podłubać bez problemu ( choć nie wszystkimi palcami - nie chodzi mi o to , że naraz wszystkimi oczywiście).
    A7III odpadła bardzo szybko. Żałuje bo po oglądaniu ostrych zdjęć z RIII coraz bardziej się do tego pomysłu przekonywałem. Niestety EVF z A7III jest nie dla mnie . Był w automatycznym ustawieniu, sprzedawca pomógł mi go ściemnić ponieważ obraz nie był przyjemny dla oka. To chyba wina niskiej rozdzielczości bo A7RIII było bardziej komfortowy. Czasem jak się popatrzy na mocne źródło światła i zamknie oczy to przed oczyma biegają takie migoczące , drażniące jasne punkciki - miałem podobne wrażenie. Być może są jakieś inne ustawienia wizjera albo po prostu mam takie oczy i tak na nie to działa. W A7RIII było zdecydowanie lepiej ale również nie do końca komfortowo. Trochę mnie to zasmuciło bo jeśli tak to działa na moje oczy to będę miał problem z EVF a szkoda bo rozmiarowo Sony przypadł mi bardzo do gustu. Podkreślam , że to zjawisko dotyczy tylko mnie bo nie spotkałem się z podobnym opisem. EVF ma taka samą rozdzielczość jak EVF w moim Sony RX100m4. Użyłem go tylko raz i przestałem właśnie z tego powodu. Oczywiście skoro w RX100 używam tylko ekranu mogę także używać ekranu w A7III. Pod jednym warunkiem , że ma on przynajmniej taką samą rozdzielczość jak RX100. Jakoś to do mnie nie przemawia. Co z tego , że na ekranie lub EVF mam widzieć końcowy efekt skoro nie jest to przyjemne dla moich oczu i patrząc przez EVF to nie chciałbym , żeby tak wyglądał końcowy efekt.
    Reasumując. Gdyby A7III miał przynajmniej ekran o takiej samej rozdzielczości jak A7RIII albo RX100M4 to bym go kupił. Bardzo podoba mi się budowa, rozmiar i zdjęcia które oglądałem . Funkcja rozpoznawania twarzy działa świetnie. Wykrywania oka nie próbowałem bo rozbolało mnie moje. Widać do takiego EVF moje oczy się nie nadają. Najwidoczniej muszę poczekać na coś innego.
    Potem pobawiłem się D850. Zabawa niestety polegała tylko na tym , że mogłem go tylko potrzymać. Był to jedyny egzemplarz w sklepie ( zresztą tak jak i A7III , który cieszy się tak wielką popularnością , że trzeba się na niego zapisywać - pisze o Singapurze i USA, nie wiem jak u nas)
    Po po trzymaniu mogę jedynie stwierdzić , że jest solidnie zbudowany i świetnie leży w mojej dłoni. Nic więcej zbadać nie mogłem. Nie kupiłem z dwóch powodów. Raz - rozmiar. Po zabawie z Sonym wolałbym żeby aparat był mniejszy skoro size does not matter i można nim robić to samo co większym.
    Podczepiając jakieś mniejsze i lżejsze szkło ma się rewelacyjny aparat na wyjazdy. Powód drugi - gwarancja. Niestety tutaj gwarancja worldwide Nikona nie obejmuje aparatów. 1 rok gwarancji worldwide obejmuje za to obiektywy. Z tego tez powodu i korzystając z promocji na szkła Nikona zakupiłem dwa i będę się starał tchnąc nowe życie w mojego D750.
    Singapur i Chiny (gdzie się prawie wszystko produkuje) nie są tak daleko od siebie. Może z racji bliskiej odległości wiadomości rozchodzą się szybciej. Nie wiem czy mam wierzyć sprzedawcy w to co mówił szeptem o nadchodzącym mirrorless od Nikona. Pewnie tylko mnie pocieszał widząc , że naprawdę zasmucił mnie fakt , że Sony jest nie dla mnie. A może wisiało mu to kalafiorem i tak sobie robił jaja.

    PS. Być może można ustawić ten EVF lepiej , nie ma pojęcia. Sprzedawca próbował pomóc ale nie było to super efektywne. Nie spotkałem się z jakimś specjalnym komentarzem , że kogoś drażni w oczy EVF. Wina może być ustawień albo moje oczy nie akceptują EVF. Mam uczulenie na punktowe światło, choroba zawodowa, może to przez to.

  4. #54

    Domyślnie

    Bardzo fajnie to opisałeś . Zawsze mówię idź i przetestuj sprzęt, który zamiarzesz kupić. To jest bardzo indywidualna sprawa bo to co jest dla ciebie super innego wkurza i na odwrót.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #55

    Domyślnie

    Mnie drażnił EVF przez jakieś dwa pierwsze tygodnie. Potem się przyzwyczaiłem. Więc na pewno nie jesteś jedyną osobą, która czuje dyskomfort przy przejściu z wizjera optycznego na elektroniczny. Nie da się za to powiedzieć czy Ci to przejdzie. Co najwyżej możesz spróbować dać szansę wizjerowi elektronicznemu, który już masz. Ten z RX100IV jest trochę mały, ale jakościowo chyba powinna to być podobna klasa co właśnie w A7 III. W jedno tylko nie mogę uwierzyć. Co prawda byłem w Singapurze tylko dwa dni, ale sklepów (chociaż to były bardziej centra handlowe dla fotografów) kilka odwiedziłem i ciężko mi uwierzyć, że nie mieli choćby kilku sztuk D850 czy A7III. To bardzo popularne sprzęty i sprzedawcy na pewno o tym wiedzą. To znaczy wierzę Ci, ale jakieś dziwne mi się to wydaje

  6. #56
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A7III ma lepszy wizjer od poprzednika ? Nie zauważyłem tego, w A7II mam ustawioną wysoką jakość w wizjerze, a w salonie w A7III pewnie ustawienie domyślne, wiec wyższa jakość może dopiero pokarze pazurki.
    Ja nie odczuwam dyskomfortu z EVF, traktuję to jako zwiększenie komfortu ale spokojnie mogę mieć optyczny byle był duży, a ten w A7II sprawia wrażenie większego od optycznych w D600/D750, nie wiem czy to tylko wrażenie.

  7. #57

    Domyślnie

    W wizjerze A7III jest większe powiększenie od tego w A7II (0,78 vs 0,71), ale oba mają taką samą rozdzielczość co może powodować wrażenie, że ten z A7III jest mniej wyrazisty. Szczególnie jak się wcześniej spojrzy w wizjer A7RIII

  8. #58

    Domyślnie

    no dobra 6 stron wątku, ale niech mi ktoś wytłumaczy mając kasę na d850 i powiedzmy cała stajnie "artów". Sens w robieniu przesiadki na A7RIII widzę tylko wtedy, gdy te sigmy z d850 stałby się "manualne" przez błędy af . Jakoś innego wytłumaczenia na taka migrację nie widzę... .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest potęga marketingu.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Bardzo fajnie to opisałeś . Zawsze mówię idź i przetestuj sprzęt, który zamiarzesz kupić. To jest bardzo indywidualna sprawa bo to co jest dla ciebie super innego wkurza i na odwrót.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dzięki . Może komuś się przyda.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. Bufor w Nikon D850 ( RAW )
    By pokos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 09:38
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •