Close

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 210

Wątek: P1000

  1. #11

    Domyślnie

    @OjTam no generalnie poza tym, że nie spełniły się marzenia z tymi nastawnikami wieloma to jest ok. Co do matrycy masz 100% racji więc i tego się spodziewałem (w jednej z wersji plotkowych tak też było). Taki ZOOM to IMHO przesada, ale ok, też cieszy. Jest przycisk blokowania AF i ekspozycji co cieszy. Gorąca stopa mnie akurat cieszy. Mam P900 i to nie jest dla mnie tylko "teleskop" ale używam go normalnie.

    Czego brakuje? Czasu B (aczkolwiek na ISO 100 można już jechać do 30s), obawiam się o namualne ostrzenie, bo w P900 było tragicznie zwłaszcza, że nie ma manualnej nieskończoności. W P900 było to w 2 programach tylko. Może to poprawili i będzie dostępne np. w trybie M. Fajnie by było.

    Większa średnica obiektywu, ok. Natomiast najbardziej cieszą mnie RAWy!

  2. #12

    Domyślnie

    Trzeba poczekać aż na stronie N będzie instrukcja do niego, i przejrzeć na spokojnie.
    Patrzyłem przed chwilą, jeszcze nie ma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    @OjTam też patrzyłem Aczkolwiek w instrukcji do P900 też nie wynikało wprost, że manualna nieskończoność jest dostępna TYLKO w wybranych programach tematycznych. Generalnie manualne ostrzenie w tym aparacie to porażka. P1000 ma fajny pierścień, który sugeruje albo manualną ostrość albo manualną ogniskową. Wiem, że tak nie jest ale wygląd robi swoje. Już w moim P1900 parę osób się nabrało a to aż tak sugestywnie nie wygląda jak w tym nowym.

    Martwi mnie, że na żadnym zdjęciu ekran nie jest odwrócony matrycą na zewnątrz w pozycji złożonej. Mam nadzieję, że tego nie spaprali.....

    Poza tym w specyfikacji jest podane tylko ISO dla filmów i max 1600. P900 miał więcej.

    Przysłona nadal tylko do 8

    Średnica gwintu obiektywu 77mm .... osłona przeciwsłoneczna ma być w zestawie niby, ale filtry i takie tam mam i raczej wolałbym nadal używać. Używam ze stepupem z 67 na 82mm więc tu też będzie się dało ze stepupem 77 na 82, ale zapas już mniejszy. W P900 przy takim układzie mogłem bez problemu nakręcić 2-3 filtry jeszcze na steput, który obowiązkowo był na filtrze ochronnym na 67. Tu obawiam się, że aż takiego zapasu nie będzie.

    Ciekawi mnie na ile ten obiektyw będzie psuć zdjęcia w IR. P900 ma hotspota, ale w pewnych warunkach go nie widać (przy fotografii czarno białej, bo w kolorze jest syf), ale w sumie w IR najczęściej to robię starą D50 na obiektywie kitowym, jest do tego idealny.

  4. #14

    Domyślnie

    W P1000 pierścień służy do manualnego ostrzenia lub w trybie AF możesz przypisać pod pierścień kilka innych funkcji.
    Co do RAWów w przypadku matrycy, która jest niewiele większa niż główka zapałki jestem raczej sceptyczny,
    ISO w p1000 to max 6400
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 10-07-2018 o 15:00
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #15

    Domyślnie

    Też się nad tym @Piechu zastanawiałem, ale tak czy inaczej obraz z matrycy to obraz z matrycy. Zawsze można go przetworzyć tak samo lub podobnie jak to robi soft w aparacie a przynajmniej ma się na wszystko wpływ. A robienie korekt na JPEGach to zawsze jest porażka i to mnie w P900 zawsze bolało. Zobaczymy. Natomiast z tą główką od szpilki czy zapałki to jednak nie przesadzajmy To maleńka matryca z ogromnym corpem ale dzięki temu jest taki a nie inny ekwiwalent ogniskowej. Coś za coś. Natomiast ja do dziś niektóre zdjęcia wolę robić matrycą 6 mpx na matrycy DX niż na P900

  6. #16

    Domyślnie

    @dziennikarz to zdjęcie widziałeś?
    Jest przełącznik af-mf.
    No i ekranik wygląda, jakby na jakimś przegubie był.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    @OjTam tylko chodzi o to, że w P100 możesz tak odgiąć, ale i obrócić o 180 stopni w osi podłużnej i zamknąć w pozycji takiej, że przy zamkniętym (na powierzchni body) masz screen na widoku a nie od tyłu. Jak były trialery P900 to to pokazywali. Tu w P1000 nie. Pytanie czy tego marketingowo nie zablokowali.

    Chodzi o to, że w P900 i tu w P1000 masz domyślnie aparat zamknięty z wyświetlaczem zamkniętym screenem do body. A chodzi o to aby go używać ze screenem od body w kierunku usera. A obawa jest z tego, że wszelkie filmy pokazują jak operator patrzy tylko w screen tak wygięty jak na Twoim zdjęciu. A ja mam tak, że zdjęcia ze screena nie zrobię. Zawsze patrzę w wizjer nawet jak jest elektroniczny. A screen to mam tylko do odglądu jak w lustrzankach.

  8. #18

    Domyślnie

    Wiem o co Ci chodzi.
    W podobny/taki sam sposób mają mocowane ekraniki DLSRy z linni D5x00. I da się korzystać na zamkniętym.
    Jakby chcieli go marketingowo w klapkę wyposażyć, to ten przegub by był solidniejszy. Tu jak oś wygląda.
    O proszę. Jest stock z ustawieniami ekraniku:
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19

    Domyślnie

    Jakość obrazu to poziom smartfona

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5888045967.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	178,6 KB
ID:	11479

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5888045967.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	2,32 MB
ID:	11478
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 10-07-2018 o 21:46
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #20

    Domyślnie

    A czego chcesz od maciupkiej matrycy i dużego, ciemnego zooma?
    Ja tam bardziej jestem ciekaw, jak będą fotki księżyca i przelotowe samolotów na max ogniskowej wyglądać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •