Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat Klasyczny do 500zł???

    Witam
    Chciałbym się poradzić w sprawie zakupu analoga do ok. 500zł dla mojej dziewczyny. Zastanawiam się nad Canonem A-1 /AE-1 , Pentaxem ME SUPER lub Minoltą XD7
    Który z tych aparatów jest będzie lepszy do fotografii tak naprawdę różnorakiej?

    Jak z dostępnością obiektywów, klisz i ich cenami??

    Jeżeli macie jakieś inne propozycję to proszę napiszcie
    Chciałbym kupić aparat już z jakimś obiektywem a potem ewentualnie dokupić kolejne.

  2. #2

    Domyślnie

    jak już jesteś na nikoniarzach to ja polecam Fm2 kupiłem w ładnym stanie, poniżej podanej kwoty. Spokojnie ogarniesz szkła nawet z f/1.2 .

    A ze względu na ciekawe słoiki to bym raczej szukał contaxa, pytanie co chcesz podpiąć, bo matryce masz wymienne
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Podkopnik Zobacz posta
    Jak z dostępnością [...] klisz i ich cenami??
    Raczej słabo, dość drogo.
    Radziłbym posprawdzać w sieci, choćby RPA ile kosztują materiały i ich wywołanie. Zwłaszcza diapozytywy. Koszt zakupu sprzętu może być najmniejszym wydatkiem.
    Jeżeli Twoja dziewczyna planuje więcej fotografować, zwłaszcza w czerni i bieli, to bardziej opłaca się wołać samemu. Przynajmniej filmy.
    Wielka trójca (Ilford, Fuji, Kodak) jeszcze filmy robi, choć głównie negatywy.

    Sam bawiłem się analogiem przez kilka lat. Przez prawie trzy lata nie dotykałem cyfry. Obecnie analog to jednak dojenie klienta i choć na hobby nie ma co patrzeć przez pryzmat kasy, to jednak granice absurdu zostały przekroczone.

    Co do sprzętu, to ja polecam Nikona, dowolną z wersji FE/FM/FA, choć to raczej poza budżetem. Możliwe jednak że pierwsze wersje FE lub FM i jakaś podstawowa 50/1,8 się zmieszczą. Manualne Nikkory droższe niż porównywalna konkurencja, ponieważ pasują bez problemu do dSLR. Choć w dobie bezlusterkowców, manualna optyka ogólnie podrożała.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jak ma być klasycznie z naciągiem to FM lub FE, ale jak jest bardziej na początku swojej przygody z fotografią to bym szedł bardziej w F65 lub F75 lub podobne z tego przedziału, będzie mieć tryby automatyczne, ale i może wrzucić sobie trym manualny, będzie autofokus, a przy cenach tych puszek zostanie jeszcze na 50/1.8 .
    Ewentualnie jak kolega wspomniał zobacz contaxa, bo można dostać rewelacyjne szkła zeissa w dużo niższych cenach niż do nikona i canona.
    Filmy są jak najbardziej dostępne, może nie tak jak kiedyś, ale każdy znajdzie coś dla siebie.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon FM2 Mało na rynku tylko 2-3 sztuki znalazłem i trochę droższe niż zakładana kwota. Na codzień używamy lustrzanek cyfrowych więc generalnie to byłaby taka dodatkowa zabawka dla frajdy
    Ja mam stałkę nikona 50mm 1.8 rozumiem że będzie współgrała z w/w Nikonami???

    Mowa o np Contax RTS??? Znalazłem nawet blisko mnie

    Zapomniałem dodać że liczy się również stary wygląd aparatu więc F65, 75 odpadają na pewno.

    Z tego co patrzyłem klisze to koszt 15-30 zł czy dobrze mówię???
    Ostatnio edytowane przez Podkopnik ; 20-05-2018 o 16:35

  6. #6

    Domyślnie

    RTS jak ładny to całkiem fajny zakup będzie i zeiss contaxowe podepniesz co prawda 35 i 85 f/1.4 na początku mogą być za drogie, ale 50/1.4 można już dorwać w okolicy tysiaka i to mocno polecam .

    Zależy od sklepu i danych promocji z reguły tak chociaż te "fajniejsze" to raczej ponad 40 zeta - zależy co chcesz uzyskać...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #7
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Odezwij sie na priv (Contax 167z 50/1.4 lub Yashica z 50/1.4 - z bagnetem contaxa do wyboru

  8. #8

    Domyślnie

    Ja polecam Pentaxa ES. Nie tylko retro,ale sporo taniej optyki kupisz (m42). A filmy licz raczej po ok. 30 pln za rolke (Ilford czy Kodak). No i sprawdź czy masz w okolicy dobry zakład, który woła filmy (no chyba,że sam zamierzasz je wywoływać). Ja używam klasycznego aparatu jako dodatku do cyfry i robie może ze dwie rolki na rok. Ale frajdę daje dużą. Jeśli masz Nikona,to F80 będzie dobrym nabytkiem. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości i współpracuje ze współczesnymi obiektywami G Nikona (miałem i mogę z pełną świadomością polecić).

    P.S. Z filmów polecam Ilforda FP4 plus (cz/b) i kodaka portra 400 (kolorowy). Moje ulubione
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 20-05-2018 o 17:27
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9

    Domyślnie

    U nas na giełdzie był niedawno FE2 i FA. Ja Ci polecam Nikona F501. Wygląda stylowo, ma af i działają na nim szkła na śrubokręt A jak stylowo, to może FE w pierwszej wersji? Często za 250-400 zł bywają. Bardzo dobry pomiar światła, ja go uwielbiam.
    Czy Twoja 50 1.8 będzie działać? To zależy jaka to 50. Jak 1.8G, to tylko z nowszymi analogami, a te Cię nie interesują. Jak 1.8D, to owszem, ale ostrzeżenie manualne tym szkłem to męka. Najlepiej sobie poszukaj 50 1.8/1.4 Ai lub AiS.
    Filmy... Polecam Superię 200, albo Kodaka Gold 200. Jak już poczujesz klimat, to zakochasz się w Porcie 160/400

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Canon A1 raczej nie. Mam do niego duży sentyment bo go miałem, ale jesli chodzi o optyke to lepiej taki Pentax z M42.
    Nikony FM, FE, FA - polecam skoro masz szkla. F3 - za drogi.
    Contax za drogi. Olympus OM2 pod rozwage. Fujica AX3 czy AX5 - bylo cos takiego fajnego.

    Dla mnie analog na dzis to jednak juz tylko BW i samemu wywolywac i skanować. I .. lepiej MF bo lepiej sie skanuje. A i aparat bardziej bajerancki ,)
    Myslę ze kiedys kupie hasela 503 z planarem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-05-2018 o 18:34

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-03-2017, 10:06
  2. Aparat do 500zł
    By okar19 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 10:58
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. aparat dla siostry za max 500zł
    By bazej in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 16:42
  5. Jaki kompakt do 500zł? Pilne :)
    By adrian in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •