Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie RODO pare pytań

    A. Blog, prywatny, postawiony na wordpressie. Jest w nim wtyczka, newsletter, gdzie wpisuje się jedynie maile, innych danych nie. Konieczne zgłoszenie do GIODO i wdrożenie RODO?

    B. Próbuję stronę firmową zgłosić i ze strony giodo przenosi na inną, z takim komunikatem:

    z dniem 1 stycznia 2018 roku nie będzie możliwe rejestrowanie zbiorów danych osobowych poprzez stronę internetową www.egiodo.giodo.gov.pl Do dnia 25 maja 2018 zbiory danych osobowych będzie można rejestrować pod adresem https://www.biznes.gov.pl , zaś po 25 maja 2018 roku obowiązek rejestracji zbiorów danych osobowych zostaje zniesiony.

    Zniesiony? To po co zgłaszać zbiór na kilka dni Ktoś może mi to wytłumaczyć?

    EDIT - dociekań ciag dalszy:
    https://legalgeek.pl/rodo-a-zglaszan...nych-do-giodo/
    Od 25 maja tego roku nie tylko nie będzie już GIODO (zmieni go najprawdopodobniej prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), ale również obowiązku zgłaszania zbiorów do organu nadzorczego.

    i dalej:
    nie będziesz musiał zgłaszać zbioru do GIODO, ale RODO wprowadza zupełnie nowy obowiązek jakim jest prowadzenie rejestru czynności przetwarzania

    i jeszcze dalej:

    Kiedy nie trzeba prowadzić rejestru?

    Jeśli zatrudniasz mniej niż 250 osób, a przetwarzanie, którego dokonujesz ma sporadyczny charakter, nie obejmuje tzw. szczególnych kategorii danych (np. o stanie zdrowia), danych dotyczących wyroków skazujących i naruszeń prawa, a także nie może powodować ryzyka naruszenia praw lub wolności osób, których dotyczą nie musisz prowadzić rejestru

    Wychodzi na to, że ani nie muszę zgłaszać zbioru, ani nawet nie muszę prowadzić rejestru???
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-05-2018 o 13:56

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma juz czegos takiego jak zgloszenie do giodo (od 26.05) natomiast tak, jesli przetwarzasz jakiekolwiek dane to obowiazuje RODO

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Czyli po 25 (nowej) bazy nie trzeba będzie zgłaszać, w niektórych przypadkach (chyba w moim) nie trzeba będzie prowadzić rejestrów, ale np. w newsletterach itp. miejscach gdzie się dajmy na to pozyskuje dane (np. maile) trzeba będzie mieć klauzule o tym kto ma dane, że można zażądać ich usunięcia lub poprawienia itp. Tak w uproszczeniu. Tak?


    Przy okazji - czy zdjęcie osoby jest dana biometryczną, bo takie podejście zrewolucjonizuje fotografie na której widnieją ludzie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-05-2018 o 13:07

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ja tylko dodam na marginesie, że Ci którzy nie dokonywali w ostatnim czasie zmian lub wpisów w ewidencji działalności, muszą dodać pesel do CEIDG do 19 maja.

    Co do RODO to ja tego na tą chwilę nie ogarniam.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Za internetem:
    "RODO, czyli rozporządzenie o ochronie danych osobowych, skierowane jest do wszystkich podmiotów, które gromadzą lub wykorzystują dane osobowe osób fizycznych. Od 25 maja 2018 r. wszystkie firmy, urzędy, szkoły, organizacje pozarządowe (i nie tylko!) będą musiały przestrzegać jego wymogów. Nowa regulacja nie będzie dotyczyć jedynie tych, którzy przetwarzają dane osobowe w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze."

    Ja prowadzę stronę sekcji ju jutsu - nie komercyjnej, nie prowadzonej w ramach działalności gospodarczej. Zgodnie z moim stanem wiedzy de facto rygory RODO mnie nie dotyczą.
    A'propos zdjęć - wizerunek jest daną osobową.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ja tylko dodam na marginesie, że Ci którzy nie dokonywali w ostatnim czasie zmian lub wpisów w ewidencji działalności, muszą dodać pesel do CEIDG do 19 maja. ...
    Wśród moich kolegów był to dziś popularny temat. W 100% przypadków się okazało, że nie składali wniosków po 2012 roku, a PESEL sobie Państwo i tak zaimportowało z innych systemów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar wwiktor1
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    27

    Domyślnie

    tu jest ciekawy materiał o zdjęciach, wizerunku jako danych osobowych i wykorzystaniu ich na różnych stronach: https://odoserwis.pl/a/1133/zdj%C4%99cia-na-firmowym
    Nadzieja umiera przedostatnia, dłużej żyje tylko czarny humor

  7. #7

    Domyślnie

    Ulice się wyludnią ( na zdjęciach)

    Tu też ciekawie piszą (straszą)

    https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock...tografow-22245

  8. #8

    Domyślnie

    A jak to sie ma odnosnie fot. slubnej?
    Znajoma do mnie napisala z pytaniem czy przy tym RODO beda musieli jeszcze podpisywac zgode na robienie im zdjec? Tak samo wszyscy goscie weselni?
    Rzekomo takie rzeczy wypisuja na portalach slubnych.

    Na chwile obecna maja juz podpisana umowe z fotografem (ta standardowa co sie zawsze podpisuje).

    Czy to wszystko odnosi sie tylko do publikacji wizerunku na portfoliach, facebookach itp itd?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Trzeba czekać na interpretacje sądów. Bo pewnie będą jakieś sprawy.

    W kazdym razie całe pozowanie TFP w dotychczasowej formule można będzie sobie ... w buty wsadzić.
    Od dawna mówiłem, że umowy TFP nie mają sensu, o ile nie ma w nich kar umownych za odstąpienie od zgody.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-05-2018 o 17:34

  10. #10

    Domyślnie

    No pięknie kolejny dziwny przepis, na razie pobieżnie przeleciałem bo widać że wiele nie wiadomych i dużo osób spekuluje. Ale wygląda na to że pomimo że mam podpisane z klientami model release. To teraz może przyjść i kazać mi wszystko usunąć, pomimo tego że podpisał zgodę na wykorzystanie wizerunku do promowania mojej działalności. Co z kolei wiązało się z tańszą usługą jak w przypadku zastrzeżenia sobie tego punktu.

    Trzeba będzie teraz nowe formularze przygotować i wyszczególniać każdy portal itd. Obłęd jak się komuś takim papierem przed oczy rzuci. Już teraz ludzie na takie rzeczy patrzą jak na cyrograf.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Parę pytań o bezlusterkowiec.
    By artur0372 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 12:37
  2. USA - parę pytań praktycznych pytań
    By fumio in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 23:09
  3. Parę pytań początkującego
    By mikas4 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 15:59
  4. Parę pytań o 6x6
    By BobbyX in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 23:28
  5. pytan pare d70s.....
    By TMASAKRA in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •