Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Podepnę się... Czy prowadząc jednoosobową działalność (z zakresu foto, grafiki, przygotowania do druku) muszę coś z tym całym RODO robić? Księgową twierdzi że nie... Żadnych danych nie zbieram, oprócz tego co wpisuję na FV.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  2. #12

    Domyślnie

    Ja kogo bym nie spytał, a też mam jednoosobową DG, wszyscy twierdzą, że też muszę "zrobić RODO", mieć jakiś regulamin, itp, a też tyle mam danych co ktoś do mnie w mailu napisze i ja wystawię fakturę.

    Co do pozowania na np. ślubach. Dawniej się mówiło, że jak się robi zdjęcie ogólne i ktoś tam się pojawił na tym zdjęciu to nie trzeba się było takiej osoby pytać o udostępnianie czy wykorzystanie wizerunku. Teraz widzę, że najlepiej będzie robić zdjęcia krajobrazom albo zwierzętom, bo to chyba jeszcze nie wymaga papierologii.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #13

    Domyślnie

    RODO dotyczy przetwarzania danych osobowych. Tzn jeżeli np. wystawiając fakturę zamieszczesz tam informacje na podstawie, których można zodentyfikować konkretną osobę to oznacza, że przetwarzasz dane osobowe i podlegasz pod RODO.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    RODO dotyczy przetwarzania danych osobowych. Tzn jeżeli np. wystawiając fakturę zamieszczesz tam informacje na podstawie, których można zodentyfikować konkretną osobę to oznacza, że przetwarzasz dane osobowe i podlegasz pod RODO.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A co z danymi FIRM? Nie wystawiam FV osobom prywatnym. Wspolpracuje tylko z firmami...
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  5. #15

    Domyślnie

    RODO dotyczy tylko przetwarzania danych osobowych. Dotyczy to wszystkich osób i tylko osób. Tzn jeżeli ktoś zatrudnia pracowników (lista płac) to też podlega pod RODO.
    Wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna bo są już kancelarie prawne które będą wykorzystywały nieświadomość / niefrasobliwość firm nie przygotowanych do RODO i będą wyciągać odszkodowanie od poszkodowanych osób. Pamiętajcie , że każda osoba ma prawo aby wysłać do firmy żądanie zaprzestania przetwarzania jego danych osobowych a firma musi to zrobić niezwłocznie( czyli w max 3dni) i musi o tym poinformować tę osobę. A sąd to jest ostateczność bo maksymalna kara to 20 mln euro.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16

    Domyślnie

    Czy ... ,czy ...
    Czy ma ktoś link do źródła?
    Może by tak poczytać.

  7. #17

    Domyślnie

    Jest dyrektywa unijna z przed kilku lat i tam jest wszystko napisane.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie rozbawiła informacja że do czasu jak nie będzie dokładnych interpretacji odnośnie RODO to nie można nawet informować o tym do jakiej grupy wagowej są zakwalifikowane dzieci w zawodach jujitsu

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mnie rozbawiła informacja że do czasu jak nie będzie dokładnych interpretacji odnośnie RODO to nie można nawet informować o tym do jakiej grupy wagowej są zakwalifikowane dzieci w zawodach jujitsu
    Heh, nieźle. Swego czasu myszkowałem w temacie.
    RODO, to cios w google.
    I tak chodzi o kasę.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Parę pytań o bezlusterkowiec.
    By artur0372 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 12:37
  2. USA - parę pytań praktycznych pytań
    By fumio in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 23:09
  3. Parę pytań początkującego
    By mikas4 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 15:59
  4. Parę pytań o 6x6
    By BobbyX in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 23:28
  5. pytan pare d70s.....
    By TMASAKRA in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •