Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Na dobry sprzęt 10K to jednak mało, ja bym zarobił drugie 10K tym co mam a potem zastanawiał się czy mi to pasuje taka praca.

  2. #32

    Domyślnie

    Tyle, że kolega pytający wychodzi z założenia, o ile dobrze rozumiem, że za 10 tysi zakupi sobie sprzęt do wszystkiego, który dodatkowo pozwoli nie zaprzątać sobie głowy takimi pierdołami, jak ustawianie czasu, przysłony, albo czułości.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciekawe ilu doradzających tutaj "wiedzę" najpierw inwestowało w nią 10k, a później kupowało sprzęt
    Jeśli o mnie chodzi, to wciąż inwestuję w wiedzę. Nadal uważam, że jeszcze dużo mi brakuje. I pewnie nigdy nie będzie dość.
    N

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Co do D60 z tym samym obiektywem i D5500 z tym samym obiektywem jest różnica. Body ma znaczenie w jakości i jasności. Nie jestem profesjonalistą mówię co zobaczyłem robiąc zdjęcie tego samego obiektu w tych samych warunkach oświetleniowych z tym samym obiektywem na różnym body. Różnica ogromna w zależności od body.
    D60 ma matrycę CCD a D5500 CMOS i tutaj jest olbrzymia różnica. Między D5500 a D500, D7500, D7100, D7200, D3300, D3400 itd.. różnice są już niewielkie o ile w ogóle do zauważenia. Matryce CCD powszechne 10 lat temu obecnie praktycznie wymarły w aparatach właśnie ze względu na zachowanie przy wyższych czułościach. W zasadzie z zakresem ISO D60 100-1600 to używalne są wartości do ISO 400, gdzie zaczyna już szumieć mocno. A dla matrycy z D5500 czułość 400 jest niską. Stąd pewnie ta różnica w zdjęciach. Wystarczy że było ciemno, automatyka w obu powiedziała, by podbić czułość i D60 odpadła. Tyle. Ponowię pytanie, czy masz lampę? Taką z odchylanym palnikiem?

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Ja zaproponuję abyś te 10 tysięcy zainwestował w zdobycie wiedzy. Choć na końcu możesz się rozczarować, bo i tak wyjdzie, że jednak trzeba kręcić ustawieniami w aparacie by coś wyszło. Nie wspominając o kręceniu i przesuwaniu w jakimś programie do obróbki na samym końcu.
    Na takie szaleństwa można sobie pozwolić jak te 10k tylko przeszkadza w kieszeni, zgadza się że wiedza jest warta dużo ale nie wydaje mi się by ludzie tu piszący należeli do grupy, która wydawała po 10k na naukę zamiast na sprzęt, ja na forum dużo się nauczyłem.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    ...
    ten sam obiektyw podpięty do NIKONA D5500 vs NIKONA D60 ? Na D60 obraz jest dużo ale to dużo ciemniejszy i dużo gorszy.
    ....
    a nie mądrzenie typu:
    "To wina obiektywu" "Nie chce Ci się zmieniać ustawień" i inne duperele...
    Na to, czy zdjęcia będzie poprawnie naświetlone, czy też ciemniejsze lub jaśniejsze, wpływ mają parametry naświetlania. A są to:
    1. Przysłona obiektywu.
    2. Czas naświetlania.
    3. ISO.
    1. Obiektyw był ten sam, więc przysłona ta sama. No chyba, że zdałeś się na automatykę aparatu. Jednak wówczas, przy słabym oświetleniu, powinna otworzyć się maksymalnie. Stąd nawet w trybach z automatyką przysłony (auto, A, P), powinna być ta sama.
    2. Czas naświetlania. Sądząc po Twoich wypowiedziach, też pewnie został dobrany automatycznie. Przy danej ogniskowej i pomiarze światła, automatyka aparatu dobiera odpowiedni czas. W dwóch różnych modelach tego samego producenta, a pewnie także i niezależnie od producenta, dla danej ogniskowej i pomiaru światła, czasy powinny być zbliżone.
    3. ISO. D5500 ma wyższe dostępne ISO, które to pewnie zostało tak też ustawione. D60 tak wysokich ISO dostępnych nie ma, stąd zdjęcie jest ciemniejsze / źle doświetlone.
    Założę się, że na zdjęciach porównawczych, D5500 i D60, przysłony były takie same lub podobne. Czasy naświetlania takie same lub podobne. ISO było inne, znacznie się różniące.

    To wszystko znajdziesz w instrukcji aparatu, której na pewno nie czytałeś. Są to podstawy, do których słusznie Cię odsyłają.

    Przyczyny złego doświetlenia zdjęcia znajdziesz porównując dane exif zdjęć wykonanych D5500 i D60 w tych samych warunkach.

    Zdobyć podstawową wiedzę przed zakupami, to żadne wymądrzanie się. To zdrowy rozsądek. D5500 ma jedną z najlepszych matryc formatu DX. Kupując inny aparat formatu DX wiele nie poprawisz. No chyba że w D500 zyskasz lepszy AF. Ale jakość obrazu w tym formacie lepsza już nie będzie. Najwięcej zyskasz pogłębiając wiedzę.

    10tys. (a nawet więcej) wydać łatwo. Kupić za to najbardziej odpowiedni sprzęt foto już nie. Poczytaj wątki inne systemy. Chyba każdy tam przerobił aparaty kilku producentów.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    D60 ma matrycę CCD a D5500 CMOS i tutaj jest olbrzymia różnica. Między D5500 a D500, D7500, D7100, D7200, D3300, D3400 itd.. różnice są już niewielkie o ile w ogóle do zauważenia. Matryce CCD powszechne 10 lat temu obecnie praktycznie wymarły w aparatach właśnie ze względu na zachowanie przy wyższych czułościach. W zasadzie z zakresem ISO D60 100-1600 to używalne są wartości do ISO 400, gdzie zaczyna już szumieć mocno. A dla matrycy z D5500 czułość 400 jest niską. Stąd pewnie ta różnica w zdjęciach. Wystarczy że było ciemno, automatyka w obu powiedziała, by podbić czułość i D60 odpadła. Tyle. Ponowię pytanie, czy masz lampę? Taką z odchylanym palnikiem?
    Dzięki wszystkim za uwagi i porady, przede wszystkim za szeroką wypowiedź FelTom. Co do kupna nowego sprzętu faktycznie muszę dozbierać, najbardziej pasowałby mi SONY A7 III (brak szumów przy bardzo wysokim ISO co zapewnia niesamowitą jastnosć nawet przy 2.8, możliwość robienia szybko zdjęć z podglądem live view /przy D5500 to jest porażka, aparat potrzebuje 2 sekundy na zdjęcie/ no i w Sony A7 III super jakość filmików / fuji podobnie) z obiektywem 24-70 mm f/2.8 plus obiektyw z zoomem i stałka najlepiej 1.4, tak więc z 30 tyś bym musiał mieć, więc pozostaje nauka i zabawa z D5500. Jak pisałem mam 17-50 m 2.8. Potrzebowałbym do tego stałki. Teraz pytanie co wybrać i czy warto 1.4 zamiast 1.8. Zależy mi na dużej jasności i ostrości w pomieszczeniach zamkniętych, eventy, sale wykładowe itp itd. Lampa odpada. Ktoś może coś polecić. I pytanie ile mm ? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 15-05-2018 o 09:47

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale wiesz jak mała głębia ostrości jest na f/1.4 i czy wykorzystasz to w pomieszczeniach ?
    Nie wiem dlaczego nie potrafisz wykorzystać tej sigmy.
    Jeśli piszesz na temat sprzętu za 30 tysięcy i jednocześnie istotne jest dla ciebie ostrzenie na ekranie to już warto się zastanowić nad pogłębieniem wiedzy.
    Widze że przed tobą daleka droga żeby wykorzystać to co oferuje D5500 + S17-50 i samą zmianą sprzętu nic nie wskórasz.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale wiesz jak mała głębia ostrości jest na f/1.4 i czy wykorzystasz to w pomieszczeniach ?
    Nie wiem dlaczego nie potrafisz wykorzystać tej sigmy.
    Jeśli piszesz na temat sprzętu za 30 tysięcy i jednocześnie istotne jest dla ciebie ostrzenie na ekranie to już warto się zastanowić nad pogłębieniem wiedzy.
    Widze że przed tobą daleka droga żeby wykorzystać to co oferuje D5500 + S17-50 i samą zmianą sprzętu nic nie wskórasz.
    Myślę że stałka się przyda przynajmniej z 1.8 , 2.8 słaba jasność na sali wykładowej, przy większym iso szum. Czyżby ta sigma taka uniwersalna była.

  10. #40

    Domyślnie

    Myślę o tym AF-S DX NIKKOR 35mm F1.8G , tani i zachwalany. Chyba do D5500 pasuje.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 15-05-2018 o 12:12

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Sprzęt do fotografowania produktów - ale ilości hurtowe
    By cario14 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 23:12
  2. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  3. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41
  4. [ Pozostałe ] Zakaz fotografowania...
    By Radek_1 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:16
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •