Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Ja zaproponuję abyś te 10 tysięcy zainwestował w zdobycie wiedzy. Choć na końcu możesz się rozczarować, bo i tak wyjdzie, że jednak trzeba kręcić ustawieniami w aparacie by coś wyszło. Nie wspominając o kręceniu i przesuwaniu w jakimś programie do obróbki na samym końcu.
    N

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakim cudem jest ciemniejszy, nie wciskaj kitów !
    Obojętne do czego podepniesz nic nie staje się ciemniejsze ani jaśniejsze.


    Ja jestem bardzo zadowolony z D80 + przerobiony Helios, polecam świetny sprzęt.
    Drugi mój ulubiony zestaw to D7100 + Tamron 70-300 USD + Sigma 18-35 1.8, też polecam bo świetny jest zestawik.
    Trzeci zestaw to D600 + Tamron 24-70 i czwarty zestaw Sony A7II + przerobiony Chinon/Revuenon 2.8/135mm, dla mnie bajka.

    Co do D60 z tym samym obiektywem i D5500 z tym samym obiektywem jest różnica. Body ma znaczenie w jakości i jasności. Nie jestem profesjonalistą mówię co zobaczyłem robiąc zdjęcie tego samego obiektu w tych samych warunkach oświetleniowych z tym samym obiektywem na różnym body. Różnica ogromna w zależności od body. Co do kursów jako amator owszem zamierzam się wybrać zawsze coś się dowiem fajnego. Kursy, dużo czytać, oglądać filmików na youtube zawsze się człowiek czegoś nauczy i dowie. Ale to nie na temat. Więc kończę te wywody.

    Przejdźmy do konkretów bo widzę masz SONY więc możesz się wypowiedzieć. Dosyć drogie body koło 9 tysięcy. I obiektywy chyba potrzebują przejściówki żeby włożyć np taki Tamron 24-70. Długo operujesz tym aparatem ??. Zachwycony jestem jego wymiarami i oglądając również testy jakością zdjęć jak i filmów. Wygląda bajka. Zastanawia mnie jeszcze FUJI XH-11 dosyć konkurencyjny i tańszy do SONY, nie trzeba przejściówek ipt itd. Robi timelapse i niesamowita STABILIZACJA jak z gimbalem. To mnie zachwyciło w fuji jak oglądałem test gdzie porównywali te aparaty, Sony trząsł się jakby ktoś miał parkinsona a w FUJI (kwestia video) wyglądało jakby ktoś miał aparat na gimbalu. Nad tymi dwoma się zastanawiam.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 11-05-2018 o 13:28

  3. #23

    Domyślnie

    O człowieku, chcesz Tamrona 24-70 G2 z Nikona przez adapter podłączyć do A7III? Może lepiej pomyśleć o szkle Sony 24-70?
    Wróć do czytania w internecie różnych ciekawostek, dowiesz się może od czego zależy jasność zdjęcia i poznasz różne obszary wiedzy, których nie posiadasz... Wtedy może będziesz potrafił zadać pytanie tak, żeby można było Cię zrozumieć A może, kto wie, sam zrozumiesz czego Ci trzeba...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    O człowieku, chcesz Tamrona 24-70 G2 z Nikona przez adapter podłączyć do A7III? Może lepiej pomyśleć o szkle Sony 24-70?
    Wróć do czytania w internecie różnych ciekawostek, dowiesz się może od czego zależy jasność zdjęcia i poznasz różne obszary wiedzy, których nie posiadasz... Wtedy może będziesz potrafił zadać pytanie tak, żeby można było Cię zrozumieć A może, kto wie, sam zrozumiesz czego Ci trzeba...
    Tak chce podpiąć Sigma MC-11 a potem inne obiektywy niekoniecznie SONY za 9 tysięcy. Co w tym dziwnego na forach zagranicznych to norma a tu zdziwienie że chce podpiąć innej marki obiektyw do sony.
    Konkretnie interesuje mnie wiedza o sprzęcie SONY A7III ewentualnie w kontrze do FUJI, więc jak ktoś nie ma tego sprzętu proszę o nie spamowanie w temacie i nie wypowiadanie się. Ja ktoś ma dodatkowo taki sprzęt to może się wypowiedzieć bo go używa, a nie rozmijanie się z tematem. Kupie SONY A7III do tego obiektyw niekoniecznie SONY i będę poznawał wszystkie funkcje i obszary od fotograwowania do filmowania. Nie będzie on leżał na półce i robił automatycznie zdjęć. Cel kupno SONY lub FUJI, do tego dobrać obiektyw. W niektórych testach polecają na początek SONY A7III + TAMRONA z SIGMĄ MC-11 ale tutaj widzę kolega "człowiekuje" i jest w szoku że takie coś... jak można tak połączyć nie markowy obiektyw pewnie to amatorzy co nic nie czytają, robili te testy z takim połączeniem i są nic nie warte bo tacy to nie mają prawa wypowiedzi, ich trzeba wyśmiewać i gnoić, zrobić sobie z tego ubaw i jeszcze zrobili takie połączenie SONY i TAMRON, śmiech na sali, jak mogli na krzesło z nimi i wyzwać od nieuków
    Więc proszę konkretnie w temacie na temat tego sprzętu i obiektywów do niego, się wypowiedzieć, jak ktoś zna oczywiście temat tego aparaciku. Jak nie to nic nie pisać, chyba że nie macie co robić bo sie nudzicie i chcecie zabawić się w Janusza nauczyciela co karci i wyśmiewa a nie podpowiada.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 11-05-2018 o 14:00

  5. #25

    Domyślnie

    Jest w szoku, bo zapłacisz kupę forsy za coś, co będzie działać jak proteza...
    A do tego MC-11 nie ma w wersji do Nikona, więc Tamrona z bagnetem F nie podepniesz.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 11-05-2018 o 14:04
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Jak nie to nic nie pisać, chyba że nie macie co robić bo sie nudzicie i chcecie zabawić się w Janusza nauczyciela co karci i wyśmiewa a nie podpowiada.
    Racja... Szkoda czasu na próbę dyskusji z Tobą. Zwiększ budżet, kup A7 III, adapter i Tamrona 24-70 G2 w wersji na Canona i ciesz się zdjęciami. Powodzenia

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Co do D60 z tym samym obiektywem i D5500 z tym samym obiektywem jest różnica. Body ma znaczenie w jakości i jasności. Nie jestem profesjonalistą mówię co zobaczyłem robiąc zdjęcie tego samego obiektu w tych samych warunkach oświetleniowych z tym samym obiektywem na różnym body. Różnica ogromna w zależności od body. Co do kursów jako amator owszem zamierzam się wybrać zawsze coś się dowiem fajnego. Kursy, dużo czytać, oglądać filmików na youtube zawsze się człowiek czegoś nauczy i dowie. Ale to nie na temat. Więc kończę te wywody.

    Oczywiście różnica jest, bywają tez w pomiarze światła ale nie ma czegoś takiego że to body jest ciemniejsze, a to jaśniejsze na obrazku.

    Przejdźmy do konkretów bo widzę masz SONY więc możesz się wypowiedzieć. Dosyć drogie body koło 9 tysięcy. I obiektywy chyba potrzebują przejściówki żeby włożyć np taki Tamron 24-70. Długo operujesz tym aparatem ??. Zachwycony jestem jego wymiarami i oglądając również testy jakością zdjęć jak i filmów. Wygląda bajka. Zastanawia mnie jeszcze FUJI XH-11 dosyć konkurencyjny i tańszy do SONY, nie trzeba przejściówek ipt itd. Robi timelapse i niesamowita STABILIZACJA jak z gimbalem. To mnie zachwyciło w fuji jak oglądałem test gdzie porównywali te aparaty, Sony trząsł się jakby ktoś miał parkinsona a w FUJI (kwestia video) wyglądało jakby ktoś miał aparat na gimbalu. Nad tymi dwoma się zastanawiam.
    Mam A7II czyli nie 9 tysięcy, o przejściówkach zapomnij bo szkoda kasy i nerwów, nie działa to jak powinno nawet z obiektywami z mocowaniem canon.
    Stabilizacja w body czy w obiektywie nie zastąpi gimbala tak samo programowe stabilizowanie, timelapsy robi każdy aparat sam albo z wężykiem programowym albo z apką na fonie.

    Ja na twoim miejscu tłukłbym kolejne tysiące zdjęć D5500 i S17-50 bo to świetny sprzęt, a jak poznasz faktycznie czego brakuje to będziesz wiedział sam co kupić, domyślam się że prędzej czy później i tak skończysz w pełnej klatce czy to już jako wynik własnej wiedzy czy też marketingowego bełkotu.
    Wybierz system gdzie będzie ci stać na obiektywy, w canonie i nikonie masz świetne w dużej ilości tamrony, sigmy, tokiny itd, w sony za kilka lat tez będzie, pierwszy tamron sensowny już sie pojawił.

  8. #28
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Ja zaproponuję abyś te 10 tysięcy zainwestował w zdobycie wiedzy. Choć na końcu możesz się rozczarować, bo i tak wyjdzie, że jednak trzeba kręcić ustawieniami w aparacie by coś wyszło. Nie wspominając o kręceniu i przesuwaniu w jakimś programie do obróbki na samym końcu.
    Ale kolega dowalil Nie trzeba bylo wspominac o programie do obrobki Tam to dopiero mozna narozrabiac

    Tak juz serio do autora watku.

    Jak koledzy juz wspominali, sugeruje wydac najpierw pieniadze na zdobycie wiedzy. Posiadajac odpowiednia wiedze sam dobierzesz sobie odpowiedni sprzet. To samo zlecenie mozna zrobic na wiele sposobow i roznym sprzetem. Jeden woli taka konfiguracje a ktos inny wybierze cos zupelnie innego.
    Nie ma tez sensu demonizowanie sprzetu. Dzisiaj wiekszosc aparatow klasy sredniej da rade w wiekszosci sytuacji.

    Pamietam czasy kiedy robilem zdjecia Olympusem E-3, bylo trudno... brakowalo dobrego wysokiego ISO. Nauczylem sie jak obejsc te trudnosci na etapie naswietlania i obrobki kadru i na koncu nie bylo juz tak zle. Oczywista oczywistosc ze nie dalo sie przeskoczyc wszystkiego i zastapic umiejetnosciami brakow w sprzecie. Jednak umiejetnosci pozwolily zrobic mi wiele dobrych ujec pomimo iz sprzet nie byl rewelacyjny. Pozniej po przesiadce na Nikona D700 czulem sie jak w niebie. Kolejna przesiadka na D750 i bylo jeszcze lepiej. Jednak wciaz mialem wiedze ktora zdobylem lata wczesniej.

    Zeby nie wiem jaka automatyke mial aparat to nigdy nie zastapi ona umyslu fotografa. Nawet jezeli w jakims procencie uda sie zrobic dobre ujecie to beda sytuacje kiedy automatyka zawiedzie... co wtedy ? Jak wytlumaczyc klientowi ze nie mam zdjecia bo... nie chcialo mi sie nauczyc obslugi podstawowych funkcji aparatu i nie wiem tak naprawde czym jest swiatlo w fotografii.

    https://fotoblogia.pl/7327,trojkat-e...umiec-poradnik

    I na koniec rada, dowolny aparat i obiektyw mozna wypozyczyc. Wiec lepiej wybrac sobie kilka konfiguracji, wypozyczyc i samemu przetestowac ktory zestaw bedzie nam odpowiadal. Warto tez przeczytac instrukcje od aparatu. Wszystkie podstawy sa tam wyjasnione.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze FUJI XH-11 dosyć konkurencyjny i tańszy do SONY, nie trzeba przejściówek ipt itd. Robi timelapse i niesamowita STABILIZACJA jak z gimbalem..
    Absolutnie się z Tobą zgadzam- mam d750 i jakbym miał możliwość kupiłbym Fuji XH-11. Ale konkretnie ten model, bo inne to bieda jednak...

  10. #30

    Domyślnie

    Ciekawe ilu doradzających tutaj "wiedzę" najpierw inwestowało w nią 10k, a później kupowało sprzęt

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do fotografowania produktów - ale ilości hurtowe
    By cario14 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 23:12
  2. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  3. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41
  4. [ Pozostałe ] Zakaz fotografowania...
    By Radek_1 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:16
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •