Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Nie spamuje, tylko sam nie do końca wiesz co chcesz, to takie odpowiedzi dostajesz. Sprzęt, który posiadasz nie jest zły i zdjęcia da się nim robić. Kupno czegoś nowego nie da wiele więcej.
    Masz lampę? Odpowiednio użyta robi cuda (jak można błyskać)...
    D7500 powinien mieć lepsze wysokie ISO, ale nie oczekuj cudów w porównaniu do tego co masz.
    Do pełnej klatki trzeba liczyć się z wymianą obiektywów.
    I jeszcze jedno to nie aparat robi fotę, tak jak garnki nie gotują potraw.

    A tu masz przykład, że D70 + Nikkor 24/2.8D, Nikkor 35/2D oraz Nikkor 50/1.8D (to wszystko taniutkie obiektywy) da się śluby robić:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=272524
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 10-05-2018 o 22:38

  2. #12

    Domyślnie

    Że D5500 z Sigmą 17-50 2.8 nie daje dobrych rezultatów i ktoś z D7500 robi w auto lepsze foty...? To może czas na naukę...? Bo żaden aparat za Ciebie nie zrobi dobrego zdjęcia. A jak się nie chcesz pouczyć, to może jakiegoś smartfona lepiej, też może być lepszy od D5500 z S17-50...
    A tak całkiem na serio, nie wydawaj 10k zł. Ucz się na tym co masz...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Że D5500 z Sigmą 17-50 2.8 nie daje dobrych rezultatów
    Zawsze jest opcja, że w/w zestaw jest mega rozkalibrowany...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Że D5500 z Sigmą 17-50 2.8 nie daje dobrych rezultatów i ktoś z D7500 robi w auto lepsze foty...? To może czas na naukę...? Bo żaden aparat za Ciebie nie zrobi dobrego zdjęcia. A jak się nie chcesz pouczyć, to może jakiegoś smartfona lepiej, też może być lepszy od D5500 z S17-50...
    A tak całkiem na serio, nie wydawaj 10k zł. Ucz się na tym co masz...
    Porównywałem inne aparaty. Czytać ze zrozumieniem a nie zabawa w Janusza.
    Analizując wiele tematów jednak wybiorę bezlusterkowca ale raczej ze stajni CANONA lub SONY. Zastanawiam się nad:
    Canonen 6D MARK II + w miare uniwersalne szkło Tamron 24-70 mm f 2.8 na wesela i eventy typu szkolenia, wykłady
    vs
    Sony A7 III to samo szkło co wyżej (na plus poręczność, gabaryty + możłiwość krótkiego ujęcia video w slow motion 120 - może się przydać kiedyś)

    Więc tutaj chyba raczej nie doradzicie na tym forum.
    Zależało mi na jakiejś konkretnej opinii. Pisałem konkretnie wykłady, szkolenia, eventy, tańce ewentualnie śluby, szybkość, dobre światło. Jak najmniej żonglerki i zabawy, przede wszystkim skupianie się na emocjach i momentach. Ale jak widać u 90% uruchomił się JANUSZ (polska krytyka, próba ośmieszenia, przeinaczanie tekstów). Widać co niektórzy się nudzą. Zero konkretów. Jedynie markB coś potrafił konstruktywnego napisać. Fajnie że jesteście takimi profesjonalistami z dużą wiedzą. Tylko pogratulować, ale więcej empatii dla amatorów by się przydało.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 10-05-2018 o 23:47

  5. #15

    Domyślnie

    Popieram @notdot. Może i tu są same Janusze ale autor to troll i wątek do zamknięcia.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Analizując wiele tematów jednak wybiorę bezlusterkowca ale raczej ze stajni CANONA lub SONY...
    Canonen 6D MARK II + w miare uniwersalne szkło Tamron 24-70 mm f 2.8 na wesela i eventy typu szkolenia, wykłady
    Tak, masz rację - bardzo dobre bezlustro Canona...

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Sony A7 III to samo szkło co wyżej (na plus poręczność, gabaryty + możłiwość krótkiego ujęcia video w slow motion 120 - może się przydać kiedyś)
    Chyba Ci kasy nie starczy, za 10k zł kupisz samo body... A gdzie szkło pokroju 24-70, ładowarka i koszyk akumulatorów?

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Więc tutaj chyba raczej nie doradzicie na tym forum.
    Też mi się tak wydaje... Ale nie dlatego, że nie chcemy Ci pomóc, ale dlatego że Ty sam nie wiesz czego potrzebujesz, a Twoje plany foto z pełnym powodzeniem można ogarnąć D5500 z S17-50 i ewentualnie lampą, no może jakimś lepszym tele, choć mało wygodnie będzie... Pytanie czy Ty wpadłeś do nas pogadać, czy potrollować?

  7. #17

    Domyślnie

    Najpierw zainwestuj w jakiś kurs fotografii, bo masz braki w podstawach.

    A sprzęt? D610 + 24-70 albo D500 do tego, co już masz. Do tego dobrze jakaś lampę (np. Quadralite) z HSS.

  8. #18
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Obojętnie co kolega kupi. Skoro żonglerka przysłoną, czasem, ISO, kurtynami tylko przeszkadza, to można wejść do sklepu i poprosić o pierwszy wolny zestaw. Brałbym najtańszy, który łapie ostrość w ciemnościach. Choć akurat te cecha bardzo przekłada się na cenę.
    Na tym forum nikt nie zna się na sprzęcie. Tutaj wszyscy myślą tylko o tym, żeby nie dopuścić konkurencji do żłoba. Wiadomo, że fotografowania to czynność banalna i każdy może zarobić. Nie ma zmiłuj. Myślę, że na forum jajczarsko-drobiarskim znajdzie kolega więcej merytorycznych odpowiedzi.
    Jutro odbieram nowe auto z salonu a Janusze dalej będą udawać, że są lepsi.

  9. #19
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Chyba mam lepsza propozycje.

    Nie robic nic. Po co sie martwic o ustawienia aparatu. Poszukac ochotnika ktory zrobi darmowo zlecenie za Ciebie. Powiesz mu ze bedzie mial to do portfolio. Kasa bedzie zarobiona i nie spocisz sie z ustawieniami.

    Załącznik 9044

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    ...ten sam obiekty podpięty do NIKONA D5500 vs NIKONA D60 ? Na D60 obraz jest dużo ale to dużo ciemniejszy i dużo gorszy. Więc bez takich kitów.
    Jakim cudem jest ciemniejszy, nie wciskaj kitów !
    Obojętne do czego podepniesz nic nie staje się ciemniejsze ani jaśniejsze.

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Prosiłem o poradę jaki zestaw sprawdzony ktoś poleca z którego jest mega zadowolony
    Ja jestem bardzo zadowolony z D80 + przerobiony Helios, polecam świetny sprzęt.
    Drugi mój ulubiony zestaw to D7100 + Tamron 70-300 USD + Sigma 18-35 1.8, też polecam bo świetny jest zestawik.
    Trzeci zestaw to D600 + Tamron 24-70 i czwarty zestaw Sony A7II + przerobiony Chinon/Revuenon 2.8/135mm, dla mnie bajka.

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Pytałem tylko o poradę dobrego ciekawego, zestawu. Tylko markB coś zaproponował reszta widać się nudzi i spamuje nie na temat.
    Jakbyś odpowiedział na pierwszy post pod twoim pytaniem to już bym ci napisał dawno poradę.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do fotografowania produktów - ale ilości hurtowe
    By cario14 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 23:12
  2. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  3. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41
  4. [ Pozostałe ] Zakaz fotografowania...
    By Radek_1 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:16
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •