Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31
    Oszczędny w słowach Awatar misty00
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Kraków/Wrocław/Katowice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Warciarz Zobacz posta
    Kiedyś, aby mianować się FOTOGRAFEM trzeba było mieć drogi sprzęt i wiedzę (dusze artystyczną?) jak go użyć do zdjęć, oraz jak później te zdjęcia wywołać, aby nie zniszczyć komuś pamiątki z jakiegoś ważnego dnia. Dzisiaj za minimalną krajową można kupić jakieś amatorskie lustro z kitem, założyć fanpage "imię nazwisko photography" i oczekiwać wynagrodzenia za swoje pstryki, bo z cyfrą zawszę "jakoś to będzie", a przecież tyle kasy wydałem/wydałam na aparat to musi się zwrócić.
    Przecież w innych wątkach wszyscy odwodzą od zakupu drogiego sprzętu podając argument "że to nie nikon d800 zrobi z ciebie fotografa". Dusza artystyczna? Tylko dla specyficznego typu fotografii na której albo się nie zarabia albo zarabia się krocie.
    Pamiętam jedną postać z wykładów o historii fotografii (nie mogę sobie przypomnieć nazwiska, jak ktoś go kojarzy to proszę dopisać)- guru w świecie fotografii... który od wszystkiego miał ludzi. Miał profesjonalne modelki, scenografów, osoby które mu ustawiały światło (przyznał, że sam nie umie poprawnie ustawić oświetlenia)- no cały sztab ludzi. Sam tylko pstrykał i zbierał pochwały za pracę reszty ekipy. Pasował do definicji profesjonalisty?

    Cytat Zamieszczone przez Warciarz Zobacz posta
    Stąd też kumulacja takich osób, które nie mając pomysłu na życie nagle postanowiło zostać "fotografami", co też ma prawo irytować osoby zawodowo zajmujące się fotografią. Chyba tyle
    A czym jest zawodowe zajmowanie się fotografią? Jak ktoś pstryka regularnie od kilku lat wesela nikonem d5100 i sigmą 17-50 (przykład z życia) to nie jest profesjonalistą, ale jak inna osoba weźmie dotację i kupi sprzęt za 20k to już podskoczy do rangi pro mimo, że nigdy wcześniej lustrzanki nawet w rękach nie miał?
    Ostatnio edytowane przez misty00 ; 21-12-2018 o 23:17

  2. #32

    Domyślnie

    Nie wiem o co ta cała burza. Rynek zweryfikuje starania założyciela tematu. Odzew rynku zmusi go albo do pójścia w dobrym kierunku zarówno w kwestii zdjęć jak i marketingu, albo do zmiany zainteresowań i poszukania innego sposobu zarobkowania.
    Uważam wszelkie złośliwości za brak kultury. Prawda niestety jest taka, że branża fotografów, podobnie jak branże muzyków, plastyków, aktorów są szczególnie predysponowane do wyzłośliwiania się i kopania w tyłek początkujących. Wielu ludzi z tych zawodów, to wyjątkowo zazdrośni i złośliwi ludzie. Pamiętam jak parę lat temu wrzucałem swoje pierwsze fotki na jakieś fora czy portale w celu usłyszenia jakichś opinii, zachęty, wskazania drogi, merytorycznego wytknięcia błędów w jakiś kulturalny sposób, bez poniżania. Owszem. Są ludzie, którzy do wszystkiego, czego dotknęła ich ręka podchodzą bezkrytycznie i z uwielbieniem. Ja do takich nie należałem i moja miłość własna nie jest jakaś tam wybujała. Spotkałem paru fajnych ludzi. Spotkałem też kilku gości, którzy na długo spowodowali, że odechciało mi się wrzucać fotki w internet.
    Wesołych świąt.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    Nie wiem o co ta cała burza. Rynek zweryfikuje starania założyciela tematu. Odzew rynku zmusi go albo do pójścia w dobrym kierunku zarówno w kwestii zdjęć jak i marketingu, albo do zmiany zainteresowań i poszukania innego sposobu zarobkowania.
    Uważam wszelkie złośliwości za brak kultury. Prawda niestety jest taka, że branża fotografów, podobnie jak branże muzyków, plastyków, aktorów są szczególnie predysponowane do wyzłośliwiania się i kopania w tyłek początkujących. Wielu ludzi z tych zawodów, to wyjątkowo zazdrośni i złośliwi ludzie. Pamiętam jak parę lat temu wrzucałem swoje pierwsze fotki na jakieś fora czy portale w celu usłyszenia jakichś opinii, zachęty, wskazania drogi, merytorycznego wytknięcia błędów w jakiś kulturalny sposób, bez poniżania. Owszem. Są ludzie, którzy do wszystkiego, czego dotknęła ich ręka podchodzą bezkrytycznie i z uwielbieniem. Ja do takich nie należałem i moja miłość własna nie jest jakaś tam wybujała. Spotkałem paru fajnych ludzi. Spotkałem też kilku gości, którzy na długo spowodowali, że odechciało mi się wrzucać fotki w internet.
    Wesołych świąt.
    Na tym forum jest zalążek takich ludzi, najgorsze to że takie typy mają tutaj przyzwolenie u niektórych moderatorów, którzy z resztą sami dokładają swój zawistny jad do takich rozmów, i nie próbują niczego w tym kierunku zmienić. Takie kółko adoracyjne sępów, którzy całymi dniami czekają żeby wylać na kogoś swój jad, a na końcu poklepać się wzajemnie po pupciach w swoim internetowym towarzystwie

    Najważniejsze żeby robić swoje i nie dać sobie w kasze dmuchać. Takie osoby niczego do Twojego życia nigdy nie wniosą, niczego nie zmienią. Ważne żeby robić swoje, będziesz się rozwijać, a większość z nich będzie dalej stała w miejscu, i jedynie co im pozostanie to wylewanie jadu i swojch niespełnionyh na innych w internecie. Zobacz że to często te same osoby są. Dużo mówią, mało robią, a w portfolio gówno od lat aż oczy trzeba reaniować po odwiedzinach PF u zawistnego typa.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-01-2019 o 13:58

  4. #34

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym co kolega wyżej napisał. Szanujmy się i swoją pracę, a wszyscy będą szczęśliwi.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Drugi fotograf - szukam pracy
    By janbartek in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2018, 13:36
  2. fotograf szuka pracy dodatkowej
    By hunter77 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 20:03
  3. Młody fotograf z własnym sprzętem z okolic KIELC poszukuje pracy...
    By Torreto-t1 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 11:13
  4. Fotograf - Opolskie na nauke i do pracy...
    By kondix in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 12:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •