Close

Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 161

Wątek: Motyle

  1. #91

    Domyślnie

    Tyle że w przypadku motyli wiedza pozwala coś zobaczyć... jak o czymś nie wiesz, to możesz przechodzić obok i nie zwrócić uwagi. Nie wiadomo czego, gdzie i kiedy szukać .
    Np. w połowie marca zaskoczyła mnie duża ilość motyli w lesie, głownie latolistków ale i rusałkowatych. Chyba nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi, las w marcu wydawał się dość jałowy, jeśli chodzi o motyle.

  2. #92

    Domyślnie

    No tak, niektóre rzadkie motyle występują w pewnych miejscach, w danym czasie. Gdy ktoś się interesuje bardziej poważnie, zwykle je zna. Inne występuj a "wszędzie".

    Wczorajszy (23.05.2020 r.) niepylak mnemozyna (Parnassius mnemosyne) z Biebrzy.

    76.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4990_fn.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,44 MB
ID:	39742

  3. #93

    Domyślnie

    @dranio Gratuluje spotkania i dobrego kadru Od kilkunastu lat wiedziałem że występuje nad Biebrzą Niepylak Mnemozyna tylko nigdy nie udało mi się na niego trafić, w jakiej części Biebrzy występuje ?Używasz może obiektywu Irix 150mm macro czy Sigmy ? Ciekawi mnie ta nowa konstrukcja Irixa tylko ciekawe jak w rzeczywistości jest on dobry optycznie.

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    @dranio Gratuluje spotkania i dobrego kadru Od kilkunastu lat wiedziałem że występuje nad Biebrzą Niepylak Mnemozyna tylko nigdy nie udało mi się na niego trafić, w jakiej części Biebrzy występuje ?Używasz może obiektywu Irix 150mm macro czy Sigmy ? Ciekawi mnie ta nowa konstrukcja Irixa tylko ciekawe jak w rzeczywistości jest on dobry optycznie.
    Dzięki za komentarz!
    Mnemozyna lata w okolicach dawnej "carskiej drogi". Wczoraj w ciągu dwóch godzin widziałem jakieś 25-30 motyli. Odnośnie do obiektywu: używam Sigmy 150 OS Macro (czasem z TC 1,4, przy bardzo płochliwych motylach na Bałkanach) i Sigmy 105 OC Macro. Kolega używa Irixa na Sony FE i jest bardzo zadowolony.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Dzięki za komentarz!
    Mnemozyna lata w okolicach dawnej "carskiej drogi". Wczoraj w ciągu dwóch godzin widziałem jakieś 25-30 motyli. Odnośnie do obiektywu: używam Sigmy 150 OS Macro (czasem z TC 1,4, przy bardzo płochliwych motylach na Bałkanach) i Sigmy 105 OC Macro. Kolega używa Irixa na Sony FE i jest bardzo zadowolony.
    Dziękuję za informacje, w okolicach carskiej bywałem i to nie raz, być może nie trafiłem na miejsce, ale raczej byłem zbyt wcześnie bo zazwyczaj końcówka kwietnia i początek maja bardziej z nastawieniem na foty ptaków i krajobraz. Co do obiektywu to jak dla mnie ogniskowa 150mm byłaby idealna, miałem 100mm i czasem za 150mm tęskniłem

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Dziękuję za informacje, w okolicach carskiej bywałem i to nie raz, być może nie trafiłem na miejsce, ale raczej byłem zbyt wcześnie bo zazwyczaj końcówka kwietnia i początek maja bardziej z nastawieniem na foty ptaków i krajobraz. Co do obiektywu to jak dla mnie ogniskowa 150mm byłaby idealna, miałem 100mm i czasem za 150mm tęskniłem
    Najlepszy czas na mnemozyny to moim zdaniem połowa maja +/- kilka dni. W tym roku maj jest dość chłodny, więc pojaw się opóźnił i wczoraj widziałem całkiem świeża i niezapołodnione samice.
    W kwestii ogniskowej: parę ładnych lat używałem Tamrona 180 na APS-C i później na FF i było super. Niestety, po zmianie systemu na Nikona, Sigma 180 OS Macro okazała się trudnodostępna i droga, więc mam tańszą kuzynkę i czasem wspomagam się TC 1,4. Wtedy mam ok. 200 mm (oczywiście dla nieskończoności, bo im większa skala odwzorowania, tym ogniskowa mniejsza niestety...).

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Najlepszy czas na mnemozyny to moim zdaniem połowa maja +/- kilka dni. W tym roku maj jest dość chłodny, więc pojaw się opóźnił i wczoraj widziałem całkiem świeża i niezapołodnione samice.
    W kwestii ogniskowej: parę ładnych lat używałem Tamrona 180 na APS-C i później na FF i było super. Niestety, po zmianie systemu na Nikona, Sigma 180 OS Macro okazała się trudnodostępna i droga, więc mam tańszą kuzynkę i czasem wspomagam się TC 1,4. Wtedy mam ok. 200 mm (oczywiście dla nieskończoności, bo im większa skala odwzorowania, tym ogniskowa mniejsza niestety...).
    U mnie 100 macro miałem do Canona FF, po zmianie na Nikona typowego makro jeszcze nie mam, natomiast obrazek z Canona bardziej mi się podobał przy macro, może to kwestia przyzwyczajeń, ale w programie nie potrafię oddać takich kolorów z Nikona jak robiłem to w Canonie, jak dla mnie zieleń z Nikona jest bardziej agresywna nieco sztuczna, owszem można to dopracować tylko to jest znacznie więcej zabawy, podobnie z ciepłym oświetleniem, czasem występuje żółto zielony zafarb i trzeba siedzieć i to niwelować gdzie w Canonie miałem to od reki. Teraz muszę poszukać jakieś nowe szkło, i wiem że 90 czy 100mm to mało jak na niektóre owady.

  8. #98

    Domyślnie

    77. Rusałka Admirał
    Pierwsza próba tego typu zdjęć

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05561.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	4,36 MB
ID:	39768

  9. #99

  10. #100

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia. Ładnie uchwycone.
    Gratuluję łowów.

Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Makro ] Motyle
    By tunerek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 21:49
  2. [ Przyroda ] Motyle...
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 20:48
  3. [ Przyroda ] Motyle vol.2
    By kwadratt in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 16:15
  4. [ Makro ] Motyle.
    By teishar in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 21:25
  5. [ Przyroda ] Motyle
    By kwadratt in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 12:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •