Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Wieczór nad Zatoką

    Z nieśmiałym dylematem - "Pierwsze próby..." czy osobny wątek.

    Raz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4784_górki_wieczór_1280.jpg
Wyświetleń:	706
Rozmiar:	135,9 KB
ID:	8389

    Dwa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4787_górki_night_1280_2nd.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	1,94 MB
ID:	8390

    Trzy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4793_górki_terminal_1280_2nd.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	127,8 KB
ID:	8391
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #2

    Domyślnie

    Stanowczo nie do działu 'Pierwsze próby', to na pewno...

    Pierwsze za co muszę pochwalić, to - na szczęście! - brak kadru według tego koszmarnego schematu: stanąć na brzegu wody, na początku każdego pomostu (lub jego resztek) wchodzących do wody koniecznie pod kątem prostym i strzelić fotę, jak pomost ucieka nam prostopadle do krawędzi kadru wprost spod nóg w siną dal... Co prawda dwójka niebezpiecznie się zbliżyła do tego schematu, ale na szczęście ani pomost nie ucieka spod nóg prosto w dal, ani brzeg nie jest równolegle - więc chwalę.

    Jedynka i dwójka bardziej mi podchodzą niż trójka, która horyzont i jego światła ma za mocne moim zdaniem, ale to są kwestie do opanowania. W trójce (dalej uważam że najsłabszej z powodu obróbki) jest za to potencjalnie interesujący kadr: ten konar mógłby być ciekawy, gdyby całość dopracować obróbkowo bardziej, dodatkowo te kolorowe odbicia na samym brzegu wychodzą fajnie.

    W ogóle warto moim zdaniem przysiąść nad obróbką tych zdjęć, jeśli nie po to, aby dodać pazura w wersji finalnej - to choćby po to, żeby poćwiczyć na przyszłość.

    Reasumując całokształt - zachęcająco!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    @2pompony dzięki za komentarz.

    Co do kadrów - 2 i 3 są w niewielkim stopniu przypadkowe - przypadkowość wynika ze spacerowego charakteru wyjścia (pośpiech) i z ciemności - zarówno w live view jak i w wizjerze mało co było widać. 3-ka na przykład jest cięta w "panoramę", bo w zamyśle konar miał wychodzić z rogu kadru; cóż z zamysłu, jeśli na kilka prób każda zakończona nie w rogu? I tak koleżanka dzielnie służyła pomocą niemal mocząc buty w morzu, by latarką smarkfona oświetlić kawałek konaru bym mógł gdziekolwiek złapać ostrość (AF).

    Na światła na 3 nie mam póki co pomysłu, być może należałoby wyjść poza C.NX2? Całość ma korekcję ekspozycji o +1,4 i ciągnięte cienie, być może składak z dwóch ekspozycji pohamowałby światła?

    Jeszcze dwa wcześniejsze wieczory.

    4.


    5.

    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    Wykopalisko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4785_górki_night_1280.jpg
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	613,7 KB
ID:	23536
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #5

    Domyślnie

    @2pompony - Pytanie
    "Pierwsze za co muszę pochwalić, to - na szczęście! - brak kadru według tego koszmarnego schematu: stanąć na brzegu wody, na początku każdego pomostu (lub jego resztek) wchodzących do wody koniecznie pod kątem prostym i strzelić fotę, jak pomost ucieka nam prostopadle do krawędzi kadru wprost spod nóg w siną dal... Co prawda dwójka niebezpiecznie się zbliżyła do tego schematu, ale na szczęście ani pomost nie ucieka spod nóg prosto w dal, ani brzeg nie jest równolegle - więc chwalę"
    Wyłumacz dlaczego koszmarny ? Pytam z ciekawości a nie z czepialstwa. Zawsze mi się takie kadry podobały, mam nawet kilka tapet na kompie z takim motywem.
    Sam takiego zdj. nie udało mi się zrobić (jeszcze) a tu się dowiaduję że "koszmarny"
    Nikon 7200 + N18-105 + N 10-24 mm f/3.5-4.5 G ED + N 50 mm f/1.8 G AF-S + T 150-600 VC G2

  6. #6

    Domyślnie

    ********e, wydrukowałbym w dużym formacie i zawiesił na ścianie!

  7. #7
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    @Matheovius-nie liczyłbym na odpowiedź. Brak Bombla daje się mocno odczuć. Znajdziesz zapewne kilku ukontentowanych tą nieobecnością, ale Bombel to jeden z tych na tym forum, bez którego ono właśnie dlatego nie jest już takie jak było onegdaj. Czyli znacznie lepsze.

  8. #8

    Domyślnie

    @Lufa - nie spojrzałem na datę wpisania posta, mój błąd. Tak jak napisałem wyżej chodziło o czystą ciekawość, nie o ocenę człowieka.
    Staram się nie zwracać uwagi na rozmowy, tylko na zamieszczane zdjęcia i rozmowy ich dotyczące (co dobrze, co źle itp.)
    W zasadzie się też nie wypowiadam, bo niewiele wiem to wolę posłuchać. Akurat ten wpis jakoś tak mnie sprowokował do zadania pytania.
    Nikon 7200 + N18-105 + N 10-24 mm f/3.5-4.5 G ED + N 50 mm f/1.8 G AF-S + T 150-600 VC G2

  9. #9

    Domyślnie

    Siedem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1244_GZ_P_CNX2_1280.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	41227
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #10

    Domyślnie

    piękne zdjęcie ale przeszkadza to piórko na pierwszym planie
    NIKON Z7II . Nikkor 14-30 S . Nikkor 24-120 S . Nikkor 70-180 .

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zatoka
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 16:30
  2. [ Krajobraz ] Zatoka II
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 10:37
  3. [ Krajobraz ] Zatoka
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 16:34
  4. [ Krajobraz ] zatoka
    By crisder in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:28
  5. [ Krajobraz ] Nad Zatoka
    By mirek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •