Close

Strona 31 z 42 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 413
  1. #301

    Domyślnie

    Boobass, coraz częściej w D750 używam LV - często robię z LV coś jak mnie już plecy bolą i nogi od nachylania. Ale ostatnio po 2 dniowym maratonie ślubów, 3 dni miałem plener, i praktycznie plener cały obleciałem na LV w D750 bo nie musiałem wtedy kucać i się nachylać (chociaż żarło baterie na maks) Powiedź mi czy często używasz ostrzenia z LCD czy jest duża różnica w baterii jak używa się do ostrzenia ekranu LCD w stosunku do używania samego wizjera ?

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jak najbardziej. Choćby do portretów przy f1.4 w plenerze na słońcu.
    Użytkownikom D6x0/750 w takim razie pozostają filtry szare...

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Powiedź mi czy często używasz ostrzenia z LCD czy jest duża różnica w baterii jak używa się do ostrzenia ekranu LCD w stosunku do używania samego wizjera ?
    W każdym bezlustrze Sony kadrując ekranikiem zrobisz więcej zdjęć niż na wizjerze (tak gdzieś około 10-15%).

  4. #304

    Domyślnie

    Przeleciałem watek i doznałem objawienia: otóż okazuje się, iż D750 stracił tytuł najlepszego aparatu foto we Wszechświecie. Zastąpił go jedyny w sobie, a zarazem jakże wspaniały A7III. Ktokolwiek miałby jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tej tezy (jako całość, lub tez poszczególnych jej elementów), musi się liczyć z daleko idącymi konsekwencjami.
    Jak to mawiają w mojej okolicy: le ridicule ne tue pas
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Boobass, coraz częściej w D750 używam LV - często robię z LV coś jak mnie już plecy bolą i nogi od nachylania. Ale ostatnio po 2 dniowym maratonie ślubów, 3 dni miałem plener, i praktycznie plener cały obleciałem na LV w D750 bo nie musiałem wtedy kucać i się nachylać (chociaż żarło baterie na maks) Powiedź mi czy często używasz ostrzenia z LCD czy jest duża różnica w baterii jak używa się do ostrzenia ekranu LCD w stosunku do używania samego wizjera ?
    Tak jak napisał @cz4rnuch, robisz mniej zdjęć. Ja głównie używam wizjera, mamy taką porę roku, że ekran jest w słońcu nieczytelny

    A7III/35/55/85/135

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Przeleciałem watek i doznałem objawienia: otóż okazuje się, iż D750 stracił tytuł najlepszego aparatu foto we Wszechświecie. Zastąpił go jedyny w sobie, a zarazem jakże wspaniały A7III. Ktokolwiek miałby jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tej tezy (jako całość, lub tez poszczególnych jej elementów), musi się liczyć z daleko idącymi konsekwencjami.
    Jak to mawiają w mojej okolicy: le ridicule ne tue pas
    Czemu ma służyć ten post na poziomie gimbazy? Ani D750 taki nie był i nie jest, ani Sony nie aspiruje. Dorabiasz ideologie nasączoną jakimiś własnymi uprzedzeniami. Zamiast zaśmiecać ten wątek idź leczyć kompleksy gdzie indziej
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    W nikonie to też norma, w D750 nie wiem czy tydzień miałem tę muszę oczną. Przy wyciąganiu z torby/plecaka momentalnie schodzi. Na szczęście u majfrendów można kupić za jakieś 0.8$ (w PL - 60zł).
    No dokładnie w obu przykleiłem to ustrojstwo na taśmę dwustronnie klejącą

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @madebyzosiek

    19-09-2014
    poszukaj jeszcze wspomnień za czasów naszych rodziców, tam wspominali że Zenit to dobry aparat a jak pokopiesz na forach pentaxa to znajdziesz moje posty z jakiegoś 2009-2010 roku gdzie pisałem o pentaxie że jest dobry, trochę później o Canonie Mamy obecnie połowę 2018r. tak się zajarałeś tym postem, że chyba już o tym zapomniałeś że czas i technologia poleciały wraz z czasem do przodu, i wtedy nie było takiego A7iii
    No właśnie. Prawie 4 lata zajęły konkurencji na dogonienie D750, w sumie 6Dmk2 w mojej skromnej opinii nie jest lepszy, ale a7III wprowadził zamieszanie jak widać nie tylko w mojej głowie.
    Wyjdzie następca D750 lub Nikon pokaże wreszcie porządne bezlustro i historia znowu się będzie powtarzać. Migracje międzysystemowe zawsze generują koszty
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Czemu ma służyć ten post na poziomie gimbazy? Ani D750 taki nie był i nie jest, ani Sony nie aspiruje. Dorabiasz ideologie nasączoną jakimiś własnymi uprzedzeniami. Zamiast zaśmiecać ten wątek idź leczyć kompleksy gdzie indziej
    Nie trzeba było długo czekać na konsekwencje
    Moj post dotyczył entuzjastycznie głoszonych na przestrzeni ostatnich lat tez przez naszego forumowego kolegę, a tu się dowiaduję ze mam jakieś schorzenia. Kto wie...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #309

    Domyślnie

    @kurczeblade mi nie chodzi o wspominanie Zenita, czy Nikona F, ale o bliźniaczo podobny zachwyt... Wtedy skończyło się zakupem D750, który aż do poczytania o A7III był doskonały. Życzę Ci zatem, żebyś kupił A7III i był z niego tak samo zadowolony, jak przez ostatnie lata z D750. Chętnie też przeczytam jakieś wnioski z jego użytkowania w warunkach, które są dość wymagające i mnie interesują. Nie chce mi się natomiast kolejny raz czytać o tym, że to najlepszy aparat do 10k dla ślubniaka i portrecisty. To już wiem, pisałeś o tym kilkanaście razy. Chcę konkretów, czyli jak się spisuje af w wymagających warunkach, kiedy kontrast jest w różnych miejscach, niekoniecznie tam gdzie ja mam punkt ostrości. Jak szybko się steruje z użyciem tej ergonomii, jak w praktyce wygląda seria, ile zdjęć jest ok z tych 10 w pięknym słońcu, a ile w trakcie pierwszego tańca. Przykładowo D500, choć nie jest FXem, radzi sobie doskonale w każdych tych warunkach, też ma pokrycie kadru w całości, AF jest jak z kosmosu, seria 10 i najczęściej 10 trafionych w każdych warunkach. Kosztuje poniżej 10k, ma wygodną ergonomię, robi na baterii ponad 1000 zdjęć, można o nim napisać mnóstwo świetnych postów i jedyną jego wadą przy Sonym jest matryca DX... Chcę wiedzieć, czy takie A7III może go zastąpić...

  10. #310
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    kurczeblade jeśli dużo używasz LV to oczywiście soniak lepiej się spisze, wizjer pobiera więcej prądu ale mniej jest załączany od ekranu, wiec według mnie wychodzi na to samo lub nawet mniej zjada baterie jak się pstryka wizjerem, do ekranu musisz dokupić przystawkę bo nic na nim nie widać obojętne jaka wersja A7.

Strona 31 z 42 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •