Close

Strona 23 z 42 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 413
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Przecież rozmawiamy o a7iii - to zupełnie dwa różne aparaty, które dzieli epoka!
    Zgadza się, ale skoro da się a7 mk I z niezbyt szybkim 85/1.4, to tym bardziej da się a7 mk III. Na 415 zdjęć zużyłem jakieś 120% baterii. Ta nowsza, pojemniejsza nawet się nie powinna spocić.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 05-06-2018 o 11:46

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    To może zamknijmy to forum, skoro w sieci można sobie wszystko znaleźć.Tutaj toczy się dyskusja o porównaniu D750 z A7III i argument za SONY brzmi - a idź sobie na fejsbooka, tam jest grupa.
    Są realne argumenty na korzyść jednego z omawianych aparatów? To je opisujemy i tyle. Co do forum wnoszą argumenty - idź stąd szukać wiedzy gdzie indziej?
    Gdzieś coś takiego sugerowałem? To raczej Twoja nadinterpretacja. Nie przekonuję, że wiedzy trzeba szukać wszędzie tylko nie na forum, po prostu wydaje mi się mało wiarygodny ktoś kto niby chce się czegoś dowiedzieć, ale jednocześnie pisze, że inne źródła go nie interesują. Tylko tyle. A argumentu padły tyle, że zostały zbyte truizmami typu okaże się za kilka lat albo insynuacjami, że to wszystko wymysły marketingu Sony. W takiej atmosferze można się tylko pokłócić, bo przecież nie wymieniać poglądy.

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    W ten sposób każda dyskusję możemy sprowadzić do "idz na grupę xxx i tam poczytaj". Chyba od tego jest forum, żeby rozmawiać i wymieniać się argumentami i doświadczeniami - a jeśli pytając o konkrety dostaję info "jest super, jak nie wierzysz to poczytaj gdzieś tam" to sorry. Raczej w tym przekazie jest coś nie tak...
    Ja nie pisałem o kurczaku, choć w sumie dodałem, że jego wypowiedzi są mało przemyślane, ale właśnie o takich wypowiedziach jak Twoja. Zabrzmiało to może jak atak, ale chodziło mi o to, że nie widać u Ciebie czy u innych osób wypowiadających się w tym wątku za bardzo chęci dowiedzenia się czegoś. Gdyby Ci na serio zależało na tej wiedzy raczej byś nie czynił takich ograniczeń a po prostu poszukał wiedzy tam gdzie ona jest. Zakładając, że tutaj jej w tej chwili nie ma. A tutaj jak na razie wszystko się tylko neguje. Wszystko jest tylko marketingowym bełkotem, albo jakimiś wypocinami chińskich smarków. Serio nie spotkałem się na tym forum do tej pory z opiniami, że np dpreview są jacyś stronniczy, ale jak się ich przytacza w kontekście Sony to zaraz jest argument, że to tylko marketing i filmiki z yutuba. A bywa, że piszą to te same osoby, które kiedyś wklejały testy z tego portalu przy okazji premier Nikonów czy Canonów.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Patrząc na testy nie wydaje mi się żeby na wysokim ISO w słabym świetle to Eye AF ktoś używał i liczył że może się uda, raczej liczy się pewność normalnego AF np D750, a co do cichej migawki ( elektronicznej ) to czy widziałeś testy w słabych warunkach oświetleniowych ?
    Gdzie widziałeś te testy? W tym lub w temacie obok wklejałem jak wygląda śledzenie oka w ciemności. No, ale wiadomo, oszuści na usługach Sony, sfabrykowali. Podobnie jak klip z poczytnego portalu o który się tu lub w wątku obok niedawno toczyły boje. A co do cichej migawki to idę o zakład, że nawet nie doczytałeś o co chodzi, bo raczej nie o słabe oświetlenie tylko o rodzaj oświetlenia. Warto to sprawdzić przed ceremonią, tak mi się przynajmniej wydaje, zamiast powielać legendy. Poza tym napisałem, że może się przydać, ale nie oznacza to, że zawsze się przyda. Taka mała różnica, ale jak ważna. To tak a propos Twojej wypowiedzi gdzie jednak wypowiadasz się znacznie bardziej kategorycznie.

  3. #223

    Domyślnie

    Agrest każdy ma swoje zdanie i powinien znac swoje oczekiwania? jeśli ktoś nie ma, i polega tylko na innych, no to cienko ?

    Ps. Czarnuch ładnie podsumował to powyższa odpowiedzią. Trafione w punkt.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-06-2018 o 11:58

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja nie pisałem o kurczaku, choć w sumie dodałem, że jego wypowiedzi są mało przemyślane, ale właśnie o takich wypowiedziach jak Twoja. Zabrzmiało to może jak atak, ale chodziło mi o to, że nie widać u Ciebie czy u innych osób wypowiadających się w tym wątku za bardzo chęci dowiedzenia się czegoś. Gdyby Ci na serio zależało na tej wiedzy raczej byś nie czynił takich ograniczeń a po prostu poszukał wiedzy tam gdzie ona jest. Zakładając, że tutaj jej w tej chwili nie ma. A tutaj jak na razie wszystko się tylko neguje. Wszystko jest tylko marketingowym bełkotem, albo jakimiś wypocinami chińskich smarków.
    Czyli co, mam tutaj nie dopytywać, nie dociekać, bo info jest gdzieś indziej? Kurczak pisze o tych zaletach, o ludziach którzy się przesiedli więc dopytuję o to - chyba dość oczywiste zachowanie. A nie interesuje mnie odsyłanie do grup i osób bliżej nieokreślonych, bo właśnie po to TUTAJ pytam, a nie na grupach. I to forum nie jest moim jedynym źródłem informacji, potrafię sobie znaleźć więcej, ale chciałem usłyszeć konkretnie od Kurczaka co jego zdaniem jest lepsze/ciekawe/warte zainteresowania. Naprawdę trzeba to tlumaczyć?

  5. #225

    Domyślnie

    S4int, serio gdzieś napisałem, że masz tutaj nie dopytywać? Nie napisałem w poście wyżej czegoś właściwie odwrotnego? Dziwią mnie po prostu takie ograniczenia i w związku z tym może jestem w błędzie i źle odczytałem to co napisałeś, ale wydaje mi się, że bardziej zależało Ci na obśmianiu kurczaka niż na dowiedzeniu się czegoś o A7III. Nie twierdzę, że tak jest, ale takie odniosłem wrażenie. Tym bardziej, że nie byłaby to wiedza od kogoś kto ma ten sprzęt więc domyślam się, że jak nie od Ciebie to od kogoś innego zaraz poszłyby kontrargumenty, że czytał z prospektu Sony, że wiedza z fejsa lub z innego forum go nie interesuje (bo w sumie chyba napisałeś, że nie interesuje?) albo coś równie zabawnego do pohihrania. Niektórzy z tu obecnych naśmiewają się, że Sony wszystkich nabrało i że ludzie wcinają marketingową papkę, ale jednocześnie nie przeszkadza im to wypisywać np: w wątku o D600, że to świetnie, że aparat jest wadliwy I tak się zastanawiam czy to przypadkiem jednak nie Sony a Nikon jest miszczem tego marketingu
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-06-2018 o 12:29

  6. #226

    Domyślnie

    No cóż, to byłeś w błędzie. Takie wybieganie i przewidywanie co się zaraz stanie, co kto napisze, co ktoś ma na myśli to średnio rozsądne zachowanie w dyskusji przez neta (na żywo prędzej, więcej można odczytać z zachowania, tonu glosu), z tego powstają takie kwiatki i jakieś imputowanie intencji.

  7. #227

    Domyślnie

    Sam też źle zinterpretowałeś moje słowa więc uznajmy, że jesteśmy kwita A co do mojej szklanej kuli to przewiduję to tylko i wyłącznie na podstawie tego co tu lub w podobnych wątkach o Sony pisano już przynajmniej z kilkadziesiąt razy Być może tym razem byłoby inaczej.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-06-2018 o 12:33

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Agrest każdy ma swoje zdanie i powinien znac swoje oczekiwania������ jeśli ktoś nie ma, i polega tylko na innych, no to cienko ������
    Ależ ja mam bardzo konkretne oczekiwani i dość precyzyjnie je opisałem. Także to, ze z mojego rodzaju fotografii nie ma żadnych wyników pokazujących pracę A7 w spotykanych przeze mnie warunkach. Sporo czasu poświęciłem na szukanie, także przykładów z A9. I nic.
    Napisałem konkretnie, jakie parametry są dla mnie ważne/decydujące, oraz dałem odniesienie do niewystarczających możliwości D600 (D4 daje rade, ale jest głośny). Konkret.

    Ty wszystko, co masz jako argument w dyskusji sprowadzasz do "moim zdaniem", jednocześnie samemu polegając tylko i wyłącznie na zdaniu innych (chyba że używałeś w pracy A7III, to przepraszam.)

    Co do ograniczania się w systemach, to przez lata mojej pracy (niebawem blisko 30) używałem zdecydowanej większości profesjonalnego sprzętu, jaki pojawiał się na rynku, także jako osoba testująca w ramach prośby o opinię producenta. Dla mnie aparat, to narzędzie. Wiem dokładnie, czego potrzebuję (patrz wyżej) i potrafię znaleźć i ocenić ograniczenia.
    Może jestem naiwny, ale jeżeli rozmawiamy o jakimś urządzeniu, to mam prawo zapytać - jak w takich i takich warunkach się spisuje i oczekiwać, ze w odpowiedzi nie usłyszę - moim zdaniem (choć nie używałem) świetnie, a tak w ogóle, to idź na fejsa poczytaj.
    Chyba że zbyt wiele od forum oczekuję.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #229

    Domyślnie

    A o jakie konkretnie warunki i przykłady z A9 chodzi? W sensie, że ma być cicho, bez rolling shutter i bez smużenia, opóźnienia w wizjerze?

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A o jakie konkretnie warunki i przykłady z A9 chodzi? W sensie, że ma być cicho, bez rolling shutter i bez smużenia, opóźnienia w wizjerze?
    Głównie taniec w warunkach scenicznych. Światło takie (często już ledowe) że ISO 12800 lub 25600 dla ekspozycji 1/160 lub 1/125 f2.8 z obiektywem 200, 300 mm. Ruch bardzo dynamiczny (trzy zdjęcia w szybkiej serii D4 to obrót tancerz o prawie 180 stopni). Czas reakcji oko-migawka trudny do opisani, w D600 zbyt długi, nawet przy założonym wyprzedzeniu, w D4 też potrzebne wyprzedzenie, ale można zdążyć, tyle że w lustrzance nie istnieje żadne opóźnienie w wizjerze a w elektronicznym tak - tylko jakie i o ile wzrastające (spowolnienie odświeżania).
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 23 z 42 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •