Close

Strona 21 z 42 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 413
  1. #201

    Domyślnie

    Znalazłem ludzi którzy się przesiedli z Lustrzanek na A7. Bardzo dużo osób z Canonem tak zrobiło, między innymi jest osoba która miała wcześniej Canony 5dmk4 - uznał że a7 jest lepszym aparatem. Wszyscy jednoznacznie opisują że a7 jest lepszym sprzętem. Raczej info ze sprawdzonego źródła, "grupa fotografii ślubnej" na FB więc można sobie sprawdzić na jakim poziomie mają ludzie zdjęcia, spokojnie zadać pytanie na grupie, lub prywatnie. Ja już wyczerpałem temat i potwierdziło się to co przeczytałem na zagranicznych forach, że A7 jest ********ym aparatem za dobrą kasę i że w ostateczności patrząc na ceny lustrzanek które można by porównać parametrami, to systemy Nikon/Canon wychodzą drożej... Do ślubu wiadomo są potrzebne 2 aparaty, w tym momencie 2xNikon d850(pomijając to że d850 z matrycą prawie 50mpx to średni wybór dla slubniakow) lub Canony 5dmk4 wychodzą drożej. Za pobobna kwote samych body mozna kupic dwie a7 i juz jakies obiektywy ... W sobotę będę też miał kamerzystę z tym sprzętem to będzie okazja samemu się przekonać. Najciekawsze, nikomu nie przeszkadza elektroniczny wizjer, wręcz przeciwnie, ludzie piszą że jest lepszy od optycznego i że nie wyobrażają sobie powrotu do lustrzanek. Z baterią nikt nie ma problemu. AF podobno miód malina. Reszta, czyli parametry, potwierdza się w praktyce
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-06-2018 o 09:10

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Nikkora kupiłem za 1990 zł i wydaje mi się, że jest to bardzo przyzwoite szkło
    A za 3300-3500 można kupić używane 24-70 2.8 i mamy jakość zdecydowanie lepszą od przyzwoitej.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #203

    Domyślnie

    Jako gość robiłem ostatnio foty a7 mk I. Dupy ten model akurat nie urywa, ale da się zdjęcia robić. Wynajęty fotograf też miał Sony, ale nie wiem, które.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jako gość robiłem ostatnio foty a7 mk I. Dupy ten model akurat nie urywa, ale da się zdjęcia robić. Wynajęty fotograf też miał Sony, ale nie wiem, które.
    Przecież rozmawiamy o a7iii - to zupełnie dwa różne aparaty, które dzieli epoka!

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Może dopytał 35 i 135 to które dokładnie szkiełka ?
    Aktualnie Samyang 35 1.4 AF oraz Meyer Orestor 135 2.8, manuał zebra. Ale w preorderze już sigma 135 1.8. zastanawiam się nad mc11 Sigmy i canonowskim 135 f/2

    A7III/35/55/85/135

  6. #206
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Znalazłem ludzi którzy się przesiedli z Lustrzanek na A7. Bardzo dużo osób z Canonem tak zrobiło, między innymi jest osoba która miała wcześniej Canony 5dmk4 - uznał że a7 jest lepszym aparatem. Wszyscy jednoznacznie opisują że a7 jest lepszym sprzętem. Raczej info ze sprawdzonego źródła, "grupa fotografii ślubnej" na FB więc można sobie sprawdzić na jakim poziomie mają ludzie zdjęcia, spokojnie zadać pytanie na grupie, lub prywatnie. Ja już wyczerpałem temat i potwierdziło się to co przeczytałem na zagranicznych forach, że A7 jest ********ym aparatem za dobrą kasę i że w ostateczności patrząc na ceny lustrzanek które można by porównać parametrami, to systemy Nikon/Canon wychodzą drożej... Do ślubu wiadomo są potrzebne 2 aparaty, w tym momencie 2xNikon d850(pomijając to że d850 z matrycą prawie 50mpx to średni wybór dla slubniakow) lub Canony 5dmk4 wychodzą drożej. Za pobobna kwote samych body mozna kupic dwie a7 i juz jakies obiektywy ... W sobotę będę też miał kamerzystę z tym sprzętem to będzie okazja samemu się przekonać. Najciekawsze, nikomu nie przeszkadza elektroniczny wizjer, wręcz przeciwnie, ludzie piszą że jest lepszy od optycznego i że nie wyobrażają sobie powrotu do lustrzanek. Z baterią nikt nie ma problemu. AF podobno miód malina. Reszta, czyli parametry, potwierdza się w praktyce
    Ja tu dostrzegam pewien "szum" informacyjny, przesiadają się na sony i jest super ale co z tymi co bez problemu robią śluby D7xxx lub starym D700, D600, D3/3s itd, do tego mają taniutkie stałki albo tanie zoomy tamrona, ewentualnie do cropa sigme 18-35 itp itd ?
    Jak ktoś ma fantazje i wymienia 5Dmk4 na sony to jego sprawa ale najczęściej jest to tak jak zauważyłem przy obrabianiu zdjęć z imprez że nie wymieniają tylko kupują soniaka z adapterem do posiadanych obiektywów canona, jakoś to działa , a zdjęcia soniakiem są robione głównie w plenerze i w mniej wymagających miejscach.
    To jest moja obserwacja patrząc na to co obrabiam, nie słyszałem i nie widziałem jak do tej poty żeby ktoś zaszalał i poszedł w dwa soniaki.

  7. #207

    Domyślnie

    Na fuji też swego czasu był taki hype, też się ślubniaki przesiadali mlaskając jakie to super. A później fala wyprzedaży fujików na giełdach, już po cichu
    Nie twierdzę, że tak będzie z sony, to jednak FF i lepsze matryce, ale jednak to masowe podniecenie i wrażenie, że "wszyscy się przesiadają" dość podobne. Tak naprawdę mnóstwo osób, nawet robiących dobre zdjęcia ten sprzęt i całą technike to tak średnio ogarnia, bazuje na jakichś opiniach w necie, na tym, że znajomi teraz tylko na sony robią etc i później takie fale przesiadek, często niezbyt racjonalne. I podkreślam, że nie uważam tej nowej sonówki za zły aparat (wręcz przeciwnie, to na pewno świetny sprzęt), tylko nie do końca rozumiem fenomen jaki w ostatnim czasie robi


    @kurczeblade - widzę, że napaliłeś się ostro na to A7iii. A czego brakuje Ci w D750, że chcesz zmieniać? Co takiego więcej oferuje Ci sony, że myślisz o przesiadce? Oprócz tego, że inni się przesiedli i mówią, że super

  8. #208

    Domyślnie

    kol. kurczeblade ale napisz konkretnie co ich tak przekonało do A7, bo stwierdzenie, że jest lepszym aparatem to troszkę zbyt ogólne.
    Nie wierzę, że A7 bije lustrzanki w każdym zakresie. Dla mnie opcja bezlustra jest na pewno bardzo ciekawa i obecnie ten brand ma
    największy postęp, ale czy zamieniłbym się z serii Dx to nie wiem, no może jako "lżejsze" uzupełnienie to tak.

  9. #209
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla ślubniaka nie dostrzegam zalet A7, takie zalety mogą być dla amatora, który ma kilka fajnych dodatków jakie daje bezlustro, tylko czy do amatorkiego focenia tak często kupuje się tak drogie aparaty to nie wiem.
    Śmiem twierdzić że ktoś przesiadający się np z D600 na sprzęt 4x droższy nie zacznie robić ładniejszych fotek, ani mu af sam pięknie oczka ostrzejszego nie zrobi, ani szumu na rosole mniej nie będzie itd.
    Rozentuzjazmowany tłum soniakowy to wynik marketingu i tyle, sam mam sony i nikona, jakbym zawodowo tłukł imprezy to bez zastanowienia sony wędruje jako zapas, a nikon robi robotę nawet bieda amatorski D600 poradzi sobie lepiej i za ułamek ceny.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dla ślubniaka nie dostrzegam zalet A7...
    Eye AF nie może się okazać przydatny? Albo cicha migawka?

Strona 21 z 42 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •