Close

Strona 19 z 42 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 413
  1. #181

    Domyślnie

    Soderbergh nakręcił ostatnio film iPhonem.

    A7III/35/55/85/135

  2. #182

    Domyślnie

    Trzeba to ogłosić w wątku "Iphone też może".

    PS Po namyśle jednak stwierdzam, że mój argument jest do bani. Zdolny człowiek się liczy a nie narzędzie:

    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-05-2018 o 10:41

  3. #183

    Domyślnie

    Nie wierzę, że o tym nie mówili, ale nie zaglądam.

    A7III/35/55/85/135

  4. #184

    Domyślnie

    Nie jestem fanem nikona i nie próbowałem udowodnić jego wyższości a wręcz przeciwnie bo szukam wyższości sony. Mam teraz dwa d4. D4s mnie trochę rozczarowało bo wielkiej różnicy nie widziałem. Chciałbym niewielki lekki aparat do reportażu ale z af-em jak d4 i tak jak on żeby był pancerny i niezawodny. Sony a7iii wydaje mi się spełniać moje oczekiwania ale dopóki nie opanuje systemu af to nie zdecyduje się na zmianę bo chcę mieć pewność że dobrze robię zmieniając system.

  5. #185

    Domyślnie

    Podejrzewam, że Sony ustępuje jednak pancernością i szybkością D4. W reportażu może wygrywać mniejszą wagą. Piszę "może", bo nie dla wszystkich małe rozmiary aparatu są istotną zaletą.

  6. #186
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko pierwsza wersja A7 jest mała, reszta już ma jak dla mnie poprawne gabaryty, brakuje mi dosłownie 1cm na wysokości uchwytu żeby wygodnie łapa trzymała jak np D600, który ma bardzo słaby grip.
    Miałem grip do A7II ale po początkowym zachwycie zrezygnowałem ponieważ zestaw zrobił się cięższy od nikona.
    Inna sprawa jak ktoś potrzebuje do dobrej ergonomii puszkę dużą jak jednocyfrówki, wtedy podpięcie gripa też mu nie da wiele.
    Co do pancerności, pierwsze A7 straszna bieda chińszczyzna, A7II jest bardzo ok, A7III wydaje się podobny ale to nie nadaje się na takie bezmyślne traktowanie sprzętu jak przy nikonie, jest to delikatne jednak.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 31-05-2018 o 14:37

  7. #187

    Domyślnie

    Jeśli A7 to aż taka straszna bieda chińszczyzna to w sumie nie wiem co napisać o D600, który aż trzeszczy jak się go weźmie w rękę Rozumiem, że licentia poetica, ale mimo wszystko za bardzo onetowo to "zabrzmiało".

  8. #188

    Domyślnie

    Mi jakość wykonania a7iii raczej sie podoba. Wygląda to dosyć solidnie. Nie mam zamiaru tym przecież gwoździ wbijać ale wiadomo ze przy reportażu sprzęt czasem się obija o to i owo i dobry aparat musi to wytrzymać.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Może aż tak daleko bym się nie zapędzał, ale niedawno byłem na kilkudniowym festiwalu dokumentów, który odbywał się w kilku miastach w Polsce i z tego co podsłuchałem zabawki Sony zaczynają robić karierę w reportażu. Nawet w takim forumatu Sundance'owego, gdzie przecież ludzi stać i chętnie filmują też znacznie droższymi Alexami i innymi cudami.
    Żartowałem sobie, tworząc taki skrót myślowy: rano kupuje aparat (np. A7SIII; chyba jeszcze nie można, ale co tam), a po południu kręcę film. Nazajutrz zdobywam nagrody i sławę.

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Soderbergh nakręcił ostatnio film iPhonem.
    Co by to dopiero było, jakby mu A7 w ręce wpadł

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tylko pierwsza wersja A7 jest mała, reszta już ma jak dla mnie poprawne gabaryty, brakuje mi dosłownie 1cm na wysokości uchwytu żeby wygodnie łapa trzymała...
    Otóż jest już rozwiązanie. Zostało ono opublikowane na bratnim forum (Canona, jak by się ktoś nie domyślił). Polega ono na zwinnym podparciu puszki nie używanym małym palcem. Tym sposobem ergonomia puszki uzyskała bardzo wysoki wynik, a mianowicie 117.3% Diamond-Platinium.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 31-05-2018 o 17:34
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #190

    Domyślnie

    I + 4EV do stabilizacji. Genialne.

Strona 19 z 42 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •