Close

Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 413
  1. #101

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A co do zasilania to jest ono drogie, ale zawsze są zamienniki. Dla tych którzy są na nie uczuleni zostaje tylko oryginał, ale jak dla mnie podróbki są wystarczająco dobre. To samo z ładowarką. Co do niezawodności to w sumie do tej pory miałem problem tylko z jedną baterią i tak się składa, że była to oryginalna bateria od Nikona. Z resztą sam ją Zośku testowałeś więc chyba nie zaprzeczysz?
    Tak potwierdzę, choć wytłumaczyć logicznie nie potrafię, chyba tylko tym że być może za długo leżał rozładowany. Natomiast dla mnie pewność = oryginał, nawet pomimo tego jednego doświadczenia, a piszę o tym dlatego, że kolega @kurczeblade pisze o zastosowaniu na ślubie i weselu, a tam nie może dojść do wpadki z zasilaniem, szczególnie podczas ślubu. Nie chcę być odebrany jako przeciwnik bezlustra, bo się cieszę że są i wytyczają nowe drogi. Warto jednak pamiętać, że jest kilka rzeczy do których trzeba przywyknąć i dlatego lepiej poza testami w necie, wypożyczyć na przykład i sprawdzić. Mnie ciekawi opóźnienie po włączeniu i wybudzeniu, po zmienie ekranu na wizjer, to czy w auto iso można ustawić najkrótszy czas migawki i iso co 1/3. To czy po zrobieniu zdjęcia i włączonym podglądzie mam możliwość zajrzenia w wizjer i nie oglądania zdjęcia, które właśnie zrobiłem, tylko robieniu kolejnych zdjęć. Interesuje mnie skuteczność zasilania z włączonym aparatem przez cały dzień, czyli ile wytrzymuje w trybie czuwania/pracy. Interesuje mnie jego wytrzymałość i trwałość oraz wygoda chwytu z ciężkim szkłem i szybkość sterowania. Mało mnie interesują parametry, które ciężko w normalnym użytkowaniu wykorzystać, choć nie ma co ukrywać, że są pomocne i fajnie, że stanowią krok do przodu. Z pewnością kiedyś to sprawdzę, choć raczej najpierw w A7 II ze względu na normalniejszą cenę.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Sugerujesz, że d750 z wyjątkiem filmowania i elektronicznego wizjera jest słabszy od d750?
    No, to by było dobre
    Dla mnie porównywanie tych aparatów jest bez sensu. D750 pochodzi z czasów pierwszego A7 i warto pamiętać, że uczciwie byłoby porównywanie aparatów z podobnej epoki. Porównanie A7r III z D850 jest jak najbardziej na miejscu, podobnie jak A9 z D5, czy A6500 z D500.
    Edyta: W sumie patrząc na premierę, to D500 można porównać z A6300, choć to jednak inne "półki" są...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 30-05-2018 o 08:35

  4. #104

    Domyślnie

    Obie moje bateryjki od Nikona były oryginalne i obie mniej więcej tyle samo czasu przeleżały, bo przestałem używać lustrzanki. Z tego co pamiętam to padła nowsza więc 100% pewności nie masz także z oryginałem. No, ale jeśli ktoś woli produkty brandowane to nadal może kupić je np od naszego Fatmana lub na niemieckim Amazonie za 350 PLNów. A, że bateria jest duża to już nie trzeba kupować całego worka na zapas. Co do twoich pytań to większość z tego co Cię interesuje możesz sobie sprawdzić nawet bez dotykania aparatu. Wsio jest w necie.

    PS D750 to rówieśnik A7 II a nie jedynki. Mało to zmienia, ale trzymajmy się faktów. I w sumie nie o uczciwość się tu rozchodzi a bardziej o dostępne opcje. Wiadomo, że D750 ma już kilka lat a A7III to nowość więc dziwne byłoby gdyby przynajmniej na papierze ten drugi nie górował. No, ale w tej chwili takie mamy opcje więc szczególnie jak kogoś ciśnie budżet to musi wybierać między tym co jest.

    PSS W sumie to mogę te uszkodzoną bateryjkę komuś oddać za darmoszkę. Może jakiś magik potrafi ją ożywić. Mi nie potrzebna a sam już nie mam jak jej sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-05-2018 o 09:04

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Obie moje bateryjki od Nikona były oryginalne i obie tyle samo czasu przeleżały, bo przestałem używać lustrzanki. Padła nowsza więc 100% pewności nie masz także z oryginałem. No, ale jeśli ktoś woli produkty brandowane to nadal może kupić je np od naszego Fatmana lub na niemieckim Amazonie za 350 PLNów.
    Ja nie mam jednego przykrego doświadczenia z zamiennikami, tylko górę złych doświadczeń od czasów kompaktów. Miałem takiego fajnego, małego Olympusa, kupiłem do niego dodatkową, oryginalna baterię, a później zamiennik jeszcze. Zamiennik padł po roku, oryginały oba da się naładować i działają do dziś. Miałem drugiego Olympusa, znów się skusiłem na zamiennik i znów po roku bateria potrafiła się wyłączyć, choć aparat pokazywał 50%. Miałem zamiennik do Nikona D5000, który długo pracował jak oryginał, ale mu to przeszło i niestety nie nadawał się nawet do tego, żeby zastąpić oryginał na czas ładowania. Za to z oryginałami, ta od Ciebie była pierwsza wpadką i zakładam, że Ty tego przez czas jej użytkowania nie odczułeś nigdy, a przyczyny szukałbym w leżeniu bez prądu długi czas. Mam tych baterii trzy, żadna nie zawodzi. Mam też cztery EN-EL3e do D200 i D700 i każda działa idealnie. Mam dwie EN-EL4a do D700 i jedna pomimo zużycia 4 potrafi zrobić powyżej 3000 zdjęć. To jest dla mnie niezawodność

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A, że bateria jest duża to już nie trzeba kupować całego worka na zapas. Co do twoich pytań to większość z tego co Cię interesuje możesz sobie sprawdzić nawet bez dotykania aparatu. Wsio jest w necie.
    Nie zgodzę się, bo nie wyczytałem w necie o problemach, które przeszkadzają mi w A6000 na przykład. Musiałem je odkryć sam A co do baterii, mnie nie interesuje czy teraz mogę na niej zrobić 600 zdjęć zamiast 300. Mnie interesuje, czy mając aparat przy sobie cały dzień, łażąc po górach, czy gdzieś tam, mogę mieć włączony aparat i w razie potrzeby robić zdjęcia przez przynajmniej cały dzień... Bo wiem, że na przykład z D200 mogę, D500 mogę nawet dwa dni, podobnie było z D7100, z D700 też spokojnie dam radę dwa dni, a jak włożę turbobaterię, to i tydzień

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS D750 to rówieśnik A7 II a nie jedynki. Mało to zmienia, ale trzymajmy się faktów. Ale w sumie nie o uczciwość się tu rozchodzi, ale o dostępne opcje. Wiadomo, że D750 ma już kilka lat a A7III to nowość więc dziwne byłoby gdyby przynajmniej na papierze ten drugi nie górował. No, ale w tej chwili takie mamy opcje więc szczególnie jak kogoś ciśnie budżet to musi wybierać między tym co jest.
    Warto podkreślić, że gdyby A7 III nie okazało się lepsze od D750, to biorąc pod uwagę czas premiery tego drugiego byłaby to niezła wtopa. Nie ma w tym więc nic dziwnego. Może Nikon zechce odpowiedzieć na ten krok Sony i będzie co porównywać...?

  6. #106

    Domyślnie

    Nie pisałem o A6000 tylko o A7III czy nawet wcześniejszych. Pytasz o Auto ISO więc wystarczy wpisać pytanie w googla albo może nawet wystarczy zajrzeć do pdfa z instrukcją. To samo z czasem wybudzenia, ludzie to już sprawdzili i nawet masz to wyszczególnione w niektórych testach. Trzeba tylko poszukać. A z zamiennikami do bezluster to jest tak, że są o tym całe tematy na różnych forach. Nie każdy jest taki sam o czym szybko się przekonasz gdy zaczniesz o tym czytać. Są firmy i modele polecane oraz takie, za które nikt nie ręczy. Dla mnie ten temat jest zupełnie nieistotny. Mam zamiennik, który działa od dłuższego czasu, od początku był nieznacznie gorszy niż oryginał i to się nie zmieniło, ale też od początku o tym wiedziałem, bo doczytałem. Teraz są jeszcze lepsze. Poza tym tak jak już wcześniej napisałem można w tej chwili kupić oryginał w niezłej cenie. Albo za ułamek ceny zamiennik. Jak kto lubi.

    PS No może Nikon coś wymyśli. Na razie jednak tego nie zrobił więc zakładający temat wybrał dostępne opcje. Ja na ten temat nie patrzę jak na wojnę systemową tylko jak na przegląd rynku. Nie jest dla mnie ważne czy porównuję sprzęt nowszy ze starszym, czy to fair itd. Patrzę na to co jest. Z bezlustrem trzeba chyba poczekać do okolic marca, o ile znowu nie przełożą terminu. Trochę mi to już zaczyna przypominać historię z następcą D300s. D500 to pewnie świetny sprzęt, ale jeżeli Nikon będzie kazał tyle czekać na swoje porządne bezlustro to swoich fanów będzie musiał szukać wśród emerytów.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-05-2018 o 09:33

  7. #107

    Domyślnie

    No nie ma co, argumentów zabrakło to trzeba pojechać po bateriach i ładowarkach, powymyslac brak zasilania na weselu no i podać przykład starego aparatu. ? Przecież bateria może paść w każdym aparacie, tak jak usterka może trafić się w każdym aparacie, po to mam na weselu zapasowy sprzęt. I myślę że usterka prędzej dotknie lustrzanki Nikona który
    ostatnio swoje aparaty "lepi z gumy" w dżungli u skosnookich żeby wyrzucic wszystko i szybko na rynek oszczędzając każdego grosza nawet na kontroli jakości. Ja piszę w kontekście obecnego wyboru, i tego co jest dostępne i co można kupić, a7iii porównuję do d850 bo a7iii pod kilkoma względami nakopał do tyłka d850. Druga sprawa piszecie o testach, na necie jest dużo materiału, porównań przez ludzi którzy nigdy nie korzystali z marki Sony, a mieli wcześniej Canona/Nikona i że względu na fakt że aparat jest lepszy z praktycznego punktu widzenia, zmienili system. Skoro sami Nikonowcy/Canonowcy przesiadają się na A7iii to te paramtry i możliwości nie są tylko na papierze. Wracając do tej baterii, biorąc pod uwagę takiego Nikona d850, bateria mogłaby nawet kosztować 1000zł - kupując 2 baterie wciąż jest to 5,000mniej niż samo gole d850 do którego swoją drogą też warto dokupić baterię ja jestem przeciwnikiem elektronicznego wizjera, ale myślę że do tego trzeba się przyzwyczaić, tak samo byłem przeciwnikiem tego że ten aparat jest mały, ale jak zobaczyłem jak to wygląda wszystko z gripem i bez gripa, i z różnymi szkłami, to ta modulować wg. mnie też kopię po tyłkach dużym lustrzanką. Oczywiście dopisując że ja nie stoję na boisku z aparatem przyczepionym do statywu ze szkłem 500mm, więc takie czołgi jak d5 nie są mi potrzebne. Więc to właśnie ta modułowość i większe możliwości niż dwu krotnie droższe i duże lustrzanki ! Sony idzie dobra droga, mocno ciśnie, w dodatku firma jako firma, ma kasę na zrobienie dobrej jakości produktu, ma kasę na rozwój produktu, i najważniejsze że ma kasę na kontrolę jakości, w przeciwieństwie do takiego Nikona ? jeśli będzie rozwijać ten sprzęt to jest moim zdaniem ciekawa przyszłość.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-05-2018 o 09:54

  8. #108

    Domyślnie

    Sonacze też lepią w dżungli, te same rączki. D850 nie jest jednak przesadnie drogi jak na swoje możliwości. Jego bezpośrednim konkurentem jest A7RIII, który jest podobnie wyceniony. Wizjer A7III oczywiście jest do przełknięcia (albo i nie, tu chyba nie ma reguły, ale zazwyczaj trzeba sobie dać na to trochę czasu), ale to nie jest ta sama jakość co w A7RIII.

  9. #109

    Domyślnie

    @kurczeblade chyba mnie jednak źle zrozumiałeś. Trudno, nie mam czasu teraz tego tłumaczyć. Mam za to propozycję... Kup A7 III i zrób sobie dwa, może trzy zlecenia w duecie z D750 i opisz wrażenia. Zwróć uwagę na porównanie czasu gotowości od włączenia, od wybudzenia obu aparatów. Popatrz też na realną wydajność zasilania i wygodę związana z ergonomią i chwytem. Zobacz też zachowanie i przewidywalność AFu w A7 w warunkach pracy ze światłami weselnymi, pewność AF-C i "przewidywalność" zachowania w różnych sytuacjach. Następnie wróć tu i napisz jakieś wnioski. Pisze całkiem serio i bez żadnego fanbojstwa. Byłoby to dla mnie więcej warte, niż 1000 przeczytanych w internecie opinii, często odbiegających od rzeczywistych wrażeń. Ty przy okazji porównasz sobie D750, który dotychczas był więcej niż wystarczający do Twojego typu fotografii, trwały i pewny (o czym wielokrotnie pisałeś w wielu tematach) z A7 III, którego tylko zobaczyłeś i już skazałeś swoje Nikony na rozpad i beznadziejność Twoje wnioski na prawdę wniosą sporo do tematu, pomagając może takim niedowiarkom jak ja, przekonać się zanim coś kupią, do słuszności wyborów
    Ps. Oczywiście zakładam, że potrafisz szczerze omówić +/- sprzętu

  10. #110

    Domyślnie

    Jakoś jeszcze nie słyszałem o problemach aparatów Sony, o kiepskiej kontroli jakości, jak to miało ostatnio miejsce w Nikonie. Ale może to dlatego że nie interesowało mnie nic od nich, i możliwe że takie akcje były ale nie słyszałem o tym z resztą nie ma co gdybać, o takich rzeczach.

    Czarnuch, dla wielu osób te 45 milionów pixelow, to wciąż bardziej wadą niż załata. Wiem że są M i S Rawy, ale to nie jest już to samo, co korzystanie z pełnowartościowego Rawa. Więc nie dla mnie teoretycznie wersja R jest konkurentem do d850 bo w moim przypadku i ogormnie dużej ilości osób, zwykła wersja A7III pod wzglem ilości mpx jest lepsza niż d850 i a7R. Poza tym A7R to wciąż tańszy aparstvod d850 o jedną pensje Kowalskiego. Swoją drogą, tu jest kolejny plus dla Sony że robi dwa te same body o różnej ilości megapixele dla różnych odbiorców.

    Zosiek serio mam gdzieś markę sprzętu, więc nie stosuj się tak, że pojechałem swoje i Twoje Nikony ?na marginesie nie zrobiłem, tego jak to opisałeś, wciąż Nikonami robię zdjęcia i mi odpowiadają. Mogę również odwrócić piłeczkę w Twoją stronę i napisać to samo, kup A7!!! I porównaj ze swoimi nikonami, udowodniając że wszystko co opisałeś przeszkadza tak w fotografowaniu A7!!! w porównaniu do lustra.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-05-2018 o 10:22

Strona 11 z 42 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •