Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Panorama

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    4

    Domyślnie Panorama

    Dzień dobry
    Jestem nową użytkowniczką tego forum. Dopiero dołączyłam, ale wyczytałam już wiele cennych informacji i wskazówek.
    Od niedawna jestem posiadaczką compaktu Nikon P900.
    Nie wiem co jest i jaka może być przyczyna, ale podczas próby nagrania panoramy wszystko jest tak, jak w innych modelach aparatów natomiast pojawia się na koniec komunikat "nie można zarejestrować panoramy"
    Nie wiem czy ja coś robię niewłaściwie, czy też może to jakaś usterka aparatu.

  2. #2

    Domyślnie

    Droga koleżanko, bardzo prawdopodobne, że jednak robisz coś źle. Mam taki mały podwodny kompakt Nikona z podobną funkcją, czasem też wyświetla się taki komunikat, ale zawsze z winy operatora. Musisz równo prowadzić aparat lub umieścić go na statywie, scena też nie może być zbyt kontrastowa, a w każdym razie i tak nie zawsze to wyjdzie. Na dodatek jakość takiej panoramy jest mocno wątpliwa, raczej to ciekawostka i zabawka. Dlatego polecam nabyć program do łączenia panoram (nie wiem, czy są jakieś darmowe). Robisz wtedy kilka zdjęć z maksymalną rozdzielczością i jakością a program sprawnie to łączy. Przy odrobinie wprawy jest to szybsze niż wyszukanie w menu aparatu odpowiedniej opcji
    Ja np. używam Lightrooma, ale są inne, równe dobrze się sprawdzające i tańsze programy do panoram. Pamiętam, że był na forum taki ciekawy wątek, bodajże "panoramy z ręki", spróbuj odszukać, sporo się dowiesz.


    Ps. Ale jeśli nie przerywa rejestracji panoramy, to jednak dziwne, że nie zapisuje nawet fragmentu. Coś tam w ustawieniach może być nie tak, a może z kartą?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    (nie wiem, czy są jakieś darmowe).
    Są są. Np całkiem fajny ICE od MicroSoftu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    4

    Domyślnie

    Trochę wprawy mam, bo robiłam też innymi aparatami. Wiem, że nie ma nawet porównania ze zrobioną przy użyciu programu. Czasam taki komunikat się pojawiał, ale sporadycznie i to głównie wtedy, gdy traciłam kontrolę nad równym prowadzeniem aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Ale jeśli nie przerywa rejestracji panoramy, to jednak dziwne, że nie zapisuje nawet fragmentu. Coś tam w ustawieniach może być nie tak, a może z kartą?
    Spróbuję z inną kartą. Zobaczymy.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Są są. Np całkiem fajny ICE od MicroSoftu.
    Dzięki. W wolnej chwili popatrzę.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jednak problemem była karta.
    Zmieniłam i działa. Będę musiała spróbować z programem, ale to w przyszłości.
    Na razie potrzebowałam tego do pokazania dzieciaczkom na zajęciach kółka fotograficznego.
    Dziękuję za podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] panorama
    By piter 78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 17:21
  2. [ Krajobraz ] Panorama 1
    By rasz09 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 14:55
  3. [ Krajobraz ] Panorama 2
    By rasz09 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 17:13
  4. panorama
    By gawar in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 09:22
  5. Panorama
    By Mati in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2005, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •