Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Torba FOTO na rower? Co polecacie?

    Poszukuję jakiejś solidnej, sprawdzonej torby do montażu rowerowego do przewozu body i z 2 góra 3 obiektywów.
    Nie wiem co mam brać pod uwagę ... chodziło mi o ochronę przed jakimiś drganiami czy czymś w tym rodzaju ... może przesadzam to mi napiszcie

    Rower trekingowy z bagażnikiem.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #2

    Domyślnie

    Torba a w niej kosztowny sprzęt foto - i to wszystko przytwierdzone do bagażnika rowerowego? WOW!
    Na początek zadbałbym o solidne ubezpieczenie, tylko kto to ubezpieczy...?
    Pomyślałeś o niewielkiej choćby kraksie i uderzeniu tej torby o drzewo, asfalt, kamienie czy cokolwiek twardego? A drgania i wibracje oraz ich wpływ na obiektywy?
    Rower i fotografowanie chadzają (jeżdżą) jedną drogą, i owszem. Ale tutaj w grę wchodzi jedynie plecak, który w zespoleniu z Twoim ciałem zamortyzuje większość szkodliwych "trzęsionek". Wiem, że spocenie się z takim ekwipażem nie jest przyjemne, ale bez przesady. Akurat w takiej turystyce rowerowo-fotograficznej nie o rekordy prędkości i wysiłku chodzi, prawda?
    Mówię to, co mówię, ponieważ sam jestem entuzjastą takiego foto-rowerowego mariażu i plecaczek problemów mi nie stwarza. Swoje lata mam, ale jeszcze zużyty do cna nie jestem, więc ciężary na barkach udźwignę (ciężar losu także...). Używam od ładnych paru lat Tamraca Evolutioin 6 i bardzo jestem z niego zadowolony. Jest mocny, wzorcowo wykonany, nieupierdliwy w użyciu i doskonale spełnia swoją rolę jako "transporterek" dla jednej lustrzanki, 3 obiektywów i jeszcze paru innych turystycznych drobiazgów. Te plecaki nie są już produkowane, firma zmieniła właściciela, ale na pewno znajdziesz coś podobnego.
    Widzę, że nawet Manfrotto poszło w plecakowy asortyment i domniemuję, że nie jest to tandeta. A może Benro? W każdym razie - namawiam na "opcję plecakową". Rzuć okiem na tego mojego Tamraca:
    https://dcfoto.pl/plecak-tamrac-evol...5786-p149.html
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 03-04-2018 o 23:27

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie te wszystkie rzeczy, o których napisałeś mi chodzą po głowie i nabrałem takich wątpliwości, że postanowiłem tu napisać.
    Plecak absolutnie mnie nie boli.

    Przekonałeś mnie co do tego ... Miałem jakieś, pewnie zabawne, pomysły jak żelowe amortyzacje do torby na dno itd .... ale to bez sensu.
    A o plecaczku nie pomyślałem w sumie

    Mam 2 plecaki z tym, że dość spore np. Manfrotto Pro Light 3N1-36 ale widzę, że ten Tamrac Evolution 6 też nie jest malutki.
    Ale co do idei to mnie przekonałeś. Albo plecak który mam po prostu, albo ewentualnie jako opcję coś mniejszego sobie sprawię ...

    DZIĘKUJĘ

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To teraz inaczej ... kto mi poleci coś z plecaczków na rower jeszcze? Jakieś fajne rozwiązania może są?
    Coś nieco mniejszego niż te duże plecaki?
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    kto mi poleci coś z plecaczków na rower jeszcze? Jakieś fajne rozwiązania może są?
    Coś nieco mniejszego niż te duże plecaki?
    Ja Ci nie polecę, bo plecak na plecach na rowerze to jest jedno wielkie nieporozumienie. W ogóle nie wiem, kto to wymyślił. Zupełnie bez sensu, chyba że ktoś chce po 40-stce iść na rentę inwalidzką, albo na wózku jeździć.
    Bagaże mają być przymocowane do konstrukcji roweru i to ona ma przenosić przeciążenia, a nie kręgosłup.

  5. #5

    Domyślnie

    heh ... i komu tu wierzyć ... Pewnie każdy z Was ma trochę racji.
    Czekam więc na więcej opinii. Mnie się idea plecaka spodobała ... ale problemów z kręgosłupem też nie chcę.

    Ja już mam 40 ... ale pomyślałem, że jako silny i wielki facet 190 cm to co tam plecaczek ... no ale może trzeba to rozważać i pod kątem, o którym napisałeś.

    Ligo napisz coś więcej albo zapodaj jakieś linki może ... Na czym opierasz swoją opinię?
    Z góry dziękuję.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  6. #6

    Domyślnie

    No to teraz ja: wiek - 57; wzrost -190; waga - strach się bać; staż rowerowy: pół wieku; staż foto-plecaczkowo-rowerowy - 25 lat.
    I obym nie zapeszył - ortopedzie zarobić jeszcze nie dałem.
    Pewnie, nie ma reguły bez wyjątków, jednak nie przesadzajmy z tymi ciężarami obecnego sprzętu fotograficznego. Ile kilogramów może sobie liczyć zestaw: lustrzanka + 3 obiektywy?
    Ja 25 lat temu jeździłem z P-sixem + 80 mm + 180 mm + 50 mm. Wszystko z żelaza i szkła a do tego spakowane w zwykłym plecaku turystycznym z piankowymi przekładkami. I żyję! I cieszę się fotografią! I moim Kellysem! I wiosną! I paroma jeszcze innymi rzeczami...!
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 04-04-2018 o 00:11

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Ligo napisz coś więcej albo zapodaj jakieś linki może ... Na czym opierasz swoją opinię?
    Nie mam żadnych linków, a opinię opieram na swoim doświadczeniu w turystyce kolarskiej.
    Pochodzi ono sprzed paru dekad co prawda, niemniej przejechałem Polskę wzdłuż, prawie wszerz i dookoła. Rower załadowany na maxa, praktycznie piętrowo, ale nigdy nic na plecach, takie były niepisane zasady. Dzisiaj myślę, że to były zdrowe zasady.

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie - jak już o zdrowiu, to na całość !
    Zapodaję link:
    https://kobieta.onet.pl/zdrowie/jak-...-rowerze/z4c17

  9. #9

    Domyślnie

    Nie planuję tym robić szczególnie długich wyjazdów ... Teraz miałem na myśli krótsze, dzienne wypady tu i tam, bez ciśnienia czasowego, z przerwami (w końcu trzeba coś pstryknąć).
    Nie planuję też przeciążania - raczej myślałem o możliwie lekkim zestawiku foto ... a wszystko inne to w torby na bagażnik.
    @Ligo zasada myślę, że jest jak najbardziej dobra ... z tym, że z głową, lekko i krótko to myślę, że nie padnę.
    Wciąż myślę o tym

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Panowie - jak już o zdrowiu, to na całość !
    Zapodaję link:
    https://kobieta.onet.pl/zdrowie/jak-...-rowerze/z4c17
    Dobre
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  10. #10

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś z firmy Kelly's bodajże, taki kuferek montowany na kierownicy. Jest spory, sztywny i oprócz aparatu pomieści jeszcze inne rzeczy - dokumenty, wodę, okulary itp. Zaczepiany na klips i łatwo ściągalny, jak chcesz oddalić się od roweru. Oczywiście, aparat wrzucałem do kuferka jeszcze w czymś - np. neoprenowy pokrowiec. Dużo wygodniejsza opcja niż plecak. Nigdy, nic mi się nie zepsuło, aczkolwiek dodam, że nie jestem namiętnym rowerzystą i tych wyjazdów ze sprzętem, to było raczej kilka-kilkanaście maksymalnie w ciągu roku.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. torba na rower body plus N70-200 z tulipanem
    By neverhood in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 09:07
  2. Torba foto
    By Blasius.G in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •