Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47
  1. #31

    Domyślnie

    Wczoraj przetestowałem swój zestaw na własnoręcznie uszytym pasie Etui są "zablokowane" w pozycji na plecach.
    W czasie jazdy jest w zasadzie niewyczuwalny, przypomina o sobie tylko w czasie ostrych zjazdów, ale bez przesady. Tez nie lubię mieć niczego mocowanego do roweru.
    Może nie będzie to praktyczne przy dużych korpusach, ale to zestaw na krótkie kilkugodzinne wypady na d5300 + T17-50 + T70-300.
    Na długie wycieczki zakładam bagażnik z sakwami i wtedy miejsca jest sporo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	set.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	50730

  2. #32

    Domyślnie

    Fikuśne to. Sięgasz za plecy po sprzęt, czy obracasz na przód? "Zablokowane" na plecach oznacza chyba pierwszą opcję?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #33

    Domyślnie

    Da się obrócić, ale ja raczej mocno zaciskam pas. więc jest trudniej. Spokojnie da się wyciągać bez obracania, bo futerały są po bokach pleców i je widać.
    A zablokowane znaczy, że nie przesuwają się po pasie, Cały można obrócić.
    Zaletą jest też, że nie przeszkadza to w założeniu małego/średniego plecaka.
    Ostatnio edytowane przez eMGie ; 19-04-2021 o 11:00

  4. #34

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że jednak lepszy jest plecak od torby foto. Oczywiście odpowiednio wykorzystane wnętrze plecaka, który umożliwia bez większych problemów łatwe wyjmowanie aparatu z dołączonym obiektywem z jednego z boków plecaka, zależnie czy ktoś jest praworęczny czy leworęczny. Dodatkowo w plecaku można mieć więcej obiektywów, co daje większe możliwości.
    Z6 N24-70S N50 1,8SN70-180 2,8 D7200 N18-105 N50 1,8D N85 1,8G N70-300 N10-20 S105 2,8EX S150-600 5-6,3C

  5. #35

    Domyślnie

    mnie sie taki myk sprawdza. mam to pod obciazeniem jednego body i do dwoch obiektywow (w sumie z 1.5 kg w szpejach foto), plus butelka 0,5L wody, portfel i jakis spodni ciuch na zmiane... nie jest to za ciezkie zeby rozlozyc na brzuchu i nawet przemiescic sie pare metrow do kolejnego ujecia.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 2004115788.jpeg  

    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-04-2021 o 22:27

  6. #36

    Domyślnie

    Nie wiem, czy wszyscy myślimy o tej samej sytuacji. A może to tylko ja mam ten problem (nazwijmy go, fizjologiczny)?

    Zakładałem plecak - nawet 2x mniejszy od tego z ostatniego foto, a w nim 3-4 kg bagażu "elektronicznego") i po każdym dniu jazdy miałem na plecach mokrą plamę (Zakładam wyprawę w okresie letnim. Tak po 60-100 km dziennie). Koszulki można sobie zmieniać codziennie. Ale plecak po kilku dniach czuć było na odległość. Do tego spory dyskomfort, bo nie czuję tego przyjemnego powiewu na ciele w trakcie jazdy, która, zamiast być relaksem, staje się męczarnią, zwłaszcza w 25-30 stopniach ciepła... Tylko ja tak mam?

    Pomijam aspekt jazdy z kilkoma kilogramami na grzbiecie przez cały dzień, bo to już sprawa indywidualna i tu nie ma reguły.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #37

    Domyślnie

    Ciekawe kiedy sobie zdacie sprawę jak daremny trud ponosicie.
    Jedynym sensownym sposobem przewożenia na rowerze tej masy sprzętu o jakiej piszecie jest sakwa przytroczona do ramy roweru, widelca lub bagażnika. Jakoś motocykliści nie szukają plecaków na plecy, tylko ładują sprzęt foto do sakw i nic się nie dzieje. Czasem zdarza się, że ludkowie wożą na rowerze body wielkości lustrzanki czy bezlusterkowca na plecach. Ale na pasku przez klatę z dopiętym dodatkowym paskiem, aby nie zsuwał się klamot do przodu. Tylko to jest jeden aparat z jednym szkłem, z reguły stałką.
    Ja wożę kompakta (wcześniej NEXa z E20 lub E16) w tylnej kieszonce koszulki rowerowej lub w małym pokrowcu przytroczonym do paska plecaka. Z plecakiem jeżdżę tylko na MTB, a i to tylko dlatego, że nie mam jak przytroczyć do roweru wystarczającej ilości wody.

    Jeżeli rower traktujecie jako środek transportu siebie i sprzętu foto na miejsce plenerowe to sakwa. Jak chcecie jeździć i przy okazji robić foto, to albo sakwy. Choć to upierdliwe mocno, albo mały aparat w kieszonce.
    Ja już się pogodziłem, że rower nie jest za bardzo kompatybilny z aparatem i nie ma co sobie utrudniać.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 20-04-2021 o 13:29
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #38

    Domyślnie

    W zasadzie się zgadzam Wszystko zależy od potrzeby. Ja jak jadę na wycieczkę ze świadomym zamiarem focenia, to przykręcam bagażnik z sakwami i ładuję tam wszystko, co może się przydać.
    Mój pas służy właśnie do focenia "przy okazji", wtedy gdy jadę głównie pojeździć, zwłaszcza w trudniejszy teren. Zabieram wtedy małe body z 17-50 + 70-300 lub tylko jedno etui a w nim body+18-105 + dodatkowe aku, karta i jakiś filtr.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Zakładałem plecak - nawet 2x mniejszy od tego z ostatniego foto, a w nim 3-4 kg bagażu "elektronicznego") i po każdym dniu jazdy miałem na plecach mokrą plamę (Zakładam wyprawę w okresie letnim. Tak po 60-100 km dziennie). Koszulki można sobie zmieniać codziennie.
    a nie jezdziles czasem w podkoszulkach bawelnianych?

    niby oczywista sprawa, ale tez nie wpadlem. mialem taka przypadlosc na jesien - zaczalem dzieciecie do szkoly odwozic i w gluchej zimnicy o 8:00 spod domu w kurtce wyjezdzac, po 15km deptania wracalem zlany potem. partnerka plci pieknej stwierdzila, ze spoko, perfekcyjna pani domu ma na to rade. przywiozla z miasta poliestrowa koszulke. przeszlo. wracam suchutki...

    nie wiem jak to sie sprawdza jako jedyna warstwa w lecie, ale podejrzewam ze jest jakis powod dla ktorego Primoze Roglicze tego swiata nie smigaja w bawelnie, dzieki czemu te sliczne dlugonogie niewiasty wreczaja kwiatki i medale z buziakami...

  10. #40

    Domyślnie

    To prawda, co piszesz, ale pod plecakiem zawsze zrobi się bagno, bez względu na koszulkę, przynajmniej u mnie Zwłaszcza pod takim szerokim i grubym, jak plecaki foto. Jeszcze pół biedy jest jak używam takiego typowo rowerowego o szerokości 15-20 cm.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. torba na rower body plus N70-200 z tulipanem
    By neverhood in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 09:07
  2. Torba foto
    By Blasius.G in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •