Close

Strona 5 z 266 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2656
  1. #41

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    To aby zacząć :
    1:
    Załącznik 6724
    czy moglbys jakas konstruktywna ideologie do tego zdjecia podrzucic? bo przyznam ze patrze na nie od paru minut i szukam uzasadnienia jakiegokolwiek czemu ten bez watpienia artyzm zostal w ogole opublikowany. pytam, serio i bez zlosliwosci
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czy moglbys jakas konstruktywna ideologie do tego zdjecia podrzucic? bo przyznam ze patrze na nie od paru minut i szukam uzasadnienia jakiegokolwiek czemu ten bez watpienia artyzm zostal w ogole opublikowany. pytam, serio i bez zlosliwosci
    uhm...Pierwotnie chciałem odesłać cię do tytułu wątku (w którym wyraźnie zaznaczam "...wszystko co nas cieszy..." a odnosi się do elementów fotografii takich jak światło, cień linie i kilka innych elementów.

    Ale w przerwie fotografowania kapliczek postaram sie wyjaśnić "dlaczego"
    Po pierwsze, jak zobaczyłem tę kompozycję zauroczył mnie cień po prawej stronie zdjęcia (pisze o pionie - dlaczego wyświetla sie w poziomie tego nie wiem) który zgrywa sie optycznie (przynajmniej dla mnie) z czarnym elementem po lewej i taką poszarpaną granicą.
    Pod drugie - zegar. Dla mnie jest to zawsze element wzbudzający niepokój - w ten sposób oświetlony i wkomponowany pomiędzy te ostre granice światła i cienia zgrał sie w dość zgrabny sposób.
    Po trzecie - całość wzbudza niepokój przez te wszystkie połączenia ostrych linii,krawędzi, świateł i cieni.

    Nie musisz tego akceptować, to jest tylko mój subiektywny wybór kawałka wszechświata który mnie zauroczył

  4. #44

    Domyślnie

    Nie wiem czy się łapie na wątek ale spróbuję.

    14.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kPoe_a0780.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	473,7 KB
ID:	6990

    15.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kPoe_a1038.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	1,43 MB
ID:	6991

    16.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kPoe_a0783.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	545,9 KB
ID:	6992

    17.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kPoe_a0751.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	657,4 KB
ID:	6993

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-04-2018 o 19:57 Powód: dodałem numery zdjęc

  5. #45

    Domyślnie

    foty numerujemy !!!!!
    dla mnie twoja pierwsza i ostatnia fota spoko sie łapie

  6. #46
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Coś zupełnie z czapy. Infantylne do bólu. Trochę jako zaprzeczenie technicznego podejścia do tematu. Mam wrażenie, że choćbym miał 100 lat doświadczenia w astrofotografii oraz hiper matrycę z ISO trylion bez ziarna, to i tak będę wolał to zdjęcie takie, jakie jest.

    Nr 18 (chyba):
    Załącznik 6999

    Z serii @Wujot wybieram pierwsze, ponieważ nie wiem co zostało sfotografowane

  7. #47

  8. #48
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    18 !!
    stairway to heaven ?
    Prawie... O tyle to prawda, że byłem tam z pewną damą ale że to było jakiś czas temu, to nie pamiętam czy kupowała schody
    Pojechałem w to miejsce żeby sfotografować jedyny prawdziwy - koniec Ziemi.

    Ostatnio edytowane przez kl ; 04-04-2018 o 20:16

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    uhm...Pierwotnie chciałem odesłać cię do tytułu wątku (w którym wyraźnie zaznaczam "...wszystko co nas cieszy..." a odnosi się do elementów fotografii takich jak światło, cień linie i kilka innych elementów.

    Ale w przerwie fotografowania kapliczek postaram sie wyjaśnić "dlaczego"
    Po pierwsze, jak zobaczyłem tę kompozycję zauroczył mnie cień po prawej stronie zdjęcia (pisze o pionie - dlaczego wyświetla sie w poziomie tego nie wiem) który zgrywa sie optycznie (przynajmniej dla mnie) z czarnym elementem po lewej i taką poszarpaną granicą.
    Pod drugie - zegar. Dla mnie jest to zawsze element wzbudzający niepokój - w ten sposób oświetlony i wkomponowany pomiędzy te ostre granice światła i cienia zgrał sie w dość zgrabny sposób.
    Po trzecie - całość wzbudza niepokój przez te wszystkie połączenia ostrych linii,krawędzi, świateł i cieni.

    Nie musisz tego akceptować, to jest tylko mój subiektywny wybór kawałka wszechświata który mnie zauroczył
    Dzięki, że jednak napisałeś. Taki niewyrobiony patrzacz jak ja może się poinspirować jak myślą inni. Wiem, że każdy ma swoje namiętności, ale nie zawsze droga od zauroczenia do fotografii jest oczywista. Dzięki temu, że opowiedziałeś może znajdę więcej odwagi żeby zrobić zdjęcie cieniowi na ścianie - lubię je sobie oglądać.

    Może warto by pisać o swoich fotografiach również w kategoriach estetycznych i emocjonalnych. Wlasnie o tym co zafascynowalo i co chciałem pokazać. Niby każdy ma swój gust ale dzielenie się odrobiną intymnego procesu fascynacji może być naprawdę pomocne dla mniej wtajemniczonych i nauczyć ich (mnie na pewno) jak postrzegać postrzeżenia innych w bardziej świadomy sposób.

  10. #50
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Może warto by pisać o swoich fotografiach również w kategoriach estetycznych i emocjonalnych. .......... może być naprawdę pomocne dla mniej wtajemniczonych i nauczyć ich (mnie na pewno) jak postrzegać postrzeżenia innych w bardziej świadomy sposób.
    Przepraszam ale takie podejście odbieram jako asekuranctwo. Dla przykładu "Pan Tedeusz". Forma mistrzowska. Dlaczego - od tego są poloniści. Historycznie bieda ale o to powinni oceniać historycy. Emocjonalnie i estetycznie oceniać może każdy wg skali własnych przeżyć i wrażliwości. Jakąś czternastolatkę usiłuje przehandlować jej ciotka, jakieś westernowe strzelaniny, jakiegoś księdza przez szereg lat nie potrafi rozpoznać własny brat. Czy potrafisz przeciwstawić się powszechnemu uwielbieniu tej lektury, która treścią może konkurować z utworami Disco Polo ?
    Tak samo jest z fotografią. Odbieraj ją w sposób wolny. Nie wiem czy wrażliwość da się wypracować. Piszesz co czujesz i tyle. Jeśli nic nie czujesz, może to świadczyć.. zupełnie o niczym .
    Jak sądzę autor założył ten wątek właśnie po to, żebyśmy pokazali co nam się podoba. Oby okazało się, że każdemu podoba się coś innego, choć wszyscy mniej więcej wiemy, co ogólnie jest ładne a co nie. Ładnych zdjęć są miliony.
    Z ładnych zdjęć żyjemy. Z ciekawych zdjęć czerpiemy.

Strona 5 z 266 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Światło i cień
    By wyrzykus in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:19
  2. [ Portret ] Światło i cień
    By psychoola in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 16:49
  3. [ Krajobraz ] Światło i cień
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 21:41
  4. [ Krajobraz ] Swiatło i cień
    By floyd77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •