Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    4

    Domyślnie Początek przygody z fotografią - lustrzanka czy bezlusterkowiec?

    Witam,
    mam na imię Mikołaj i przymierzam się do zakupu pierwszego aparatu. Dużo się już naczytałem, ale wciąż jestem niezdecydowany. Interesuje mnie w szczególności fotografia krajobrazowa, miejska i okazjonalnie portretowa. Mój budżet wynosi: 3000 zł (max 3500), z czego zaznaczam, że na początku chciałbym kupić body z kitem i się go nauczyć, a dopiero później (gdy znów wpadnie parę groszy do kieszeni) kupić już jakieś porządniejsze obiektywy. Jak na razie zastanawiam się nad Nikonem D5500 , a Fujifilm X-T10 (może Olympus OM-D E-M10 Mark II), ale może ktoś ma lepsze propozycje? Przy okazji chętnie bym wysłuchał jakiś podpowiedzi co do późniejszych obiektywów - szczególnie tych do krajobrazu.
    Ostatnio edytowane przez MikeCe ; 19-03-2018 o 22:24

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeCe Zobacz posta
    Witam,
    mam na imię Mikołaj i przymierzam się do zakupu pierwszego aparatu. Dużo się już naczytałem, ale wciąż jestem niezdecydowany. Interesuje mnie w szczególności fotografia krajobrazowa, miejska i okazjonalnie portretowa. Mój budżet wynosi: 3000 zł (max 3500), z czego zaznaczam, że na początku chciałbym kupić body z kitem i się go nauczyć, a dopiero później (gdy znów wpadnie parę groszy do kieszeni) kupić już jakieś porządniejsze obiektywy. Jak na razie zastanawiam się nad Nikonem D5500 , a Fujifilm X-T10 (może Olympus OM-D E-M10 Mark II), ale może ktoś ma lepsze propozycje? Przy okazji chętnie bym wysłuchał jakiś podpowiedzi co do późniejszych obiektywów - szczególnie tych do krajobrazu.
    Krajobraz = spacery = noszenie. Polecam bezlustro apsc np. Sony a6000 z Samyangiem 12mm f2. Przymknięty PZ 16-50 też da radę.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że twoja lista uzupełniona o Sony to same dobre wybory. Ale wybrać nie będzie łatwo.

    Nikon - będzie największy, ale jak by co najłatwiej dokupisz inny obiektyw w rozsądnej cenie. Moim daniem będzie to tez aparat najwygodniejszy (ja nie umiałem się zaprzyjaźnić z XT-10) i potrafiący bardzo długo pracować na baterii.
    Fuji, Sony - matryce wielkościowo jak w Nikonie. Kit w Fuji bardzo dobry optycznie. W Fuji świetne jpg prosto z aparatu. Sony świetna matryca i dobre filmowanie.
    Olympus ma najmniejszą matrycę, ale w dobrych warunkach da świetny obrazek, optyka bez zarzutu
    We wszystkich bezlusterkowcach będziesz potrzebować 1-2 zapasowych baterii, ale unikniesz ew. kłopotów z kalibracją AF.
    I oczywiście wszystkie bezlusterkowce są mniejsze, lżejsze, a w mieście dyskretniejsze.

    Stara rada - weź do ręki, zobacz co ci pasuje. Moim zdaniem jeżeli chodzi o jakość zdjęć, cokolwiek wybierzesz będzie naprawdę OK. Jeśli chcesz filmować - Sony lub Olympus będą lepszym wyborem.
    Jeśli myślisz o portretach - do Sony z użyciem adapterów łatwo zamontujesz sporo ciekawych manualnych obiektywów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    A ja polecam właśnie XT-10, XT-20 lub serię X_E2, X-E3 świetnie wygląda, fajna matryca, bardzo dobre szkła w systemie. Mnie używa się świetnie. Lustro mam tylko do zadań specjalnych.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    4

    Domyślnie

    Natomiast jeśli chciałbym robić zdjęcia przy słabym świetle i poruszających się obiektów to rozumiem, że tylko Nikon zapewni dobrą jakość? Btw, właśnie też brałem pod uwagę X-T20 bo wiele dobrego słyszałem i czytałem, ale za drogie to, a czekać aż trochę cena spadnie (o ile spadnie) to nie wiem czy jest sens.
    Ostatnio edytowane przez MikeCe ; 20-03-2018 o 11:47

  6. #6

    Domyślnie

    Olek z 14-150, Panas gx80 z 14-140 - to są bardzo fajne zestawy wycieczkowe.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za 3800zł możesz kupić pełną klatkę Sony A7 + 28-70 albo taniej większy zestaw na m4/3 Panasonic GX80 + 12-32 mm + 35-100 mm albo pomijany na forum fajny Canon M5 + 15-45 mm.
    Z luster Nikon D5500 + 18-105VR.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja miałem kilka lat przerwy w fotografowaniu, zatrzymałem się na etapie D300. Niedawno kupiłem okazyjnie używanego Fujifilm X-M1, więc najprostszy z serii. Po porównaniu zdjęć okazało się, że kolory z Fuji są dużo lepsze niż D300, a co ciekawe jpgi są tak dobre, że nie ma potrzeby robienia RAWów. Podobni kolosalna przepaść w szumach. Nikon jedynie bije na głowę Fuji w szybkości ostrzenia.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale on nie bierz pod uwagę zakupu aparatu z 2007 roku, a kolorki jpg teraz wszystko ma ładnie podkręcone.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeCe Zobacz posta
    Witam,
    mam na imię Mikołaj i przymierzam się do zakupu pierwszego aparatu. Dużo się już naczytałem, ale wciąż jestem niezdecydowany. Interesuje mnie w szczególności fotografia krajobrazowa, miejska i okazjonalnie portretowa. Mój budżet wynosi: 3000 zł (max 3500), z czego zaznaczam, że na początku chciałbym kupić body z kitem i się go nauczyć, a dopiero później (gdy znów wpadnie parę groszy do kieszeni) kupić już jakieś porządniejsze obiektywy. Jak na razie zastanawiam się nad Nikonem D5500 , a Fujifilm X-T10 (może Olympus OM-D E-M10 Mark II), ale może ktoś ma lepsze propozycje? Przy okazji chętnie bym wysłuchał jakiś podpowiedzi co do późniejszych obiektywów - szczególnie tych do krajobrazu.
    jeden pies. kupuj co będzie, co Ci się lepiej w ręce trzyma i co Ci się bardziej podoba.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy na poczatek przygody
    By Darr0 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 10:49
  2. [ Krajobraz ] Początek przygody z fotografią
    By promi in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 17:16
  3. Początek przygody z fotografią przyrody.
    By pawulonxxx in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 14:36
  4. [ Makro ] Mój początek przygody z makro
    By Jakub007 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 18:13
  5. [ Architektura ] początek przygody z Nikonem
    By CYMRU in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 06:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •