Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: Tani tele

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja bym jednak wolal (inni tez sie pewnie znajda, mysle) miec pelna kontrole nad aparatem niz byc uszczesliwianym na sile przez producenta.
    No i kupujesz to co chcesz- nikt Cię nie namawia do innych posunięć. W przypadku "taniego" tele szedłbym za proponowanym przez @madebyzosiek N80-200 lub T70-200. Zysk 2EV jest nie bez znaczenia...

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja bym jednak wolal (inni tez sie pewnie znajda, mysle) miec pelna kontrole nad aparatem niz byc uszczesliwianym na sile przez producenta.
    Ale nikt cie nie uszczęśliwia, to jest świadomy wybór czegoś za 600zł i to nowe z gwarancją, o jakości może nawet lepszej niż wcześniej wspominane obiektywy.

  3. #43

    Domyślnie

    Mialem ma mysli ze w niektorych aparatach (nie tak startych znowu jak moje Fuji na wegiel ) .
    Nie mozna tego wylaczyc. A w innych mozna.
    Jak bym chcial miec wybor czy z VR czy bez.

    Tak wiem, moge kupic nowsze body.
    Ale jak mi pasuje to koge kupic uzywany 70-300af-s VR i Nikon nie dostanie mojej kasy.
    A mozna bhlo to troche inaczej wymyslic z AF-P i VR.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #44
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja używałem z D5200 i jestem zadowolony, nic nie wyłączałem bo i tak się nie dało, byłem zadowolony z szybkości i jakości tego obiektywu, a o cenie to już chyba sto razy było że rewelacja, żal nie mieć tego obiektywu

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja używałem z D5200 i jestem zadowolony, nic nie wyłączałem bo i tak się nie dało, byłem zadowolony z szybkości i jakości tego obiektywu, a o cenie to już chyba sto razy było że rewelacja, żal nie mieć tego obiektywu
    Mnie by denerwowalo ze mam ten VR na stale i moge wynalezc duzo powodow na minus takiego rozwiazania. Ale to juz zachaczamy o indywidualne preferencje.
    Gorzej tylko, ze Nikon ktory nie zmienial nigdy bagnetu wypuscil AF-P, ktory jest lepszym rozwiazaniem niz AF-S, ale starsze puszki tego AF-u nie odsluguja.
    A mogli to inaczej technologicznie rozwiazac...
    Najpierw jazdy ze srubokretem, dajemy, nie dajemy.
    Teraz obiektywy AF-P, starszze body nie obsluguja, niektore z ograniczeniami, niektore w pelni.
    Oj bajzel sie narobil, tak ze statystyczny nowy uzytkownik Nikona moze miec problem ze skumaniem tej filozofii.

    A tak to bym sobie moze nawet kupil tego 70-300 do DX zamiast starego srubokretowego Tamrona 70-300. A Tamrona bym mial tylko do analoga (slajdu).
    No i suma sumarum Nikon przez swoje podejscie co do kompatybilnosci nie zobaczy mojego hajsu, tylko zakupie uzywke 70-300VR AF-S, a Tamrona sie sprzeda. I bede mial lepiej do Dx i na analoga jednym szklem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 01-11-2018 o 19:32
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #46

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej wspomniałem interesuje mnie tylko nowy obiektyw. "Tani" dla jednego to 3000zł a dla innego 500. Ja skłonny jestem wydać do 1500zł więc taki Tamron 70-200 2.8 Di całkowicie odbiega od tej kwoty. Przy takim budżecie mam świadomość, że znacznie to ogranicza wybór ale na Nikkora 70-300 AF-P oraz Tamron SP 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD się łapie. Szkoda bo chyba cashback skończył się 31 sierpnia, bo faktycznie Nikkor AF-P pod względem ceny z cashbackiem mi bardzo odpowiada (jeśli jednak cashback jeszcze jest to proszę o info). Nie mam zamiaru przechodzić na FX bo nie mam takiej potrzeby i jeśli przyjdzie mi zmiana body to na pewno będzie kolejne body DX z nowszych jakie akurat będą dostępne w sprzedaży.
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  7. #47

    Domyślnie

    @cintal w dziale Cafe jest watek o nowym cashbacku Nikona.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mnie by denerwowalo ze mam ten VR na stale i moge wynalezc duzo powodow na minus takiego rozwiazania. Ale to juz zachaczamy o indywidualne preferencje.
    Gorzej tylko, ze Nikon ktory nie zmienial nigdy bagnetu wypuscil AF-P, ktory jest lepszym rozwiazaniem niz AF-S, ale starsze puszki tego AF-u nie odsluguja.
    A mogli to inaczej technologicznie rozwiazac...
    Najpierw jazdy ze srubokretem, dajemy, nie dajemy.
    Teraz obiektywy AF-P, starszze body nie obsluguja, niektore z ograniczeniami, niektore w pelni.
    Oj bajzel sie narobil, tak ze statystyczny nowy uzytkownik Nikona moze miec problem ze skumaniem tej filozofii.

    A tak to bym sobie moze nawet kupil tego 70-300 do DX zamiast starego srubokretowego Tamrona 70-300. A Tamrona bym mial tylko do analoga (slajdu).
    No i suma sumarum Nikon przez swoje podejscie co do kompatybilnosci nie zobaczy mojego hajsu, tylko zakupie uzywke 70-300VR AF-S, a Tamrona sie sprzeda. I bede mial lepiej do Dx i na analoga jednym szklem.
    Nikon wiele stracił ( canon uważam mniej ) przez to że chciał być do przodu z matrycami i ogólnie od strony technicznej jednoczesnie utrzymując kompatybilność starych szkieł.
    To że są obiektywy na śrubokręt traktujmy jako bonus dla tych co kupowali/kupują takie body, a nie jako wadę, to tak jakby twierdzić że nie można używać efektywnie obiektywów FD na canonie 200D.
    AF-P to jest wymóg żeby zaoferować inne sterowanie przysłoną, a przy okazji dać świetne silniki af i uważam że świetne VR w obiektywach jakby nie patrzeć tanich dla ludu, a przecież aparaty zakupione nawet pięć lat temu działają z AF-P co przy obecnym parciu do przodu w każdej dziedzinie jest wielkim osiągnięciem.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    .
    AF-P to jest wymóg żeby zaoferować inne sterowanie przysłoną,
    A co to ma do rzeczy? Serio pytam... DXowe AF-P są G, więc dalej mają popychacz. Za to parę AF-S/E jest.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    AF-P to jest wymóg żeby zaoferować inne sterowanie przysłoną
    Ale jaki wymóg? Chodzi o elektromagnetyczną przysłonę? Jeśli tak, to nie jest żaden wymóg.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki tani tele 18-300 do D5200?
    By feldwebel Krzysztof in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 10:45
  2. Bardzo tani tele - jaki???
    By aqq123 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 12:59
  3. Tani tele-zoom
    By bednario in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 21:28
  4. tani długi tele najlepiej z opcja tc20e obiektyw do ok 2kg
    By pavka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 11:40
  5. sprzedac kita? uzywany tani tele? pomozcie prosze
    By eclipse08 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •