Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Tani tele

  1. #31

    Domyślnie

    Nikt nie napisał, ze Sigma jest do kitu, przynajmniej ja tu nie widziałem nic takiego.
    Jest faktem, że Nikon (podobno wzorem Canona) utrudnia życie użytkownikom obiektywów innych firm, z faktami trudno dyskutować. Dziś wszystko działa, jutro MOŻE nie działać (po kupnie nowego aparatu czy aktualizacji softu). I te drobne upierdliwości w ewentualnym przywróceniu pełnej funkcjonalności warto kalkulować przy zakupie, tylko tyle. W żaden sposób nie dyskwalifikuje to obiektywów Sigmy czy Tamrona, podkreślam.
    Cała dyskusja wzięła się stąd, o ile pamiętam, że dla kolegi N70-300 af-p jet za tani i nie można wyłączyć VR w jego body, więc kupi "lepszego" Tamrona. Dziś ten Tamron jest "lepszy" (akurat mocno w to wątpię) ale jutro MOŻE nie mieć pełnej funkcjonalności, np. z nowym Nikonem. Sporo osób używa szkieł dłużej niż body. Lepiej uświadamiać sobie to przed zakupem, niż wylewać żale, że obiektyw nie ma af po aktualizacji softu.
    Dobra, koniec wałkowania tego tematu.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sporo osób używa szkieł dłużej niż body.
    To jeżeli przyjmujesz takie założenie, to zdecydowanie Tamron jest lepszy, bo jest FXem. Statystyczny użytkownik D7xxx po jakimś czasie śni o FXie i niestety może i szybszego i kompatybilnego Nikkora 70-300 AF-P albo sprzeda za miskę zupy, albo dorzuci gratis do aparatu... A Tamrona poużywa na FX, stwierdzi że słaby i nawet sprzeda (mój był na giełdzie całe 40 minut).

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sporo osób używa szkieł dłużej niż body.
    Nie ma reguły. Ja np. body używam najdłużej bo 4 lata, a "najstarszy" obiektyw mam 2 lata.

  4. #34

    Domyślnie

    Nie przekształcajmy kolejnego wątku w dyskusję o wyższości FX nad DX. Taka zmiana to nie jedyna słuszna droga nie każdy "śni o FXie", naprawdę
    70-300 to inny obiektyw na FX jeśli chodzi o zakres. Inny nie znaczy lepszy czy gorszy, zależy co kto potrzebuje, ale dla mnie te zakresy nie są porównywalne.
    Drogą zupę jadasz
    Moim zdaniem doradzanie w tej chwili innego 70-300 niż af-p z cashbackiem za ok.700 zł nie jest sensowne. Tzn jeśli ktoś faktycznie potrzebuje tych, powiedzmy, przewag, 2x droższego Tamrona, to raczej nie pyta w tym dziale o pierwsze, tanie tele.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To znaczy chcesz powiedzieć, że jeżeli Ci stara Sigma 50-150 nie działa, to ma to być podstawą do przyjęcia opinii, że Sigma jest do kitu?
    Nie rozumiem takich absurdalnych presupozycji. Nic takiego nie pomyślałem nawet, chciałem powiedzieć jedynie to, co rzeczywiście napisałem. Właśnie dlatego trzymam ten obiektyw pomimo tego, że ma problemy z fotografią w LV, fotografią z flashem, czy stabilizacją, bo uważam że jest dobry i dla moich celów lepszy od 50-100, na który nie chciałbym go wymienić.
    D7200 | 10-24/3.5-4.5 | 18-35/1.8 | 50-150/2.8 | 300/2.8 | SB-700 | Feisol CT-3371 | Sirui K-40X | Benro GH1 | Novoflex Q=Base

  6. #36

    Domyślnie

    Czyli podsumowując... Polecamy koledze nie interesować się Tamronem, bo po aktualizacji softu może mu coś nie działać. Na uzasadnienie podajemy brak działania AF w jednym Tamronie w przelotce do Nikona Z. Faktycznie przykład doskonały, szczególnie że nie da się znaleźć innego na potwierdzenie problemów z Tamronem. Za chwilę się okazuje, że to jednak Sigmy są złe, bo tu przykładów można podać więcej, no ale to same szkła stare, do tego nie na reguły na to które dokładnie. Teraz się okazuje, że chodzi jednak o tanie tele, którym oczywiście 70-300 AF-P DX jest i nie zakładamy że kolega kiedyś pomyśli o FXie, czy chociażby kupi dla magii kolorów z CCD jakiegoś D80 i się okaże, że nie może tego szkła używać. Zresztą jego funkcjonowanie na D7100 jest pełne? Da się wyłączyć stabilizację? Bo coś mi się wala w pamięci, że D7200 dopiero wspiera te nowe szkła.
    Czemu się czepiam? Bo nie kumam po co podawać argumenty, które są bez sensu. Owszem, Nikkor zawsze będzie kompatybilny z Nikonem. Ale nie zawsze będzie wolny od szeregu problemów, czego najlepszym przykładem są porównania stałek 1.4 Nikkora z Artami... Nie miałem 70-300 AF-P DX, ale miałem Tamrona 70-300 VC USD i go polecam baaaardzo. Używane można kupić za 800 zł i za tą cenę jest dla mnie najlepsze z możliwych.

  7. #37

    Domyślnie

    Zarowno D7100 i 7200 nie moga wylaczyc VR w obiektywach AF-P.
    Dopiero D7500 to ma.

    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ameOrigin=null
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Zarowno D7100 i 7200 nie moga wylaczyc VR w obiektywach AF-P.
    Dopiero D7500 to ma.
    W niczym to nie przeszkadza zwłaszcza że nowy 70-300 DX to teraz 600zł, nad czym się tu zastanawiać ?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W niczym to nie przeszkadza...
    Gdyby to dotyczyło Sigmy czy Tamrona, to obóz obrońców Nikkora powiedziałby że taki obiektyw nie działa, albo przynajmniej jest niekompatybilny. Ale że to Nikkor, to może nie przeszkadzać
    Oczywiście żartuję. Wybór tanich tele jest spory, ale... szybko przychodzi przemyślenie, że tanie tele to jakieś tam ograniczenia... Dla mnie sensowne tanie tele, to Nikkor 80-200 New albo Tamron 70-200 2.8 Di.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-11-2018 o 17:08

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W niczym to nie przeszkadza zwłaszcza że nowy 70-300 DX to teraz 600zł, nad czym się tu zastanawiać ?
    Ja bym jednak wolal (inni tez sie pewnie znajda, mysle) miec pelna kontrole nad aparatem niz byc uszczesliwianym na sile przez producenta.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki tani tele 18-300 do D5200?
    By feldwebel Krzysztof in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 10:45
  2. Bardzo tani tele - jaki???
    By aqq123 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 12:59
  3. Tani tele-zoom
    By bednario in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 21:28
  4. tani długi tele najlepiej z opcja tc20e obiektyw do ok 2kg
    By pavka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 11:40
  5. sprzedac kita? uzywany tani tele? pomozcie prosze
    By eclipse08 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •