Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Katalogowanie tylko jpeg. Rawy po wywołaniu kasuję.
    Mam LR full, ale chciałem mieć dodatkowy program, właśnie coś jak Daminion albo digiKam, bo u córki na komputerze już zaczyna się robić bałagan. Jeśli ja będę miał taki u siebie i będę go potrafił ogarnąć, to zawsze będę mógł pomóc córce w uporządkowaniu zbiorów.

    cholera @adming mżesz mi podpowiedzieć czemu nie dostaję powiadomień mailem o odpowiedziach w wątku?
    -win10
    -Mozilla
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotofil Zobacz posta
    digiKam mi się co chwilę wykrzacza :/ Może mam za dużo zdjęć? ale interfejs wygląda na intuicyjny.
    .
    Jak wrzuciłeś mu duża bibliotekę to daj mu przemielic na początku nie bawiąc się programem. Mam tam kilkadziesiąt tysięcy zdjęć 300gb i działa ok.

    Kolekcje możesz mieć na dyskach zewnętrznych a dzięki temu,że jest w bazie to zawsze będziesz miał dostęp do miniatur i całej biblioteki.

    Re jak chcesz się pobawić to zrób to najpierw n imporcie kilku katalogów.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotofil Zobacz posta
    Katalogowanie tylko jpeg. Rawy po wywołaniu kasuję.
    Bez sensu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Bez sensu.
    Rozwiniesz myśl?
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  5. #15

    Domyślnie

    Witaj. Rzeczywiście , pytanie stare jak dinozaury . W związku z tym należy zastosować sposób stary jak windows , a właściwie ms dos . A więc tak , otwieramy eksploratora windows , najlepiej w " ten komputer ", bo tam widzimy wszystkie dyski ; zakładam że podłączony jest dysk zewnętrzny ze zdjęciami .W polu wyszukaj wpisujemy *.jpg , wyszukują się wszystkie dostępne zdjęcia . Kopiujemy je do jednego nowego folderu , i ściągamy programik NAMEXIF , który ma tylko 0,5 MB (nie gb) . Ten programik zmienia nazwy zdjęć w tym nowym katalogu na rok/miesiąc/dzień / godzina /minuta . Dalej już tylko "dłubiemy " w tych zdjęciach ,czyli znowu w polu wyszukaj wpisujemy np 2008 i kopiujemy te zdjęcia z 2008 do nowego folderu o nazwie 2008 . i tak dalej , wyszukujemy 2008 -01 ,2008 -02 i do nowego folderu .

    Tak w ogóle , to NIE znajdziesz w googlach NIC INNEGO co by ci pomogło . Wszystkie te mega kombajny do zdjęć są niewiele warte .
    Zakładam , że dzięki temu co napisałem ,poradzisz sobie szybko z tymi terabajtami .
    pzdr

  6. #16

    Domyślnie

    A myślałem że jakiś ciekawy program do katalogowania się pojawił ale niestety stwierdzam tylko działalność "archeologiczną".

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję mazakb, Metoda wydaje się dość prosta. Napewno spróbuje. Jak widać wątek założony kilka lat temu, a problem nadal istnieje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki program do podstawowej obróbki zdjęć?
    By nikoniarz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 10:01
  2. Jaki program do nakładania zdjęć?
    By Guciol in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 14:21
  3. Łączenie zdjęć w pary - jaki program?
    By Aeon88 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 21:57
  4. Jaki program do obróbki zdjęć
    By Bos in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 23:36
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2007, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •